Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

16/07/2010

Nowe lornetki Nikon EDG – świat naprawdę z bliska

Nikon wprowadza do sprzedaży nowe lornetki z flagowej serii EDG. Oferta została rozszerzona o 5 modeli. Wśród nich znalazły się lornetki o parametrach 7×42, 8×42, 10×42, 8×32 i 10×32. Nowe modele charakteryzuje optyka najwyższej jakości oraz odporność na trudne warunki atmosferyczne. Lornetki przeznaczone są do zastosowań amatorskich – przez miłośników przyrody czy żeglarstwa, jak i profesjonalnych – przez ornitologów oraz myśliwych.

Lornetki Nikon z serii EDG mają zapewnić doskonały obraz w niemal każdych warunkach. We wszystkich modelach zastosowano zaawansowany układ optyczny wykonany ze szkła ekologicznego, nie zawierającego ołowiu  i arsenu. Trójsoczewkowe obiektywy wyposażono w znane z obiektywów NIKKOR szkła ED o niskiej dyspersji. Skutecznie eliminują one aberrację chromatyczną, co bezpośrednio wpływa na poprawę ostrości i kontrastu obrazów oraz wierniejsze oddanie kolorów. Dodatkowo wszystkie soczewki, pokryte zostały wydajnymi, wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi, a pryzmaty powłoką dielektryczną. Rozwiązanie to gwarantuje bardzo jasny i wyraźny obraz, nawet w czasie obserwacji prowadzonych w trudnych warunkach, np. w ciemnym lesie lub po zmroku. Ponadto lornetki Nikon EDG oferują największe w swojej klasie pozorne kątowe pola widzenia, wynoszące od 52 do 59 stopni.

W nowych lornetach EDG zastosowano unikalny mechanizm korekcji wady wzroku wbudowany w pokrętło ustawiania ostrości. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, wyróżniające się znacznie lepszą ergonomią niż konwencjonalne pokrętło umieszczone na okularze. Lornetki wyposażono również w nowe muszle oczne o regulowanym odsunięciu, umożliwiające łatwe ustawienie ich w pozycji odpowiadającej indywidualnym preferencjom obserwatora. Dla szczególnie wymagających użytkowników przewidziano specjalne muszle oczne o kształcie rogu. Skutecznie chronią one oczy przed niepożądanym światłem mogącym wpadać do okularów lornetki. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne podczas obserwacji przy słonecznej pogodzie oraz przy obserwacjach nocnych.

Magnezowy korpus zabezpiecza urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jest to bardzo sztywna i zarazem lekka struktura, która wyróżnia się wyjątkowo dużą wytrzymałością. Wypełnienie lornetek azotem oraz pierścienie uszczelniające skutecznie chronią wnętrze przed zalaniem i zaparowaniem. Dzięki temu lornetki Nikon EDG bez trudu mogą pracować w najtrudniejszych warunkach. Nawet pełne zanurzenie w wodzie do głębokości 5 m nie jest w stanie ich uszkodzić. Niewielka masa, odpowiednie rozłożenie środka ciężkości oraz gumowana obudowa sprawiają, że lornetki pewnie leżą w dłoni.

Nowe lornetki Nikon z serii EDG przeznaczone są do zastosowań amatorskich – przez miłośników przyrody czy żeglarstwa, jak i profesjonalnych – przez ornitologów oraz myśliwych.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku