Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

20/08/2010

Canon IXUS 1000 HS

Świętując dziesięciolecie premiery cyfrowych aparatów fotograficznych z serii IXUS firma Canon prezentuje model IXUS 1000 HS – wysoce wydajny kompakt w szykownej i superpłaskiej metalowej obudowie, wyposażony w zaawansowaną optykę i innowacyjne technologie.

IXUS 1000 HS, dostępny w kolorach srebrnym, brązowym i różowym, posiada całkowicie metalową obudowę, a opływowe wykończenie z łatwo dostępnymi przyciskami jeszcze znacznie ułatwia obsługę aparatu.

Wyświetlacz LCD PureColor II G o przekątnej 7,6 cm (3 cale) posiada zewnętrzną pokrywę wykonaną ze szkła hartowanego, oferując wysoki kontrast i szeroki kąt widzenia przydatny podczas fotografowania dużych grup ludzi lub obiektów pod nietypowym kątem. Panoramiczny wyświetlacz o współczynniku obrazu 16:9 pozwala kadrować i odtwarzać ścieżki wideo o jakości HD w trybie pełnego ekranu bez czarnych pasków na górze i dole.

IXUS 1000 HS wyposażono w kompaktowy obiektyw z 10-krotnym powiększeniem optycznym. Wysoce efektywny optyczny stabilizator obrazu IS wyposażony z zaawansowaną technologię shift pozwala wykonać ostre, pozbawione rozmyć zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych lub przy długich ogniskowych. Nowy inteligentny Tryb Nocny łączy kilka ujęć wykonanych w serii w jeden ostry, optymalnie naświetlony obraz, umożliwiając fotografowanie w nocy bez użycia statywu.

Wysoce czuła matryca CMOS z 10 MP oraz przetwornik obrazu DIGIC 4 tworzą zintegrowany System HS zapewniający wysoką jakość działania w słabym świetle, najwyższą jakość obrazu i do 60% niższy poziom szumów w pełnym zakresie światłoczułości ISO1. IXUS 1000 IS oferuje maksymalną wartość ISO 3200 z zachowaniem pełnej rozdzielczości, a rozszerzona wartości ISO 6400 przy rozdzielczości 2,5 MP pozwoli uchwycić naturalną atmosferę przyciemnionych miejsc bez użycia lampy błyskowej.

System HS pozwala rejestrować obraz póki spust migawki pozostaje zwolniony lub do zapełnienia karty pamięci. Prędkość fotografowania w trybie ciągłym to do 3,7 ujęć na sekundę przy pełnej rozdzielczości 10 MP, co pozwala uchwycić szybko poruszające się obiekty z oddaniem drobnych szczegółów. Dzięki trybowi High-speed Burst do 8,8 ujęć na sekundę przy rozdzielczości 2,5 MP fotografujący nie przegapią ani jednej chwili. Dzięki funkcji wyboru najlepszego zdjęcia aparat wybiera najlepiej naświetlone zdjęcie spośród pięciu o jakości 2,5 MP, pozwalając skrócić czas poświęcony na przeglądanie setek podobnych ujęć w celu odnalezienia tego najlepszego. Wybitnie zmienne sytuacje można uchwycić pracując w trybie spowolnionych klatek, który rejestruje obraz z prędkością 240 klatek na sekundę (fps), a odtwarza z prędkością 30 fps.

Zaawansowana wydajność rejestracji obrazu wideo w modelu IXUS 1000 IS jest jedną z najwyższych wśród kompaktów firmy Canon – filmy Full HD osiągają pełną rozdzielczość 1920 x 1080p, są nagrywane z prędkością 24 klatek na sekundę, co daje kinowy efekt, a obraz dopełnia przejrzysty dźwięk stereo o jakości CD.

Cichy silnik obiektywu pozwala na wykorzystanie możliwości zooma optycznego w trybie filmowania przy minimalnym poziomie hałasu, a dynamiczny stabilizator obrazu Dynamic IS redukuje następstwa drgań aparatu pojawiające się podczas filmowania w ruchu. Funkcja Smart Auto w trybie filmowania natychmiast rozpoznaje rodzaj sceny i dokonuje optymalnych ustawień dla 21 różnego rodzaju sytuacji. Efekt Miniatur daje zupełnie nowy wymiar ścieżkom wideo – filmowanie przy zwolnionej prędkości klatek i z zamazaniem pewnych części tła tworzy efekt łączenia zdjęć w film, a obiekty wyglądają jak modele w pomniejszonej skali. Zintegrowany mini port HDMI ułatwia przeglądanie zdjęć i filmów bezpośrednio na dowolnym ekranie zgodnym z HDMI, w tym na telewizorach HD.

IXUS 1000 HS to aparat wygodny w obsłudze. Tryb Smart Auto oraz technologia rozpoznawania sceny gwarantują najlepsze efekty pracy w dowolnych warunkach, inteligentnie rozpoznając rodzaj sceny i dobierając odpowiednie ustawienia z 28 dostępnych – jest to obecnie najwyższa liczba na rynku. Funkcja inteligentnej ekspozycji lampy błyskowej reguluje poziom błysku flesza zgodnie z zastanymi warunkami, aby obraz był prawidłowo naświetlony we wszystkich okolicznościach, od przyciemnionych pomieszczeń po jaskrawe światło słoneczne.

Efekt Rybie Oko powtarza zniekształcenie charakterystyczne dla pracy obiektywu typu „rybie oko”, zaś Efekt Miniatur sprawia, że obiekty wyglądają jak modele w miniaturowej skali. Wykonanie autoportretów ułatwia tryb inteligentnego wyzwolenia migawki we współpracy z technologią rozpoznawania twarzy – wyzwolenie migawki odbywa się za pomocą uśmiechu lub mrugnięcia oka. Samowyzwalacz dla twarzy zwalnia spust migawki automatycznie po wykryciu nowej twarzy w kadrze, tym samym pozwalając osobie fotografującej dołączyć do fotografowanej grupy.

Prosty, bezprzewodowy transfer danych jest wspomagany przez Eye-Fi connected functions, umożliwiając zdalne przesyłanie zdjęć do serwisów internetowych takich jak CANON iMAGE GATEWAY. Aparat posiada dedykowaną sekcję Eye-Fi na interfejsie użytkownika, dezaktywuje funkcję automatycznego wyłączania zasilania podczas transmisji danych przez kartę Eye-Fi, gwarantując nieprzerwany transfer danych.

Najważniejsze funkcje aparatu IXUS 1000 HS:

 • 10-krotny zoom optyczny ze stabilizatorem obrazu IS
 • Kompaktowa, stylowa metalowa obudowa
 • System HS z matrycą CMOS 10 MP
 • Filmy Full HD, dynamiczny stabilizator obrazu Dynamic IS
 • Wyświetlacz LCD PureColor II G o przekątnej 7,6 cm (3 cale)
 • Film w zwolnionej prędkości klatek
 • Tryby Smart Auto i inteligentnego wyzwalania lampy błyskowej
 • Wybór najlepszego ujęcia jako jeden z trybów fotografowania
 • Samowyzwalacz reagujący na mrugnięcie oka
 • Tryb Porady i Wskazówki

Komentarze

 1. Konrad napisał(a):

  Nie polecam, apart robi fotki z duzmi szumami. Nie warty tej ceny

Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku