Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/08/2010

Casio Exilim H5

Casio Exilim EX-H5 to 12 megapikseli zamknięte w eleganckiej, kompaktowej obudowie. Wysoka rozdzielczość połączona z szerokokątnym obiektywem powinna pozwolić na uchwycenie nawet trudnych do objęcia krajobrazów. Ponadto, niewielkie gabaryty aparatu sprawiają, że z łatwością włożymy go do każdej kieszeni lub torby.

Należącą do serii H nowość, oprócz 10-krotnego zoomu z mechaniczną stabilizacją obrazu, wyróżnia połączenie stylowego designu z funkcjonalną elegancją. Dopełnieniem całości jest prawie 7-centymetrowy wyświetlacz, zajmujący znaczną część tylnego panelu. Model ten dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych: srebrnym, czarnym oraz czerwonym.

EX-H5 oferuje nagrywanie filmów w rozdzielczości HD. Za rejestrowanie wideo odpowiedzialny jest osobny przycisk, dzięki któremu nic nie jest w stanie umknąć naszej uwadze. Filmowanie rozpoczyna się w ułamku sekundy, co jest szczególnie istotne podczas śledzenia ruchu.

Do dyspozycji użytkownika oddano również szereg funkcji znanych już z innych aparatów marki Casio Exilim. Dostępna jest m.in. zupełnie nowa, rozszerzona funkcja Dynamic Photo, artystyczny tryb BEST SHOT Art Shot oraz możliwość wykonania wirtualnego makijażu.

Aparat Casio Exilim EX-H5 znajduje się już w ofercie rodzimych sklepów. Producent udziela na niego 24-miesięcznej gwarancji, natomiast sugerowana cena detaliczna wynosi 829 PLN brutto.


Kto ma najszybszy internet mobilny w Polsce?

Portal RFBenchmark na podstawie prawie 23000 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w lutym 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego oferowanego przez polskie sieci komórkowe. T-Mobile wciąż zajmuje pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych. Na fotelu lidera ten operator utrzymuje się od początku 2018 roku. […]

Zaawansowana, kolorowa stacja pogody

Stacja meteorologiczna Hama „Color Edge” to gadżet, który przyda się zarówno w domu jak i w biurze. Dwuczęściowy zestaw składający się ze stacji bazowej i bezprzewodowego czujnika zewnętrznego wyświetla prognozę pogody, dostarcza informacji na temat ciśnienia, temperatury i wilgotności powietrza oraz wskazuje godzinę, datę i dzień tygodnia. Aby mieć pewność, że urządzenie działa poprawnie i […]

Najczęściej atakują firmy przez e-mail

Skrzynki mailowe to najsłabsze ogniwo w bezpieczeństwie firm. Według nowego raportu F-Secure, ponad jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa dotyczy poczty elektronicznej – w postaci phishingu (16% ogółu cyberzagrożeń), jak również złośliwego oprogramowania przesyłanego w załącznikach maili (18%). Najczęstszym pojedynczym źródłem ataków (21% przypadków) było wykorzystanie przez hakerów luk w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania w firmowej […]

Techcity na Facebooku