Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/06/2010

Nowy Xbox360 – już można zamawiać

W sklepie internetowym Vobis.pl oraz salonach Vobis Digital ruszyła przedsprzedaż najnowszego modelu konsoli do gier Xbox 360. Nowa wersja urządzenia jest mniejsza, lżejsza, zużywa mniej energii, pracuje ciszej, a na dodatek jest standardowo wyposażona w dysk o pojemności 250 GB oraz obsługę bezprzewodowej sieci WiFi.  

Xbox 360 250 GB – to oficjalna nazwa nowego modelu – został zaprezentowany przez firmę Microsoft 14 czerwca na targach E3 (Electronic Entertainment Expo) w Los Angeles. Termin polskiej premiery urządzenia został wyznaczony na 16 lipca 2010 r., ale urządzenie już dziś można zamawiać na stronie internetowej oraz w sklepach sieci Vobis Digital. Klienci, którzy skorzystają z oferty przedsprzedaży, nową konsolę otrzymają w dniu polskiej premiery – dodatkowym upominkiem dla nich będzie koszulka z logo Xbox 360. Zamówienie można złożyć na: tej stronie.


Najnowszy model Xboxa 360 dostępny jest w kolorze czarnym, który świetnie komponuje się z nową, bardziej elegancką i mniejszą o 30% obudową. Z obudowy zniknęły porty kart pamięci – pojawił się za to dotykowy przycisk otwierania czytnika płyt oraz port, dzięki któremu do urządzenia w łatwy sposób będzie można podłączyć Kinect (dodatek umożliwiający sterowanie grami za pomocą gestów – jego premierę zaplanowano na jesień 2010 r.). Nowością jest również złącze Kensington, za pomocą którego można przypiąć konsolę stalową linką, co utrudni jej kradzież.


Xbox 360 to obecnie jedna z najpopularniejszych na świecie konsoli do multimedialnej rozrywki. Urządzenie świetnie komponuje się z domowym centrum rozrywki – bez problemu możemy podłączyć je do telewizora czy projektora za pośrednictwem złącza HDMI. Konsola świetnie nadaje się również do oglądania filmów, słuchania muzyki czy przeglądania zdjęć – urządzenie ma wbudowany czytnik DVD, obsługuje też popularny format DivX.

Jesienią, gdy firma Microsoft oficjalnie udostępni w Polsce usługę Xbox Live, zakres funkcji konsoli znacząco się rozszerzy – pojawi się m.in. możliwość korzystania z internetowego radia, serwisów społecznościowych czy internetowej wypożyczalni filmów.

Konsola oferowana jest w cenie 1099 zł.


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku