Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

02/06/2010

Silent Pro Gold – Złoto od Cooler Master

Najnowszej generacji karty graficzne i płyty główne używane przy najbardziej wydajnych platformach dla graczy i overclockerów, stają się coraz bardziej wymagające pod względem zasilania. Silent Pro Gold – nowa seria zasilaczy od Cooler Master została stworzona właśnie z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Przy utrzymaniu najwyższej, 90-procentowej wydajności, pozwala na zaspokojenie nawet najbardziej wyśrubowanych potrzeb.

Seria Silent Pro Gold została zaprojektowana całkowicie od podstaw z użyciem kilku innowacyjnych i opatentowanych przez Cooler Master technologii. Na potrzeby nowego produktu, została stworzona technologia HTT(Heat Transfer Technology). Unikalna konstrukcja radiatora w kształcie litery L, pozwala na znaczne poprawienie przepływu powietrza wewnątrz zasilacza, a dzięki temu obniżenie temperatury pracy.

Kolejna cecha serii Silent Pro Gold to Hybrid Transformer, technologia która pozwala na połączenie transformatora bezpośrednio z radiatorem. Pozwala to na zwiększenie wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu wymiarów transformatora.

Z kolei technologia Hyper Path pozwala na, do tej pory nieosiągalne, niemal bezstratne przekazywanie energii. Dzięki połączeniu tych trzech nowych technologii udało się stworzyć jeden z najcichszych i najbardziej wydajnych zasilaczy w swojej kategorii.

Zasilacze serii Silent Pro Gold są dostępne w szerokiej gamie, zaczynając od jednostki o mocy 600W, aż do modelu 1200W. Modele 700W, 800W oraz 900W są wszystkie dostosowane do technologii  3-way SLI i CrossFireX, natomiast modele 1000W i 1200W obsługują również Quad SLI. Jednostka 600W została wyposażona w pojedynczą szynę 48A 12V, podczas gdy zasilacz o mocy 1200W w niesamowite 98A. Wspólnymi cechami dla całej serii są wsparcie dla dziewięciu dysków SATA oraz czterech złącz Molex.


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku