Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/06/2010

WD Scorpio Black 500GB – nowy 2,5 calowy dysk

Firma WD wprowadza właśnie na rynek nowy model 2,5-calowego dysku z charakteryzującej się najwyższą wydajnością serii WD Scorpio Black. Nowy napęd może zmagazynować do 500 GB danych.

WD Scorpio Black 500 GB został zaprojektowany z myślą o notebookach najwyższej klasy. Te wydajne napędy zapewniają dużą pojemność i szybkość przy jednoczesnym  zachowaniu cichej pracy i niskiego obciążenia baterii urządzenia. Dzięki tym cechom dysk ten doskonale sprawdza się także w innych urządzeniach przenośnych.

Nowy HDD pracuje z prędkością obrotową 7200 obr./min. i wyposażony został w  interfejs SATA 3 Gb/s oraz 16 MB pamięci podręcznej – parametry te sprawiają, że urządzenie jest pod względem wydajności porównywalne z dyskami do komputerów stacjonarnych. Ale oczywiście jest ono dodatkowo dostosowane do specyfiki notebooków – w ramach dodatkowego zabezpieczenia wyposażono je w system, reagujący na upadek dysku (lub urządzenia, w którym się on znajduje). Taki wypadek jest automatycznie wykrywany przez czujnik upadania i w czasie krótszym niż 200 milisekund następuje zaparkowanie głowic. To zapobiega uszkodzeniu i utracie danych.

Cechy dysku twardego WD Scorpio Black:

  • Niezawodność i wytrzymałość. Technologia ShockGuard firmy WD chroni elementy mechaniczne dysku i powierzchnię nośnika magnetycznego przed uszkodzeniem na skutek wstrząsów podczas codziennego przenoszenia i użytkowania. Opracowana przez firmę WD funkcja SecurePark parkuje głowice zapisujące dysku poza powierzchnią nośnika podczas uruchamiania i zatrzymywania dysku, a także po wyłączeniu zasilania. Dzięki takiemu rozwiązaniu głowica zapisująca nigdy nie dotyka powierzchni nośnika, co przedłuża trwałość dysku, zmniejsza zużycie głowicy i zwiększa odporność na wstrząsy.
  • Ogromna pojemność. Ten 2.5 calowy dysk o pojemności 500GB udostępnia olbrzymią pojemność dla „pamięciożernych” systemów operacyjnych przy jednoczesnym zachowaniu miejsca dla zdjęć, muzyki oraz filmów.
  • Niskie zużycie energii. Ten napęd został wyposażony w zaawansowane technologie, takie jak IntelliSeek, która oblicza optymalną szybkość wyszukiwania w celu zmniejszenia zużycia energii oraz SecurePark, która zmniejsza pobór prądu, parkując głowice w niskonapięciowym trybie bezczynności. To powoduje, że zużycie prądu w tym dysku 7200 obr./min jest na poziomie takim, jak w dyskach 5400 obr./min.
  • Poddane testom zgodności. Laboratoria FIT Lab i Mobile Compatibility Lab firmy WD testują dyski w setkach systemów i na wielu platformach. Nasi klienci mają dzięki temu pewność, że zakupione dyski będą prawidłowo działać w ich komputerach.
  • Czujnik upadania. W ramach dodatkowego zabezpieczenia, jeśli dysk (lub system, w którym napęd się znajduje) zostanie upuszczony w trakcie pracy, zostaje to wykryte przez czujnik upadania i w czasie krótszym niż 200 milisekund następuje zaparkowanie głowic. To zapobiega uszkodzeniu i utracie danych.
  • Cicha praca. Milczenie jest złotem także w świecie komputerów. Opracowana przez firmę WD technologia WhisperDrive to zespół supernowoczesnych algorytmów pozycjonowania, które pozwoliły skonstruować jeden z najcichszych dysków twardych 2,5 cala na rynku.

Dyski twarde WD Scorpio Black 500 GB (model WD5000BEKT) są właśnie wysyłane do wybranych dystrybutorów i resellerów.

Sugerowana cena wynosi 320 PLN. Dyski te są objęte 5-letnią gwarancją.


Rowerzyści na start

Licznik Edge 520 Plus marki Garmin został przede wszystkim wzbogacony o zaawansowane funkcje nawigacyjne. Urządzenie ma teraz wgraną fabrycznie mapę Garmin Cycle Map i zapewnia szczegółowe wskazówki w czasie jazdy. Najnowszy licznik GPS nie tylko prowadzi po zaplanowanej wcześniej trasie, ale pomaga też wrócić na nią, jeżeli przypadkiem ominie się zakręt, np. podczas szybszego zjazdu. […]

Z jakich mediów społecznościowych korzystają liderzy?

97 procent polskich menedżerów używa serwisu LinkedIn. Jedna piąta jest na Facebooku i GoldenLine. Korzystanie z sieci społecznościowych pomaga im w poszerzaniu swoich wpływów. Social media kreują cyfrowych przywódców – tak wynika z badań Akademii Leona Koźmińskiego. Wyniki badań przeprowadzonych wśród ponad 200 polskich menedżerów i dyrektorów pokazują, że prawie każdy polski lider ma profil […]

Apsik! na alergię

Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa. Z pomocą przychodzi m.in. kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka […]

Techcity na Facebooku