Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

08/07/2010

Aplikacja QNAP QMobile do urządzeń Apple

QNAP udostępnił aplikację QMobile do urządzeń Apple. Oprogramowanie pozwala użytkownikom iPada, iPhone’a oraz iPoda zdalnie odtwarzać muzykę, zdjęcia i filmy z serwerów QNAP NAS z każdego miejsca, gdzie jest dostęp do internetu.

Aby korzystać z QMobile niezbędne jest zainstalowanie na serwerze QNAP Turbo NAS nowego, bezpłatnego oprogramowania firmware w wersji 3.3. Dzięki współpracy obu aplikacji użytkownicy urządzeń Apple mogą zdalnie przeglądać i odtwarzać pliki multimedialne zapisane na serwerze oraz zarządzać nimi: sortować po tytule, wykonawcy, albumie lub innych tagach. Zdalnie można też zapisywać zdjęcia z iPhone’a na dysku serwera.

Dodatkowo pliki z serwera NAS mogą być łatwo skopiowane do urządzeń iPad, iPhone oraz iPod. Dzięki temu, użytkownicy mogą odtwarzać multimedia także wtedy, kiedy urządzenia te nie są połączone z internetem. Aplikacja QMobile poinformuje, jeśli skopiowane dane ulegną zmianie na serwerze QNAP NAS.

Aplikacja QNAP QMobile dla iPad, iPhone oraz iPod Touch jest dostępna do pobrania za darmo w sklepie iTunes – tutaj. Natomiast nowe oprogramowanie do zarządzania dla serwerów QNAP Turbo NAS w wersji 3.3 (wymagane do pracy QMobile) można bezpłatnie pobrać ze strony.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku