Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/06/2010

Kwadratowa Motorola FLIPOUT z MOTOBLUR

Motorola przedstawiła dzisiaj telefon  Motorola FLIPOUT z MOTOBLUR, stylowo-kwadratowy, kompaktowy smartfon, jedenasty androidowy model.

Model FLIPOUT, który będzie dostępny w Europie od drugiego kwartału 2010 r., działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.1. Telefon wyposażony jest w innowacyjny kwadratowy wielodotykowy wyświetlacz, który obracając się odsłania pięciorzędową klawiaturę QWERTY. Dzięki osobnemu wierszowi z klawiszami numerycznymi, wprowadzanie cyfr i numerów nie będzie spowalniać użytkowników. Dodatkowe korzyści z platformy Android 2.1 dostępne na FLIPOUT to aż dziewięć ekranów domowych, dynamiczne tapety i dodatkowe zabezpieczenia dla użytkowników serwerów exchange. Telefon oferuje także rozszerzone wsparcie funkcjonalności MOTOBLUR ułatwiając w ten sposób śledzenie zdarzeń, które się liczą.

Paleta barw dla telefonu FLIPOUT będzie różnić się w zależności od kraju. Pełna paleta dostępnych kolorów to: lukrecjowa czerń, malinowa czerwień, brylantowy błękit, makowa czerwień, szafranowa żółć oraz biel.

MOTOBLUR jest innowacyjnym rozwiązaniem społecznościowym, które synchronizuje kontakty, pocztę, wiadomości, zdjęcia i wiele innych – ze źródeł takich, jak Facebook, MySpace, Twitter, Gmail, służbowa i prywatna poczta czy LastFM – aby automatycznie wyświetlić je na ekranie głównym.

FLIPOUT oferuje rozszerzoną funkcjonalność MOTOBLUR, która zawiera:
•    Widgety Zdarzeń i Wiadomości agregujące wiadomości, e-maile, SMS-y oraz aktualizacje opisów mogą być filtrowane na podstawie źródła, kontaktu, grupy kontaktów, aby użytkownik mógł widzieć dokładnie to, co chce.
•    Użytkownicy mają również możliwość przesuwania i zmiany rozmiaru wgranych widgetów.
•    Manager Baterii – działa w jednym z trzech trybów (Wydajności, Użytkownika lub Oszczędzający baterię), aby aktywnie zarządzać zużyciem baterii .
•    Manager Danych – widget, który monitoruje korzystanie z transmisji danych bezpośrednio
z ekranu głównego jest szczególnie pomocny użytkownikom kart prepaidowych oraz planów taryfowych bez bezpłatnych pakietów transmisji danych.
•    Osobisty & Korporacyjny Email – dostarczany bezpośrednio do urządzenia.

Telefon oferuje również wszystkie standardowe funkcje programu MOTOBLUR:
•    Wygodę: automatyczne backupowanie kontaktów, loginów i haseł, personalizacja ekranów domowych oraz wszelkich wiadomości na bezpiecznym serwerze MOTOBLUR.
•    Bezpieczeństwo: zdalne kasowanie danych na zgubionych lub skradzionych urządzeniach oraz przywracanie kontaktów, wiadomości i ustawień sieci oraz serwerów pocztowych na nowym urządzeniu.

FLIPOUT wykorzystuje technikę CrystalTalkTM PLUS, która, aby zapewnić lepszą jakość rozmów, wzmacnia głos rozmówcy jednocześnie filtrując hałas. CrystalTalk PLUS, aby zapewnić wysoką jakość rozmów, oprócz wbudowanego mikrofonu i głośnika, wykorzystuje dodatkowy mikrofon.

FLIPOUT, dzięki funkcji „pinch and zoom”, pozwala w optymalny sposób przeglądać zdjęcia oraz strony internetowe. Dzięki wparciu standardu Adobe Flash można oglądać strony internetowe, których dotąd nie dało się wyświetlać na urządzeniach mobilnych.

FLIPOUT-owy odtwarzacz multimediów oferuje miłośnikom muzyki funkcję wyświetlania tekstów piosenek na całym ekranie, wsparcie dla usługi song ID oraz rozwiązanie społecznościowe, by wiedzieć, czego słuchają ludzie dookoła.

Telefon oferuje także dodatkowe funkcje multimedialne. Technika KODAK PERFECT TOUCH zapewnia doskonałą jakość wyświetlanych zdjęć, pozwala na ich tagowanie i opisywanie oraz umożliwia natychmiastową publikację na portalach Facebook, MySpace, Picasa i Photobucket. 3-megapikselowa kamera z cyfrowym zoomem pozwala robić zdjęcia i nagrywać klipy, a na odtwarzaczu multimediów można oglądać filmy zarówno w formie plików, jak i streamingu video. Interface Bluetooth pozwala na korzystanie ze słuchawki bezprzewodowej oraz transmitowanie muzyki na odległość.

FLIPOUT zawiera pełny pakiet usług Google takich, jak Google Search, Google Maps, Gmail oraz oferuje dostęp do tysięcy aplikacji w Android Market.

foto: motorola.com


Komentarze

  1. szu napisał(a):

    W końcu Motka zrobiła coś ciekawego od czasu serii Razor! Wygląda bardzo, bardzo ciekawie. Kwadratowy telefon, odważne :)

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku