Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

24/08/2010

Już dziś netbooki z dwurdzeniowymi procesorami Intel Atom

Firma Intel Corporation poinformowała dziś, że w sklepach dostępny jest tuzin nowych modeli netbooków opartych na nowym, mobilnym, dwurdzeniowym procesorze Intel Atom.

Netbooki – oferowane od dziś przez takich producentów, jak Acer, ASUS, Fujitsu, Lenovo, LG, Samsung, MSI i Toshiba – zapewniają nowy poziom wsparcia dla gier, a także obsługę technologii Adobe Flash, która umożliwia dostęp do szeregu witryn internetowych, takich jak systemy rezerwacji hoteli oraz serwisy multimedialne, na przykład YouTube i Hulu.

Dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Intel Atom N550 konsumenci zyskują mobilny dostęp do internetu i znacznie krótszy czas reakcji systemu przy zachowaniu tych samych, kompaktowych wymiarów, wsparcie dla pamięci DDR3 oraz czas pracy na zasilaniu bateryjnym zbliżony do tego, który oferuje jednordzeniowy procesor Intel Atom N450.

Od premiery w roku 2008 Intel dostarczył ponad 70 mln chipów Intel Atom do netbooków. Nowe netbooki z dwurdzeniowymi układami Intel Atom wchodzą dziś do sprzedaży w zróżnicowanych cenach.


Komentarze

  1. Humbak napisał(a):

    Zbliżona wydajność baterii prezentuje się tak, że jednoredzeniowy Atom N450 trzyma 10 godzin, a dwurdzeniowy 4 :)

  2. gut napisał(a):

    Serio? No, to byłaby porażka.

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku