Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

16/06/2010

Kinect – nowa jakość grania na konsoli Xbox 360

Rozpoczynające się targi E3 to znakomita okazja dla firmy Microsoft, by zaprezentować Kinect – nowy sposób sterowania w grach na konsoli Xbox 360, który zadebiutuje w USA już 4 listopada 2010 roku. Wkrótce po tym nowy system sterowania w grach na konsoli Xbox 360 zadebiutuje na całym świecie.

Obsługa Kinect jest banalnie prosta – wystarczy stanąć na wprost jego sensora, a odpowiednie oprogramowanie rozpozna profil użytkownika, reagując na jego gesty i głos. Warto dodać, że Kinect współpracuje z każdym modelem konsoli Xbox 360.

„Gry takie jak „Kinectimals”, „Kinect Sports”, „Your Shape™: Fitness Evolved”, czy “Dance Central” zmienią Wasz domowy salon w zoo, sportowy stadion, klub fitness lub dyskotekę. Znajdziesz się w samym centrum rozrywki i to bez użycia dodatkowych kontrolerów i innych akcesoriów” – powiedział Kudo Tsunoda, dyrektor kreatywny Microsoft Game Studios.

Wsparcie dla technologii Kinect ogłosiła także firma Lucas Arts, która w 2011 roku wyda grę opartą na marce Star Wars. Za pomocą Kinect wcielimy się także m.in. w któregoś z kreskówkowych bohaterów Disneya.

„Istotą Xbox LIVE jest zapewnienie, poprzez gry i treści multimedialne, rozrywki Tobie oraz grupie Twoich znajomych. Kinect sprawia, że obsługa konsoli oraz gier jest jeszcze łatwiejsza i bardziej intuicyjna.” – powiedział Marc Whitten, General Manager, Xbox LIVE.

Lista gier wykorzystujących Kinect:
•    “Kinectimals” (Frontier Studio, Microsoft Game Studios). To wirtualne zoo, w którym możemy zaopiekować się sympatycznymi zwierzakami. Egzotyczni mieszkańcy naszego ogrodu zoologicznego będą reagować nie tylko na podstawowe komendy głosowe, ale także np. na drapanie ich za uchem.

•    “Your Shape: Fitness Evolved” (Ubisoft). Gra, która zapewni nam… właściwy poziom spalanych kalorii. Dzięki opcji osobistego trenera fitness, program będzie dostosowywać do graczy odpowiedni zestaw ruchów. W grze znajdą się także różnorakie ćwiczenia z zakresu sztuk walki wręcz oraz jogi.

•    “Kinect Joy Ride” (Big Park, Microsoft Game Studios). Propozycja wyścigowych zmagań dla całej rodziny. Gokartowy tor stanie się areną zaciekłych zmagań – zapewniając masę sportowych emocji. Biorący udział w wyścigu gracze będą kierować pojazdami za pomocą ruchów rąk sterujących wyimaginowaną kierownicą.

•    “Kinect Sports” (Rare, Microsoft Game Studios). Seria sportowych mini gier, które zamienią duży pokój w olimpijską arenę. Chętni sportowej adrenaliny będą mogli zmierzyć się w piłce nożnej, siatkówce plażowej, kręglach, tenisie stołowym, boksie oraz kilku konkurencjach lekkiej atletyki.

•    “Kinect Adventures” (Microsoft Game Studios). Propozycja przygotowana z myślą o miłośnikach sportów ekstremalnych. Jako poszukiwacze przygód musimy pokonać m.in. wody górskiego potoku przeprawiając się przez niego pontonem.

•    “Dance Central” (MTV Games). Gra oferująca możliwość wcielenia się w wirtualnego tancerza. Za pomocą regulowanego poziomu trudności będzie można dostosować zabawę do wymagań początkujących oraz doświadczonych miłośników tańca. W grze znajdzie się ponad 30 utworów najpopularniejszych artystów, w tym: Lady Gaga, No Doubt, M.I.A., Bel Biv Devoe.

Ponadto tej jesieni za pomocą Kinect zagramy w wiele innych gier. Będą to m.in.: “EA SPORTS Active™ 2” (EA SPORTS), “DECA SPORTS FREEDOM” (Hudson Entertainment), “Dance Masters” (Konami), “Adrenalin Misfits” (Konami), “Zumba Fitness”® (Majesco), “Sonic Free Riders”™ (SEGA), “The Biggest Loser: Ultimate Workout” (THQ), “Motion Sports ” (Ubisoft) oraz “Game Party™: In Motion” (Warner Bros. Interactive).

Kinect to jednak nie tylko gry. Już tej jesieni, za jego pomocą będzie można obsługiwać wszystkie mulimedialne funkcje konsoli Xbox 360, takie jak przeglądanie biblioteki muzycznych utworów za pomocą prostego ruchu ręką, czy wyboru opcji odtwarzania filmu DVD prostą komendą głosową. Usługa „Video Kinect” zapewni także połączenie wideo za pomocą wbudowanej kamery pomiędzy znajomymi wykorzystując Xbox LIVE.


Bardzo sprytna szczotka do zębów

Aż 90% osób cierpi na jedną z chorób jamy ustnej. Do problemów tych prowadzą pospolite błędy w technice szczotkowania. Aby je zniwelować, Oral-B stworzyło urządzenie z innowacyjną technologią, które poprawia nasze złe nawyki w pielęgnacji zębów i jamy ustnej. Mowa o Oral-B Genius, inteligentnej szczoteczce zintegrowanej z aplikacją. Choć czynność mycia zębów to zajęcie, które […]

Październikowe nowości filmowe w CDA Premium

W katalogu CDA Premium w październiku przybyło kilka ciekawych nowości. Zadowoleni powinni być zarówno fani dobrego kina obyczajowego, thrillerów, jak i mocnego kina akcji. Wśród nowości znalazły się także trzy bardzo dobre filmy dokumentalne. Od 14 października widzowie CDA Premium będą mogli zobaczyć także Listy do M część 2. W rolach głównych Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Piotr […]

Z jakich pierwiastków składa się smartfon?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że do produkcji pojedynczego smartfona wykorzystywanych jest wiele różnych pierwiastków. Choć występują one w urządzeniach w śladowych ilościach, to są niezbędne do ich prawidłowego działania. Smartfony nie istniałyby, gdyby nie kilka podstawowych pierwiastków chemicznych, które wykorzystuje się głównie do budowy podzespołów urządzeń elektronicznych. Można je znaleźć także w przemyśle wojskowym, […]

Techcity na Facebooku