Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

24/06/2010

Nowa linia dysków Iomega Skin Hard Drive

Iomega ogłosiła premierę nowej linii produktów Iomega Skin Hard Drive – trzech przenośnych dysków o pojemności 500 GB o unikalnym wzornictwie i kolorystyce. Dyski powstały w kooperacji z firmą Skin Industries, jedną z czołowych marek sportowych w USA. Nowa linia dysków Iomega Skin składa się z trzech modeli, dla których oprawę graficzną zaprojektowała firma Skin.  

„Dyski Iomega Skin pozwalają wyrazić alternatywny styl życia. Dzięki grafikom Skin Industries powinny zainteresować wszystkich, którzy lubią podążać własnymi drogami.” -powiedział Jonathan Huberman, Prezes Iomega i działu Consumer and Small Business Products Division firmy EMC.

W nowej rodzinie Iomega Skin znajdują się trzy dyski. Wszystkie trzy modele mają pojemność 500 GB i wyposażone są w gniazdo USB 2.0.

Model ‘Radical’ wyróżnia się logo Skin w stylu retro na czarnej pokrywie obudowy i żółtym spodem, co czyni go zupełni wyjątkowym wśród innych dysków.

Model ‘Red Hot’ otrzymał logo Skin na czerwonej pokrywie dysku oraz czarny spód obudowy, definiując nowoczesny design dla młodych użytkowników komputerów.

Model ‘Knock Out’ zawiera ciemną tajemniczą aurę wokół gotyckiego logo Skin na srebrnej pokrywie oraz  czarny spód obudowy. Jedno spojrzenie powali współpracowników na kolana.

Wszystkie trzy nowe dyski Iomega Skin stanowią doskonałe uzupełnienie każdego laptopa, tym bardziej, że nie wymagają dodatkowego zewnętrznego zasilania. Wystarczy podłączyć dysk do komputera za pomocą przewodu USB 2.0, by móc  korzystać z przestrzeni dyskowej.  Użytkownicy mogą pomieścić na nich około 200.000 zdjęć, ponad 125.000 piosenek lub ponad 190 godzin filmów.  Wszystkie nowe dyski wyposażone są w system Drop Guard, który pomaga chronić dane nawet przy upadku z 130 cm na wykładzinę przemysłową.

Na dyskach znajduje się darmowe oprogramowanie Iomega Protection Suite służące do archiwizacji, ochrony antywirusowej zdjęć, filmów, muzyki i innych plików.

Iomega Protection Suite zawiera:
•    12-miesięczną subskrypcję oprogramowania Trend Micro Internet Security dla PC lub Trend Micro Smart Surfing dla Mac.
•    Iomega QuikProtect: oprogramowanie do archiwizacji na poziomie plików na dyski twarde i sieciowe urządzenia typu NAS (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).
•    Oprogramowanie Retrospect Express: do archiwizacji danych, aplikacji i ustawień (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).
•    MozyHome Online Backup service: internetowa usługa darmowej archiwizacji 2GB danych (nielimitowana przestrzeń na archiwum za 4,95 USD/miesiąc).  Serwis MozyHome Online pozwala odtworzyć najistotniejsze dane z dowolnego komputera z dostępem do Internetu z dowolnego miejsca na świecie.

Wszystkie programy pakietu Iomega Protection Suite można łatwo pobrać na dyski Iomega Skin z Internetu.

Nowe dyski Iomega Skin dostępne są w USA i na stronie www.iomega.com w cenie 119,99 USD. Dyski będą też dostępne w najbliższych miesiącach w wybranych krajach Europy, także  w Polsce – już w lipcu.  Wszystkie dyski chronione są  3 letnią gwarancją (po rejestracji).


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku