Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

01/07/2010

BenQ ML2441- monitor LED z tunerem TV

BenQ oferuje już na Polskim rynku najnowszy 24 calowy monitor LED z tunerem cyfrowym TV – model ML 2441. Nowe urządzenie jest kierowane głownie dla studentów i osób młodych, które korzystają przede wszystkim z funkcjonalności monitora, ale potrzebują go używać także jako telewizor.

Jest on również idealnym rozwiązaniem także dla tych użytkowników, którzy poszukują tego typu rozwiązań – jako drugi odbiornik TV w swoim mieszkaniu. Warto zauważyć, że są to pierwsze tego typu urządzenia, których wymiary to 19 mm w najcieńszym miejscu, a 39 mm w najgrubszym. Dzięki temu zajmuje mało miejsca na biurku oraz łatwo jest go zawiesić np. na ścianie.


W porównaniu do tradycyjnych odbiorników CCFL TV BenQ ML2441 jest o 40% bardziej energooszczędne – max. pobór mocy wynosi 38 W, a zaledwie 0,5W w trybie stand-by. BenQ ML2441 jest również pierwszymi na rynku, który jest zgodny z regulacją EuP 2010. Jest również wyłącznik, który pozwala na całkowite odłącznie monitora od sieci energetycznej.


Mega dynamiczny kontrast (DCR) – 5.000. 000:1 gwarantuje najwyższą jakość obrazu: wierność i nasycenie kolorów oraz widoczność szczegółów w światłach i cieniach.  BenQ ML2441 wyposażony jest w technologię Senseye ®Human Vision, ma 5 ms czas reakcji matrycy, rozdzielczość Full HD (1920×1080) tak by w pełni spełniać wymagania standardu full HD ane do 1080p 24Hz. Zaawansowana technologia BenQ Senseye®, podnosi jakość obrazu: kontrast, jasność oraz wierność i bogactwo barw – dając obraz głębszy, bogatszy w barwy i detale.

Oprócz analogowych złączy D-sub i SCART, monitor ma złącze USB 2.0 oraz trzy cyfrowe gniazda HDMI 1.3 i obsługuje kodek H.264, który jest już standardem dla skompresowanych plików video i stanowi część standardu MPEG-4. Użytkownicy mogą cieszyć ucho przestrzenną muzyką w systemie SRS TruSurround HD. Technika ta dostarcza użytkownikom dźwięku audio z głębokim basem, wysokimi tonami i czysto brzmiącym dialogiem. Słuchanie muzyki możliwe jest nawet wówczas, kiedy ekran jest wyłączony. Używając z funkcji SmartCliQ, użytkownicy mogą – za pośrednictwem gniazda USB – korzystać z monitora jako ramki do zdjęć odtwarzanych z pendrive.

BenQ ML2441 to prawdziwe centrum domowej rozrywki, spełniając rolę odbiornika TV i monitora w biurze, a w domu jako cześć systemu kina domowego; przestrzennego systemu stereo audio, a także jako zwykła ramka do przeglądania cyfrowych zdjęć i filmów.


Parametry techniczne BenQ ML2441:

Monitor BenQ ML 2441 jest już dostępny na polskim rynku w sugerowanej cenie detalicznej 1.249 zł (z VAT).


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku