Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/07/2010

Flipboard – nowa jakość elektronicznych magazynów

Pojawienie się Flipboard spotkało się ze sporym zainteresowaniem mediów i internautów. Aplikacja przeznaczona dla tabletu Apple iPad, która łączy w sobie magazynowy wygląd z siłą mediów społecznych ma szansę stać się prawdziwym (nie tylko „geekowym”) hitem.

Niektórzy analitycy nazywają Flipboard pierwszą „aplikacją-killerem” dla iPad’a, która w pełni wykorzystuje możliwości urządzenia z nadgryzionym jabłkiem. Pozwalać ma w bardzo nowoczesnej, interesującej formie przeglądać treści informacyjne oraz źródła z mediów społecznych np. polecane przez naszych znajomych na Facebooku, czy Twitterze artykuły. Całość sprawia wrażenie bardzo lekkiej, „magazynowej” aplikacji. Flipboard w działaniu można zobaczyć na poniższym materiale wideo.

Szefem Flipboard jest Mike McCue, twórca przejętej przez Microsoft za 800 mln dolarów firmy TellMe. W wywiadzie udzielonym serwisowi VentureBeat przyznaje, że o aplikacji tego typu zaczął myśleć gdy zadał sobie pytanie: dlaczego sieć jest taka brzydka? Razem ze swym znajomym, Evan’em Doll’em, rozważyli kilka propozycji – między innymi stronę napisaną w formacie HTML5. Doszli jednak do wniosku, że najlepiej będzie stworzyć specjalną aplikację dla tabletu Apple.

Flipboard jest darmowy, a firma McCue’a skupia się raczej na jej rozwoju niż pozyskiwaniu środków finansowych. Ale biznesplan jest jasny; Flipboard ma współpracować z wydawcami i tworzyć specjalne formaty ich serwisów, czy gazet lub udostępniać czytelnikom płatne subskrypcje. Niewykluczone są również formy reklamowe, ale te mają raczej przypominać reklamy znane z ekskluzywnych pism niż proste banerki.

Być może również Flipboard pojawi się na kolejnych platformach. W tym momencie jednak iPad ma kluczowe znaczenie. – Dużo postawiliśmy na iPad’a, słusznie lub niesłusznie. Uważamy obecnie, że iPad jest niedoceniany – mówi McCue.

Flipboard ogłosił właśnie również, że uzyskał 10,5 mln dolarów finansowania z funduszy inwestycyjnych. Wśród osób, które zaufały pomysłowi McCue’a są m.in współtwórca Twittera Jack Dorsey, współtwórca Facebooka Dustin Moskovitz, czy aktor Ashton Kutcher.

Wśród głosów zachwytu pojawiają się jednak i mniej optymistyczne komentarze. Przede wszystkim związane z problemami technicznymi aplikacji – serwery Flipboard nie poradziły sobie z ogromnym zainteresowaniem aplikacją. To jednak kwestia, którą można stosunkowo szybko rozwiązać.

źródło: e-biznes.pl – biznes w internecie – Zapraszamy!


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku