Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/07/2010

REVO Domino D3 i HERITAGE – internetowe radio DAB

W ofercie Signo Distribution Polska, przedstawiciela międzynarodowej grupy Signo, znalazły się wieloformatowe urządzenia REVO przeznaczone do odbioru internetowych oraz cyfrowych programów, również tych nadawanych w Polsce (emisje eksperymentalne EMITEL w Warszawie i Wrocławiu). Modele Domino D3 i HERITAGE odbierają audycje w systemie DAB/DAB+ (Digital Audio Broadcasting). Ponadto posiadają stację dokującą do iPoda/iPhone’a oraz umożliwiają dostęp do internetowych serwisów muzycznych, takich jak Last.fm.

Domino D3 to połączenie nowoczesnego wyglądu z najnowszą technologią. Zaokrąglone, przyjemne dla oka linie obudowy przyciągają ponadczasową stylistyką. Powierzchnia jest pokryta miękką gumą. Do nawigacji po różnorodnych funkcjach służy joystick umieszczony centralnie na przedniej ściance. Odtwarzacz wyposażono w wyświetlacz OLED oraz wysokiej klasy głośnik NXT. Domino D3 jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz białej.


HERITAGE to współczesna interpretacja typowych odbiorników radiowych z lat 50- i 60-tych. Obudowę urządzenia wykonano z aluminium, gumowanego plastiku oraz okleiny z drewna orzechowego. Jednak klasyczny jest tylko wygląd, bo wewnątrz kryje się wieloplatformowa, cyfrowa technologia. W połączeniu z 3-calowym głośnikiem neodymowym i  wzmacniaczem Hi-Fi o mocy 7W ma tworzyć jeden z bardziej zaawansowanych produktów tego typu. Podobnie jak w Domino, łatwa nawigacja odbywa się za pomocą wygodnego joysticka.

Zarówno Domino D3, jak i HERITAGE odbierają pełen zakres standardów radia cyfrowego, włączając w to transmisje DAB, DAB+ oraz bezprzewodowe radio internetowe, a także konwencjonalne radio FM z RDS. Urządzenia mogą strumieniowo odtwarzać pliki muzyczne z dowolnego komputera PC lub Mac. Zawierają zintegrowaną stację dokującą i jako jedne z nielicznych posiadają certyfikat Apple, potwierdzający zgodność z iPodem/iPhonem.

Dodatkowo, DOMINO D3 oraz HERITAGE zapewniają dostęp do serwisu muzycznego Last.fm. Po dokonaniu wyboru wykonawcy lub rodzaju muzyki Last.fm tworzy spersonalizowaną listę utworów na podstawie, ułożoną z biblioteki liczącej 5 milionów nagrań. Istnieje również możliwość korzystania z już posiadanego profilu Last.fm. Przy zakupie DOMINO D3/HERITAGE użytkownik otrzymuje 30 dniowy bezpłatny dostęp do serwisu.

DOMINO D3 oferowane jest w cenie detalicznej 743 zł netto, natomiast HERITAGE kosztuje 1038 zł netto.


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku