Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

02/07/2010

Sony Vaio P – kolorowy netbook wagi ultralekkiej

W ofercie firmy Vobis pojawił się właśnie najnowszy komputer przenośny z serii Sony Vaio P. Urządzenie pod względem wydajności przewyższa wiele typowych mininotebooków – waży jednak zaledwie ok. 600 g i z powodzeniem zmieści się nawet w niewielkiej damskiej torebce.

Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest nietypowy kształt (wykorzystano w nim modną stylistykę portfela) oraz unikatowa kolorystyka urządzenia – komputer jest dostępny w pomarańczowej, białej oraz czarnej wersji.  Model P11S1E jest naprawdę niewielki – mierzy 24,5 x 12 x 1,98 cm – ale mimo to nie ustępuje swoim większym braciom pod względem ergonomii czy wydajności. Sony Vaio P wyposażony został w pełnowymiarową klawiaturę, panoramiczny ekran o rozdzielczości 1600 x 768 pikseli i przekątnej 8″, a także czujnik światła, dzięki któremu ekran automatycznie dopasowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu.

W komputerze zastosowano wydajny i energooszczędny procesor Intel Atom 1,86 GHz, 2 GB pamięci RAM, zintegrowany układ graficzny firmy Intel oraz dysk SSD o pojemności 64 GB (dyski tego typu są znacznie bardziej wydajne od klasycznych dysków twardych HDD). Konfigurację uzupełniają m.in. modem 3G, GPS, kompas elektroniczny, moduł bezprzewodowej sieci WiFi, Bluetooth, czytnik kart pamięci Memory Stick, wbudowana kamera internetowa oraz 2 porty USB. Komputer sprzedawany jest z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 7 Home Premium.

Ciekawostką jest możliwość surfowania po Internecie bez konieczności uruchamiania systemu operacyjnego (wystarczy wcisnąć przycisk Web) oraz funkcja umożliwiająca łatwe obracanie ekranu (dzięki temu wygodniej czyta się treści opublikowane np. na stronach WWW czy e-książki).

Komputery z serii Sony Vaio P są w Polsce dostępne w sieci salonów Vobis Digital, sklepie internetowym Vobis.pl oraz sieci sklepów firmowych Sony. Cenę ustalono na 3 599 zł.


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku