Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

02/06/2010

Silent Pro Gold – Złoto od Cooler Master

Najnowszej generacji karty graficzne i płyty główne używane przy najbardziej wydajnych platformach dla graczy i overclockerów, stają się coraz bardziej wymagające pod względem zasilania. Silent Pro Gold – nowa seria zasilaczy od Cooler Master została stworzona właśnie z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Przy utrzymaniu najwyższej, 90-procentowej wydajności, pozwala na zaspokojenie nawet najbardziej wyśrubowanych potrzeb.

Seria Silent Pro Gold została zaprojektowana całkowicie od podstaw z użyciem kilku innowacyjnych i opatentowanych przez Cooler Master technologii. Na potrzeby nowego produktu, została stworzona technologia HTT(Heat Transfer Technology). Unikalna konstrukcja radiatora w kształcie litery L, pozwala na znaczne poprawienie przepływu powietrza wewnątrz zasilacza, a dzięki temu obniżenie temperatury pracy.

Kolejna cecha serii Silent Pro Gold to Hybrid Transformer, technologia która pozwala na połączenie transformatora bezpośrednio z radiatorem. Pozwala to na zwiększenie wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu wymiarów transformatora.

Z kolei technologia Hyper Path pozwala na, do tej pory nieosiągalne, niemal bezstratne przekazywanie energii. Dzięki połączeniu tych trzech nowych technologii udało się stworzyć jeden z najcichszych i najbardziej wydajnych zasilaczy w swojej kategorii.

Zasilacze serii Silent Pro Gold są dostępne w szerokiej gamie, zaczynając od jednostki o mocy 600W, aż do modelu 1200W. Modele 700W, 800W oraz 900W są wszystkie dostosowane do technologii  3-way SLI i CrossFireX, natomiast modele 1000W i 1200W obsługują również Quad SLI. Jednostka 600W została wyposażona w pojedynczą szynę 48A 12V, podczas gdy zasilacz o mocy 1200W w niesamowite 98A. Wspólnymi cechami dla całej serii są wsparcie dla dziewięciu dysków SATA oraz czterech złącz Molex.


Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku