Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/05/2010

Stylowa wystawa wspomnień na nocnej szafce

Firma Parrot wprowadziła na rynek eleganckie i funkcjonalne cyfrowe ramki do zdjęć i filmów, a o ich dostępnosć na polskim rynku zadba firma iSource.

Parrot to marka rozpoznawana na świecie, jako producent gadżetów nowoczesnych, eleganckich, stylowych i uprzyjemniających życie. Nowe akcesoria Parrota sprawiają, że ulubione zdjęcie można podziwiać w realistycznych, bogatych barwach i najlepszej oprawie, jak w galerii.

Minimalistyczna ramka do zdjęć cyfrowych zaprojektowana została przez Andrée Putman, cenioną francuską projektantkę wnętrz, której mottem artystycznym jest zachowanie idealnej równowagi pomiędzy dyscypliną
i buntem. Jest to nowoczesne, bardzo stylowe urządzenie w kolorze czarnym z ekranem LCD o przekątnej 15 cm, wyświetlającym do 262 144 odcieni kolorów. Można do niej przetransportować zdjęcia przy pomocy kart SD, poprzez łącze USB lub bezprzewodowo przez bluetooth z komputera, komórki lub aparatu cyfrowego.

Ramka daje dowolność wyświetlania fotografii oraz ustawienia zdjęcia (wystarczy ustawić ramkę w poziomie lub pionie, a zdjęcie same obrócą się do prawidłowej pozycji). Ramka ma wymiary 219 mm na 174 mm i grubość 25 mm. Waży 695 gramów.

Z kolei projekt ramki Specchio stworzył Martin Szekely, węgierski grafik  wysoko ceniony przez kolekcjonerów sztuki współczesnej. Dostępna jest w wersji mniejszej, o przekątnej 7” i większej (Grande, 10”). Z wyglądu przypomina lustro (specchio z wł. lustro) i gdy nie jest używana, może z powodzeniem pełnić jego funkcję.


Po włączeniu zmienia się w gadżet wyposażony m. in. w technologię NFC (Near Field Communication), która pozwala na  komunikację bezkontaktową bliskiego zasięgu. Dzięki temu można przenieść do niej za pomocą zbliżenia telefonu lub innego urządzenia wyposażonego w podobną funkcję do ramki, bez potrzeby łączenia obu urządzeń kablem.

Ponadto Parrot Specchio posiada port mini-USB, za pomocą którego przeniesiesz na nią zdjęcia ze swojego Maka lub PC, czytnik kart pamięci w formacie SD, Bluetooth oraz sieć Wi-Fi, ktora ułatwi korzystanie z internetu przy wykorzystaniu wbudowanego sterownika. Ramka ma wymiary 203 mm na 203 mm grubość 23 mm i waży 500 zaledwie gramów.

Sugerowane ceny detaliczne brutto:
Grande specchio 10” – 2099 PLN
Parrot by Martin Szekely 7” – 1499 PLN
Parrot by Andree Putman – 1299 PLN


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku