Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

16/08/2010

BenQ MX511: projektor XGA dla MSP i edukacji

BenQ wprowadza na nasz rynek nowy model ekonomicznego projektora XGA do róznych zastosowań. Dzięki technologii BrilliantColor, jasności 2.700 ANSI lumenów i kontrastowi 3.000:1, projektor dobrze sprawdzi się w niewielkich i średnich pomieszczeniach.

Projektor MX511 pracuje w rozdzielczości podstawowej XGA – 1024×768 pikseli, która jest najlepiej sprawdza się przy wyświetlaniu większości aplikacji komputerowych do prezentacji. Dzięki szerokiemu zakresowi ustawień wielkości ekranu od 23cali (57,5cm) do 300 cali (750cm) projektor ten jest dobrym wyborem dla średniej wielkości klas szkolnych, firm wynajmujących mieszkania na potrzeby biura oraz małych sal konferencyjnych. Z odległości 2 metrów można uzyskać obraz o przekątnej 125 cm. Dzięki zastosowaniu technologii BrilliantColor prezentacje są wysokiej jakości, jasność jest zwiększona o 50% przy lepszym odwzorowaniu średnich tonów kolorów, szczególnie dobrze jest to zauważalne przy odtwarzaniu filmów oraz wyświetlaniu zdjęć.

Zastosowanie rozwiązania pod nazwą 3D Color Management, to stosowana w najnowszych modelach projektorów BenQ funkcja, która pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

Średnie i małe firmy korzystając z projektora MX511 docenią w szczególności wysoki kontrast 3.000:1, czytelność i ostrość obrazu z dobra widocznością szczegółów. Wbudowane ustawienia fabryczne można łatwo i szybko wybrać w zależności od typu prezentacji. Model ten posiada wbudowany głośnik o mocy 2W. Gniazda wejściowe: D-sub, komponent Video, S-Video: Mini Din 4 pin x 1 oraz kompozyt Video: RCA x 1. Gniazda Audio: Stereo Mini Jack x 1. Gniazda wyjściowe na PC: D-Sub oraz audio. Funkcja Wall Color Correction – pozwala na wybór trze kolorów tła pod prezentację. Dzięki wadze 2,3kg, projektor można ławo przenosić z miejsca na miejsce. Wymiary: 265 x 100 x 210mm.

Dzięki 4000 godzin pracy (w trybie ekonomicznym) oraz wbudowanemu systemowi inteligentnej ochrony lampy, konstrukcji pozbawionej filtra – projektor MP511 jest ekonomiczny pod względem eksploatacji. Technologia ochrony przed kurzem – Anti-dust DLP zabezpiecza przed awariami w małych pomieszczeniach takich jak sale klasowe czy pomieszczenia biurowe. Całkowity wskaźnik kosztów do wydajności jest dodatkowo korzystny ze względu na funkcję automatycznego wyłączenia Auto-Off (power-saving).

Do innych parametrów należy wymienić: ręczny zoom – 1.10:1, obraz 4:3 lub 16:9, obsługę HDTV do 1080p.

Projektor dostępny jest w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej: 2.029 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy (12 miesięcy lub 2000 godzin pracy na lampę).


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku