Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

30/08/2010

Powrót do szkoły: oferta iSource dla uczniów i studentów

Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny i akademicki. Warto zaopatrzyć się w nowy sprzęt, który nie tylko uprzyjemni wolny czas, lecz również będzie doskonałą pomocą naukową. iPody i MacBooki coraz częściej wykorzystywane są w edukacji, a oprogramowanie iLife, iWork oraz programy Apple, takie jak Final Cut i Aperture, wyznaczają standardy w dziedzinie kreacji multimedialnych.

Mac, iPod oraz iPhone charakteryzują się mocą, integracją, wytrzymałością i łatwością użytkowania, jakiej oczekują dziś wszyscy studenci i uczniowie.  Co więcej, za okazaniem szkolnej lub studenckiej legitymacji, można otrzymać na ich zakup dużą zniżkę. Dzięki edukacyjnym rabatom, z których skorzystać mogą wszyscy uczący się, komputery Apple kupisz aż 10% taniej.

W tym roku z okazji powrotu do szkoły wszyscy studenci, którzy kupią komputer Mac, otrzymają kultowy zestaw iStudenta. Z zasadami oraz szczegółami promocji można zapoznać się na Facebooku pod adresem www.facebook.com/iStudent.

Zniżki na sprzęt i oprogramowanie to nie wszystko, co firma Apple ma do zaoferowania studentom. Na uwagę zasługują zasoby iTunes University. Serwis iTunes U szybko stał się źródłem bezpłatnych materiałów edukacyjnych dostępnych nawet na urządzeniach mobilnych. Parę dni temu Apple ogłosił 300 milionów pobrań wykładów, podcastów i innych materiałów. To kopalnia wiedzy, oferująca bezpłatne materiały- wykłady, dyskusje, lekcje języków, książki audio i inne materiały edukacyjne, opracowane przez najlepsze uczelnie, takie jak Harvard, Oxford, czy Cambrigde oraz muzea i instytucje kulturalne z całego świata. Serwis oferuje ponad 75000 plików audio i wideo, w tym wiele pełnych kursów uniwersyteckich. Aby z niego skorzystać potrzebna jest darmowa aplikacja iTunes  oraz iPod, MacBook lub iPhone.


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku