Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

01/07/2010

BenQ ML2441- monitor LED z tunerem TV

BenQ oferuje już na Polskim rynku najnowszy 24 calowy monitor LED z tunerem cyfrowym TV – model ML 2441. Nowe urządzenie jest kierowane głownie dla studentów i osób młodych, które korzystają przede wszystkim z funkcjonalności monitora, ale potrzebują go używać także jako telewizor.

Jest on również idealnym rozwiązaniem także dla tych użytkowników, którzy poszukują tego typu rozwiązań – jako drugi odbiornik TV w swoim mieszkaniu. Warto zauważyć, że są to pierwsze tego typu urządzenia, których wymiary to 19 mm w najcieńszym miejscu, a 39 mm w najgrubszym. Dzięki temu zajmuje mało miejsca na biurku oraz łatwo jest go zawiesić np. na ścianie.


W porównaniu do tradycyjnych odbiorników CCFL TV BenQ ML2441 jest o 40% bardziej energooszczędne – max. pobór mocy wynosi 38 W, a zaledwie 0,5W w trybie stand-by. BenQ ML2441 jest również pierwszymi na rynku, który jest zgodny z regulacją EuP 2010. Jest również wyłącznik, który pozwala na całkowite odłącznie monitora od sieci energetycznej.


Mega dynamiczny kontrast (DCR) – 5.000. 000:1 gwarantuje najwyższą jakość obrazu: wierność i nasycenie kolorów oraz widoczność szczegółów w światłach i cieniach.  BenQ ML2441 wyposażony jest w technologię Senseye ®Human Vision, ma 5 ms czas reakcji matrycy, rozdzielczość Full HD (1920×1080) tak by w pełni spełniać wymagania standardu full HD ane do 1080p 24Hz. Zaawansowana technologia BenQ Senseye®, podnosi jakość obrazu: kontrast, jasność oraz wierność i bogactwo barw – dając obraz głębszy, bogatszy w barwy i detale.

Oprócz analogowych złączy D-sub i SCART, monitor ma złącze USB 2.0 oraz trzy cyfrowe gniazda HDMI 1.3 i obsługuje kodek H.264, który jest już standardem dla skompresowanych plików video i stanowi część standardu MPEG-4. Użytkownicy mogą cieszyć ucho przestrzenną muzyką w systemie SRS TruSurround HD. Technika ta dostarcza użytkownikom dźwięku audio z głębokim basem, wysokimi tonami i czysto brzmiącym dialogiem. Słuchanie muzyki możliwe jest nawet wówczas, kiedy ekran jest wyłączony. Używając z funkcji SmartCliQ, użytkownicy mogą – za pośrednictwem gniazda USB – korzystać z monitora jako ramki do zdjęć odtwarzanych z pendrive.

BenQ ML2441 to prawdziwe centrum domowej rozrywki, spełniając rolę odbiornika TV i monitora w biurze, a w domu jako cześć systemu kina domowego; przestrzennego systemu stereo audio, a także jako zwykła ramka do przeglądania cyfrowych zdjęć i filmów.


Parametry techniczne BenQ ML2441:

Monitor BenQ ML 2441 jest już dostępny na polskim rynku w sugerowanej cenie detalicznej 1.249 zł (z VAT).


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku