Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

02/06/2010

Garmin zūmo 220 – z myślą o motocyklistach

Garmin wprowadza na rynek zūmo 220 – nawigację motocyklową wyposażoną w wytrzymałą obudowę, 3,5 calowy ekran dotykowy, złącze Bluetooth oraz funkcję asystenta pasa ruchu.  

„Zūmo 220 to urządzenie zaprojektowane przez ekspertów Garmin, którzy wykorzystali wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę zdobytą podczas licznych motocyklowych podróży. W efekcie powstała nawigacja przeznaczona specjalnie dla motocyklistów. Dotykowy ekran pozwala na wygodną obsługę nawet gdy mamy na dłoniach rękawice, a pakiet oferowanych funkcji z pewnością okaże się przydatny podczas niejednej podróży jednośladem” – powiedział Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska.

Zūmo 220 ma spełnić oczekiwania najbardziej wymagających motocyklistów. Urządzenie zostało skonstruowane z odpornych na wilgoć i wstrząsy materiałów, wytrzymałych nawet na rozpylenie paliwa oraz oddziaływanie promieni UV.

Nawigacja zūmo 220, wyposażona została w 3,5 calowy kolorowy ekran dotykowy, który zapewnia szybki i wygodny dostęp do wszystkich potrzebnych w drodze informacji. Na ekranie wyświetlane są ograniczenia prędkości oraz szczegółowe wskazówki dotyczące najbliższego skrętu. Dzięki zaawansowanym możliwościom wyznaczania trasy, takim jak asystent pasa ruchu, zyskujemy graficzną informację o tym, którym pasem ruchu należy się poruszać. Asystent pasa ruchu jest szczególnie przydatny podczas skomplikowanych skrzyżowań i rozjazdów. Zūmo 220 dostarcza również niezbędnych podczas podróży danych, takich jak prędkość, kierunek, wysokość nad poziomem morza oraz wskaźnik zużycia paliwa przypominający o tym, że należy zatankować.

Urządzenie wyposażone zostało w złącze Bluetooth, dzięki czemu komunikaty głosowe mogą być przekazywane nie tylko za pośrednictwem wbudowanego głośnika, ale również bezprzewodowo przy użyciu zestawu słuchawek lub kasku Bluetooth.

Bogaty zestaw akcesoriów dołączony do zūmo 220 sprawia, że urządzenie jest gotowe do montażu i użycia zaraz po zakupie. W standardowym wyposażeniu znajdują się:

•    uchwyt samochodowy z przyssawką
•    uchwyt motocyklowy z elementami montażowymi
•    Ładowarka sieciowa
•    Motocyklowy przewód zasilający
•    Przewód zasilający z gniazda zapalniczki
•    Kabel USB
•    Podkładka na deskę rozdzielczą
•    Płyta DVD z mapą City Navigator Europe obejmującą 43 państwa Europy oraz aplikacją MapSource

Zaimplementowana w zūmo 220 funkcja „Gdzie jestem?” ułatwia odnalezienie najbliższych punktów POI takich jak szpitale, komisariaty policji, stacje benzynowe. Niezależnie od tego, po jakim kraju się poruszamy, zūmo 220 automatycznie dostosowuje się do aktualnej strefy czasowej. Najnowsza nawigacja zūmo została również wyposażona w przydatny zestaw podróżny obejmujący takie aplikacje, jak przeglądarka zdjęć, zegar światowy, przelicznik walut i jednostek oraz kalkulator. Bezpieczeństwo zapewnia funkcja antykradzieżowa – Garmin Lock.

Użytkownicy zūmo 220 zyskują również możliwość udostępniania zarejestrowanych śladów wypraw i wyświetlanie ich w GoogleEarth. Wymiana tras z innymi użytkownikami, możliwa jest dzięki internetowej platformie społeczności motocyklistów zümo Connect. Platforma pozwala także na wyświetlenie dystansu, średniej prędkości i profilu wysokości pokonanej trasy oraz umieszczanie na stronie zdjęć z wypraw użytkowników.

Dołączona do urządzenia aplikacja MapSource pomoże zwiększyć funkcjonalność zūmo 220. Po podłączeniu nawigacji do komputera użytkownicy mogą dzięki niej wgrywać mapy, planować trasy, tworzyć własne POI, a także przeglądać przebyte trasy z poziomu komputera.

Aby dostosować obsługę zūmo 220 do indywidualnych potrzeb użytkowników Garmin stworzył ciekawe możliwości personalizacji urządzenia. Ze strony www.garmingarage.com pobrać można własne, alternatywne ikony pojazdów, a korzystając z programu Garmin Voice StudioTM  użytkownicy mogą wgrać do urządzenia głosy rodziny, przyjaciół i słyszeć je w wydawanych przez  zūmo 220 komunikatach głosowych.

Opcja Garmin Connect™ Photos umożliwia powiązanie ulubionych zdjęć z zapamiętanymi miejscami oraz pobieranie nowych obrazów z dokładnymi współrzędnymi ze strony http://connect.garmin.com i wyznaczanie trasy do miejsc ze zdjęć.  Urządzenie daje również możliwość rejestrowania i podglądu przebytych tras, dzięki czemu użytkownicy zyskują dostęp do takich danych jak dystans, maksymalna prędkość, całkowity czas podróży itp.

Zūmo 220 wyposażone jest w mapy drogowe City Navigator z możliwością rozszerzenia danych mapowych o dedykowane mapy topograficzne. Wbudowana bateria litowo – jonowa umożliwia korzystanie z urządzenia maksymalnie do 8 godzin w zależności od trybu użytkowania.

Planowana cena detaliczna zūmo 220 – 1599 PLN


Komentarze

  1. gut napisał(a):

    Nawigacja na motorze to przesąd albo się na nią gapi zamiast na drogę i robi się nie miło albo i tak ci zapieprzą. Szkoda kasy.

Zaawansowana opaska fitness

GOCLEVER Smart Band MAX FIT to zaawansowana opaska fitness, oferująca funkcje pomiaru parametrów ciała, takich jak: rytm serca (puls), ciśnienie krwi (ciśnieniomierz) oraz wysycenie krwi tlenem (oksymetr). Opaska na bieżąco mierzy spalone kalorie, przebyty dystans i liczbę kroków, co pozwala mądrze zarządzać planem ćwiczeń i aktywności fizycznej. Dodatkowo funkcja analizy snu pomaga dobrać najlepsze warunki […]

PKO BP wystartował z kantorem online

PKO Bank Polski udostępnił w serwisie transakcyjnym usługę kantoru online. Klienci mogą wymieniać waluty w czasie rzeczywistym, a rozliczenie transakcji następuje natychmiast, co oznacza bardzo szybki dostęp do środków. W ramach kantoru klienci indywidualni mają możliwość zawierania transakcji dla 28 par walutowych. Usługa jest dostępna w dni robocze, w godzinach od 7.00 do 23.00. Umożliwia […]

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Techcity na Facebooku