Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

21/07/2010

Denon D-M38 – mikro system hi-fi współpracujący z iPodem i iPhonem

Denon, w 100 rocznicę istnienia, wprowadza na rynek nowy mikro system hi-fi D-M38 bazujący na zdobywcy wielu nagród – modelu D-M37, który został strojony w Wielkiej Brytanii pod gusta europejskiego miłośnika muzyki.

Największą różnicą, w porównaniu z poprzednikiem, jest przednie wejście USB, które tym razem umożliwia bezpośrednią, cyfrową współpracę z iPodem lub iPhonem za pomocą standardowego przewodu. Dzięki temu dźwięk jest przetwarzany przez M38 co oczywiście znacząco podnosi jego jakość. Kompaktowe wymiary RCD-M38 210x310mm umożliwiają łatwe umiejscowienie mikro systemu na praktycznie każdej półce. Uzupełnieniem eleganckiej elektroniki są specjalnie zaprojektowane głośniki, które doskonale łączą się z M38 prezentując prawdziwy dźwięk hi-fi.

Seria M od samego początku opracowywana jest właśnie jako system hi-fi i dlatego Denon przywiązuje największą wagę do doboru komponentów i jak najprostszego ich układu z możliwie najkrótszą drogą sygnału. Oczywiście wszystkie najważniejsze zespoły są ekranowane, aby ograniczyć do minimum niepożądane interferencje, a nowo zaprojektowany wzmacniacz ma niebagatelną moc 2x30W.

Do wspomnianego już wejścia USB, oprócz pamięci przenośnych i dysków twardych o pojemności nawet 500GB, możemy podłączyć bezpośrednio odtwarzacz iPod lub telefon iPhone za pomocą fabrycznego kabla. Dzięki cyfrowej transmisji sygnału, jego obróbka następuje wewnątrz RCD-M38 za pomocą wysokiej jakości przetworników C/A na czym zyskuje jakość dźwięku. Podczas podłączenia iPoda lub iPhone’a ich baterie są oczywiście ładowane.

Idealnym uzupełnieniem mikro RCD-M38 są głośniki SC-M37, bazujące na hi-endowym modelu CX-1, wyposażone w głośnik wysokotonowy wysokiej rozdzielczości oraz lekką membranę głośnika niskotonowego D.D.L. (Denon Double Layer).

RCD-M38 dostępny jest w kolorach czarnym lub Premium Silver, a głośniki w kolorach czarnym i wiśniowym. Sugerowana cena detaliczna mikro systemu z głośnikami wynosi 1.999,- PLN.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku