Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

17/06/2010

Xperia – najbardziej rozrywkowe smartphony

Sony Ericsson przedstawił telefon Sony Ericsson Xperia X8, który czerpie z sukcesu telefonu Sony Ericsson Xperia X10. Smartphony: Xperia X10, X10 mini oraz X10 mini pro otrzymają aktualizacje oprogramowania do najnowszych wersji, aby zwiększyć efektywność ich działania i dostarczyć odbiorcy nowe doświadczenia w komunikacji i rozrywce.

W trzecim kwartale 2010 na wybranych rynkach smartphony Xperia X10, X10 mini oraz X10 mini pro otrzymają aktualizację oprogramowania, tak aby mogły działać w systemie operacyjnym Android 2.1. Dalsza aktualizacja oprogramowania modelu Xperia X10 w czwartym kwartale sprawi, że będzie możliwe bezprzewodowe łączenie się telefonu z telewizorem i wyświetlanie na nim własnych treści. Zostaną także dodane usprawnienia do aplikacji Timescape oraz Mediascape.

Modele Xperia oferują rozwiązania takie jak aplikacje, mapy, funkcje poczty elektronicznej oraz szybkiego Internetu, tworzą tym samym najbardziej rozrywkowe telefony typu smartphone. Model Xperia X10 to najbardziej reprezentacyjny telefon z kolekcji Xperia. Posiada on aparat fotograficzny o rozdzielczości 8.1 Mpix oraz wyświetlacz o przekątnej 4,0 cala – pozwala to kreatywnie używać multimedia i komfortowo przeglądać zawartość. Dzięki autorskim aplikacjom takim jak Mediascape i Timescape bez problemu można zorganizować i ożywić zasoby multimedialne i komunikacyjne w telefonie.

Oprócz funkcji i aplikacji, niezbędnym elementem doświadczenia użytkownika w dziedzinie rozrywki jest także design. W całym portfelu produktowym Sony Ericsson zastosowana jest filozofia ergonomicznego wzornictwa, nawiązująca do linii ludzkiego ciała. Sprawia ona, że wszelkie rozwiązania technologiczne mieszczą się w produktach, które wyglądają świetnie i komfortowo leżą w dłoni. Innowacyjność Sony Ericsson we wzornictwie sprawia, że smartphony z rodziny Xperia są oferowane w szerokim wyborze rozmiarów i stylów.

Steve Walker, Head of Product Marketing w Sony Ericsson powiedział: “Sony Ericsson, zgodnie ze swoją wizją, jest marką ucieleśniającą ideę Communication Entertainment, czyli: komunikacja i rozrywka. Skupiamy się silnie na rynku smartphonów, a w szczególności na tworzeniu najbardziej rozrywkowych smartphonów. Sony Ericsson jako firma posiada unikalne atuty do osiągania tego celu, którymi są jej doświadczenie w opracowaniu telefonów z serii Walkman™ i Cybershot™ oraz współpraca z macierzystą firmą Sony”.

Sony Ericsson przedstawił też telefon Sony Ericsson Xperia X8, który czerpie z sukcesu telefonu Sony Ericsson Xperia X10 oraz produktów mini, a który równocześnie rozszerza o nowy model najbardziej rozrywkową kolekcję smartphonów, przybliżając ją jeszcze szerszemu gronu odbiorców.

Model Sony Ericsson Xperia X8 to rozrywkowy smartphone, który roztacza urok kolekcji Xperia na nowych segmentach rynku. Interfejs użytkownika jest w nim podobny do tego, jaki posiada telefon Xperia X10 mini. Oparty jest on na czterech ikonach umieszczonych w rogach ekranu. Zapewniają one prostą obsługę telefonu, nawet przy posługiwaniu się jedną ręką, i mogą być dostosowywane do potrzeb użytkownika, pozwalając mu za jednym dotknięciem uruchamiać ulubione aplikacje. Model Sony Ericsson Xperia X8 posiada także aplikację Timescape umożliwiającą łatwy dostęp do wszystkich powiadomień użytkownika z jego sieci kontaktów, jak również przycisk „nieskończoność”, który za jednym klinknięciem umożliwi dostęp do „całego świata” przeróżnych treści. Otwarty system operacyjny Android dostarcza wspaniałych funkcjonalności dla smartphona i zapewnia dostęp do tysięcy aplikacji z serwisu Android Market.

Sony Ericsson Xperia X8 jest stworzony do tego, aby cieszyć się multimediami. Trzy calowy wyświetlacz sprawi, że patrząc na niego dostrzeżesz wszystkie szczegóły, niezależnie od tego co będziesz na nim oglądać: grę z serwisu Android Market, materiały wyszukiwane w sieci czy może najnowszy filmik z portalu YouTube. Będziesz mógł odkrywać i pobierać piosenki z serwisu PlayNow, a następnie słuchać całych swoich zasobów muzycznych przez słuchawki, które mają wejście typu jack 3,5 mm. W przypływie większej kreatywności będziesz mógł posłużyć się aparatem fotograficznym o rozdzielczości 3.2 MPix i funkcją nagrywania filmów video.

Sony Ericsson Xperia X8 – kluczowe funkcje:

•    Interfejs oparty na ikonach w czterech rogach ekranu, ułatwiający obsługę telefonu jedną ręką oraz dostęp do aplikacji za jednym dotknięciem
•    Będziesz mógł dostosować cztery rogi ekranu do swoich ulubionych aplikacji i dodawać widżety do ekranów głównych
•    Będziesz mógł cieszyć się grami, materiałami video, Internetem i wieloma innymi funkcjami na ekranie o przekątnej 3 cali
•    Funkcja Timescape™ gromadzi wszystkie Twoje powiadomienia w jednym miejscu
•    Android Market™ – tysiące aplikacji, abyś nigdy się nie nudził
•    Aparat fotograficzny o rozdzielczości 3.2 MPix – będziesz mógł robić zdjęcia i od razu zamieszczać je na portalu Facebook™

Sony Ericsson Xperia X8 dostępny będzie na wybranych rynkach od trzeciego kwartału w kolorach: biały, ciemnoniebieski/ biały, Aqua Blue/ biały, różowy/ biały, srebrny/ biały.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku