Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/06/2010

Nowy Xbox360 – już można zamawiać

W sklepie internetowym Vobis.pl oraz salonach Vobis Digital ruszyła przedsprzedaż najnowszego modelu konsoli do gier Xbox 360. Nowa wersja urządzenia jest mniejsza, lżejsza, zużywa mniej energii, pracuje ciszej, a na dodatek jest standardowo wyposażona w dysk o pojemności 250 GB oraz obsługę bezprzewodowej sieci WiFi.  

Xbox 360 250 GB – to oficjalna nazwa nowego modelu – został zaprezentowany przez firmę Microsoft 14 czerwca na targach E3 (Electronic Entertainment Expo) w Los Angeles. Termin polskiej premiery urządzenia został wyznaczony na 16 lipca 2010 r., ale urządzenie już dziś można zamawiać na stronie internetowej oraz w sklepach sieci Vobis Digital. Klienci, którzy skorzystają z oferty przedsprzedaży, nową konsolę otrzymają w dniu polskiej premiery – dodatkowym upominkiem dla nich będzie koszulka z logo Xbox 360. Zamówienie można złożyć na: tej stronie.


Najnowszy model Xboxa 360 dostępny jest w kolorze czarnym, który świetnie komponuje się z nową, bardziej elegancką i mniejszą o 30% obudową. Z obudowy zniknęły porty kart pamięci – pojawił się za to dotykowy przycisk otwierania czytnika płyt oraz port, dzięki któremu do urządzenia w łatwy sposób będzie można podłączyć Kinect (dodatek umożliwiający sterowanie grami za pomocą gestów – jego premierę zaplanowano na jesień 2010 r.). Nowością jest również złącze Kensington, za pomocą którego można przypiąć konsolę stalową linką, co utrudni jej kradzież.


Xbox 360 to obecnie jedna z najpopularniejszych na świecie konsoli do multimedialnej rozrywki. Urządzenie świetnie komponuje się z domowym centrum rozrywki – bez problemu możemy podłączyć je do telewizora czy projektora za pośrednictwem złącza HDMI. Konsola świetnie nadaje się również do oglądania filmów, słuchania muzyki czy przeglądania zdjęć – urządzenie ma wbudowany czytnik DVD, obsługuje też popularny format DivX.

Jesienią, gdy firma Microsoft oficjalnie udostępni w Polsce usługę Xbox Live, zakres funkcji konsoli znacząco się rozszerzy – pojawi się m.in. możliwość korzystania z internetowego radia, serwisów społecznościowych czy internetowej wypożyczalni filmów.

Konsola oferowana jest w cenie 1099 zł.


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku