Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

02/09/2010

Arc Touch Mouse – raz płaska, raz wygięta w łuk

Gdy przewozimy myszkę, jest płaska, gdy chcemy pracować z jej pomocą, wyginamy ją w kształt łuku. Niespotykany design, zastosowanie technologii BlueTrack, ułatwiający nawigację, wielofunkcyjny, dotykowy scroll oraz możliwość wygodnego złożenia – dzięki tym cechom nowa mysz Microsoft Arc Touch Mouse ma zdobyć popularność wśród posiadaczy komputerów.

W myszce Arc Touch nie znajdziesz klasycznego scrolla. Jego miejsce zastąpił dotykowy pasek, dzięki któremu nawigacja w przeglądarce czy poruszanie się po arkuszu kalkulacyjnym są jeszcze bardziej komfortowe. Aby precyzyjnie przeglądać stronę czy dokument, należy wolno poruszać palcem po pasku scrolla, aby przewinąć szybko w dół, lub górę, wystarczy bardziej zdecydowany ruch. Pasek scrolla ma także trzy funkcje: page up, page down i middle click area, co jeszcze bardziej poprawia komfort pracy. Podczas przewijania stron internetowych czy dokumentów scroll lekko wibruje. Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Vibration.

„Myszka Arc Touch została tak zaprojektowana, aby bez problemu mieścić się w torbie czy torebce – jej grubość w najszerszym miejscu po złożeniu wynosi zaledwie 15 milimetrów. Zastosowanie dotykowego scrolla, precyzja działania oraz niebanalny wygląd czynią z niej idealną myszkę nawet dla najbardziej wybrednych użytkowników”.  – powiedział Marcin Gutkiewicz, Platform Business Manager w polskim oddziale Microsoft.

Arc Touch Mouse wykorzystuje optyczną technologię BlueTrack, która pozwala na wygodną i precyzyjną pracę praktycznie na każdej powierzchni. Nadajnik myszy (typu Snap-in) jest tak mały, że można pozostawić go w porcie USB w czasie przewożenia komputera bez ryzyka wyłamania. Nadajnik można także schować pod myszkę, gdzie znajduje się magnes ułatwiający przenoszenie. Myszkę Arc Touch cechuje też wyjątkowa mobilność. Wystarczy jeden ruch ręki, aby ją złożyć, zaś ponowne rozłożenie i nadanie jej kształtu łuku powoduje włączenie zasilania. Dwie baterie AAA dołączone do zestawu pozwalają na około pół roku pracy.

Myszka Arc Touch współpracuje z systemami operacyjnymi Microsoft Windows 7, Windows Vista, Windows XP oraz Mac OS X v.10.4–10.6.

Arc Touch Mouse będzie dostępna w Polsce w październiku w szacunkowej cenie detalicznej 249 zł i objęta jest 3-letnią gwarancją.


Komentarze

 1. Placzente napisał(a):

  Wygląda świetnie, to na prawdę Microsoft?

 2. Dżony napisał(a):

  Rzeczywiście to MS :-) Ale jak patrzyłem to MS ma więcej fajnych myszek :-)
  Jakieś kolorowe, albo Arc Mouse, czyli poprzednik tego cudeńka :-)

 3. gut napisał(a):

  Design to jedno a funkcjonalność drugie – w tym wypadku obawiam się że nie idzie w parze.

Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku