Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

02/07/2010

Sony Vaio P – kolorowy netbook wagi ultralekkiej

W ofercie firmy Vobis pojawił się właśnie najnowszy komputer przenośny z serii Sony Vaio P. Urządzenie pod względem wydajności przewyższa wiele typowych mininotebooków – waży jednak zaledwie ok. 600 g i z powodzeniem zmieści się nawet w niewielkiej damskiej torebce.

Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest nietypowy kształt (wykorzystano w nim modną stylistykę portfela) oraz unikatowa kolorystyka urządzenia – komputer jest dostępny w pomarańczowej, białej oraz czarnej wersji.  Model P11S1E jest naprawdę niewielki – mierzy 24,5 x 12 x 1,98 cm – ale mimo to nie ustępuje swoim większym braciom pod względem ergonomii czy wydajności. Sony Vaio P wyposażony został w pełnowymiarową klawiaturę, panoramiczny ekran o rozdzielczości 1600 x 768 pikseli i przekątnej 8″, a także czujnik światła, dzięki któremu ekran automatycznie dopasowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu.

W komputerze zastosowano wydajny i energooszczędny procesor Intel Atom 1,86 GHz, 2 GB pamięci RAM, zintegrowany układ graficzny firmy Intel oraz dysk SSD o pojemności 64 GB (dyski tego typu są znacznie bardziej wydajne od klasycznych dysków twardych HDD). Konfigurację uzupełniają m.in. modem 3G, GPS, kompas elektroniczny, moduł bezprzewodowej sieci WiFi, Bluetooth, czytnik kart pamięci Memory Stick, wbudowana kamera internetowa oraz 2 porty USB. Komputer sprzedawany jest z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 7 Home Premium.

Ciekawostką jest możliwość surfowania po Internecie bez konieczności uruchamiania systemu operacyjnego (wystarczy wcisnąć przycisk Web) oraz funkcja umożliwiająca łatwe obracanie ekranu (dzięki temu wygodniej czyta się treści opublikowane np. na stronach WWW czy e-książki).

Komputery z serii Sony Vaio P są w Polsce dostępne w sieci salonów Vobis Digital, sklepie internetowym Vobis.pl oraz sieci sklepów firmowych Sony. Cenę ustalono na 3 599 zł.


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku