Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/06/2010

MODECOM – kosmiczny HUB USB

MODECOM kolejny raz zaskakuje nowoczesnym wzornictwem swoich produktów. HUB-UFO najnowszy produkt z oferty MODECOM ma wprowadzić powiew świeżości wśród obecnych na rynku hub-ów USB.

Modelowi UFO nie można zarzucić braku wyrazistej kreski – design urządzenia jest intrygujący i nieprzeciętny. Jego funkcjonalność ma w pełni zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

Dzięki niemu użytkownicy mogą podłączyć nawet 7 dodatkowych urządzeń posiadających złącza USB. Niewielkie rozmiary oraz krótki, chowany w urządzeniu kabel sprawdzi się w trakcie podróży.

HUB-UFO nie wymaga dodatkowego źródła zasilania, jednak opcjonalny zasilacz pozwala zwiększyć jego możliwości, zapewniając ładowanie akumulatorów w telefonach komórkowych lub przenośnych odtwarzaczach MP3.


„W przeciwieństwie do posiadaczy komputerów stacjonarnych, mobilni użytkownicy muszą liczyć się z problemem zbyt małej ilości portów USB. Dotyczy to szczególnie netbooków oraz starszych notebooków, gdzie standardowo montuje się 2-3 takie złącza, które w wielu przypadkach nie wystarczają do obsługi dodatkowych urządzeń. Właśnie z myślą o tych klientach stworzyliśmy HUB-UFO, dzięki któremu będą mogli swobodnie podłączyć aż 7 peryferiów, zapewniając im również (opcjonalnie) niezbędną moc do ładowania lokalnych akumulatorów. Na uwagę zasługuje również kompaktowa obudowa hub’a, który zmieści się w kieszeni kurtki, torbie na notebooka lub plecaku.

Pamiętajmy, iż liczba produktów wykorzystujących złącze USB wciąż rośnie. Zalety tego uniwersalnego rozwiązania dostrzegli nie tylko producenci komputerowych akcesoriów, ale również firmy produkujące telefony komórkowe, odtwarzacze MP3, czy telewizory i projektory. W Internecie można znaleźć szereg ofert z produktami-gadżetami, które oparte są również na tej technologii.” – powiedział Krzysztof Wójciak, Dyrektor Zarządzający MODECOM.
Sugerowana cena detaliczna MODECOM HUB-UFO : 59,90 PLN. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta.


Rowerzyści na start

Licznik Edge 520 Plus marki Garmin został przede wszystkim wzbogacony o zaawansowane funkcje nawigacyjne. Urządzenie ma teraz wgraną fabrycznie mapę Garmin Cycle Map i zapewnia szczegółowe wskazówki w czasie jazdy. Najnowszy licznik GPS nie tylko prowadzi po zaplanowanej wcześniej trasie, ale pomaga też wrócić na nią, jeżeli przypadkiem ominie się zakręt, np. podczas szybszego zjazdu. […]

Z jakich mediów społecznościowych korzystają liderzy?

97 procent polskich menedżerów używa serwisu LinkedIn. Jedna piąta jest na Facebooku i GoldenLine. Korzystanie z sieci społecznościowych pomaga im w poszerzaniu swoich wpływów. Social media kreują cyfrowych przywódców – tak wynika z badań Akademii Leona Koźmińskiego. Wyniki badań przeprowadzonych wśród ponad 200 polskich menedżerów i dyrektorów pokazują, że prawie każdy polski lider ma profil […]

Apsik! na alergię

Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa. Z pomocą przychodzi m.in. kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka […]

Techcity na Facebooku