Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

30/08/2010

Powrót do szkoły: oferta iSource dla uczniów i studentów

Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny i akademicki. Warto zaopatrzyć się w nowy sprzęt, który nie tylko uprzyjemni wolny czas, lecz również będzie doskonałą pomocą naukową. iPody i MacBooki coraz częściej wykorzystywane są w edukacji, a oprogramowanie iLife, iWork oraz programy Apple, takie jak Final Cut i Aperture, wyznaczają standardy w dziedzinie kreacji multimedialnych.

Mac, iPod oraz iPhone charakteryzują się mocą, integracją, wytrzymałością i łatwością użytkowania, jakiej oczekują dziś wszyscy studenci i uczniowie.  Co więcej, za okazaniem szkolnej lub studenckiej legitymacji, można otrzymać na ich zakup dużą zniżkę. Dzięki edukacyjnym rabatom, z których skorzystać mogą wszyscy uczący się, komputery Apple kupisz aż 10% taniej.

W tym roku z okazji powrotu do szkoły wszyscy studenci, którzy kupią komputer Mac, otrzymają kultowy zestaw iStudenta. Z zasadami oraz szczegółami promocji można zapoznać się na Facebooku pod adresem www.facebook.com/iStudent.

Zniżki na sprzęt i oprogramowanie to nie wszystko, co firma Apple ma do zaoferowania studentom. Na uwagę zasługują zasoby iTunes University. Serwis iTunes U szybko stał się źródłem bezpłatnych materiałów edukacyjnych dostępnych nawet na urządzeniach mobilnych. Parę dni temu Apple ogłosił 300 milionów pobrań wykładów, podcastów i innych materiałów. To kopalnia wiedzy, oferująca bezpłatne materiały- wykłady, dyskusje, lekcje języków, książki audio i inne materiały edukacyjne, opracowane przez najlepsze uczelnie, takie jak Harvard, Oxford, czy Cambrigde oraz muzea i instytucje kulturalne z całego świata. Serwis oferuje ponad 75000 plików audio i wideo, w tym wiele pełnych kursów uniwersyteckich. Aby z niego skorzystać potrzebna jest darmowa aplikacja iTunes  oraz iPod, MacBook lub iPhone.


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku