Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/05/2010

Stylowa wystawa wspomnień na nocnej szafce

Firma Parrot wprowadziła na rynek eleganckie i funkcjonalne cyfrowe ramki do zdjęć i filmów, a o ich dostępnosć na polskim rynku zadba firma iSource.

Parrot to marka rozpoznawana na świecie, jako producent gadżetów nowoczesnych, eleganckich, stylowych i uprzyjemniających życie. Nowe akcesoria Parrota sprawiają, że ulubione zdjęcie można podziwiać w realistycznych, bogatych barwach i najlepszej oprawie, jak w galerii.

Minimalistyczna ramka do zdjęć cyfrowych zaprojektowana została przez Andrée Putman, cenioną francuską projektantkę wnętrz, której mottem artystycznym jest zachowanie idealnej równowagi pomiędzy dyscypliną
i buntem. Jest to nowoczesne, bardzo stylowe urządzenie w kolorze czarnym z ekranem LCD o przekątnej 15 cm, wyświetlającym do 262 144 odcieni kolorów. Można do niej przetransportować zdjęcia przy pomocy kart SD, poprzez łącze USB lub bezprzewodowo przez bluetooth z komputera, komórki lub aparatu cyfrowego.

Ramka daje dowolność wyświetlania fotografii oraz ustawienia zdjęcia (wystarczy ustawić ramkę w poziomie lub pionie, a zdjęcie same obrócą się do prawidłowej pozycji). Ramka ma wymiary 219 mm na 174 mm i grubość 25 mm. Waży 695 gramów.

Z kolei projekt ramki Specchio stworzył Martin Szekely, węgierski grafik  wysoko ceniony przez kolekcjonerów sztuki współczesnej. Dostępna jest w wersji mniejszej, o przekątnej 7” i większej (Grande, 10”). Z wyglądu przypomina lustro (specchio z wł. lustro) i gdy nie jest używana, może z powodzeniem pełnić jego funkcję.


Po włączeniu zmienia się w gadżet wyposażony m. in. w technologię NFC (Near Field Communication), która pozwala na  komunikację bezkontaktową bliskiego zasięgu. Dzięki temu można przenieść do niej za pomocą zbliżenia telefonu lub innego urządzenia wyposażonego w podobną funkcję do ramki, bez potrzeby łączenia obu urządzeń kablem.

Ponadto Parrot Specchio posiada port mini-USB, za pomocą którego przeniesiesz na nią zdjęcia ze swojego Maka lub PC, czytnik kart pamięci w formacie SD, Bluetooth oraz sieć Wi-Fi, ktora ułatwi korzystanie z internetu przy wykorzystaniu wbudowanego sterownika. Ramka ma wymiary 203 mm na 203 mm grubość 23 mm i waży 500 zaledwie gramów.

Sugerowane ceny detaliczne brutto:
Grande specchio 10” – 2099 PLN
Parrot by Martin Szekely 7” – 1499 PLN
Parrot by Andree Putman – 1299 PLN


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku