Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

02/09/2010

Arc Touch Mouse – raz płaska, raz wygięta w łuk

Gdy przewozimy myszkę, jest płaska, gdy chcemy pracować z jej pomocą, wyginamy ją w kształt łuku. Niespotykany design, zastosowanie technologii BlueTrack, ułatwiający nawigację, wielofunkcyjny, dotykowy scroll oraz możliwość wygodnego złożenia – dzięki tym cechom nowa mysz Microsoft Arc Touch Mouse ma zdobyć popularność wśród posiadaczy komputerów.

W myszce Arc Touch nie znajdziesz klasycznego scrolla. Jego miejsce zastąpił dotykowy pasek, dzięki któremu nawigacja w przeglądarce czy poruszanie się po arkuszu kalkulacyjnym są jeszcze bardziej komfortowe. Aby precyzyjnie przeglądać stronę czy dokument, należy wolno poruszać palcem po pasku scrolla, aby przewinąć szybko w dół, lub górę, wystarczy bardziej zdecydowany ruch. Pasek scrolla ma także trzy funkcje: page up, page down i middle click area, co jeszcze bardziej poprawia komfort pracy. Podczas przewijania stron internetowych czy dokumentów scroll lekko wibruje. Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Vibration.

„Myszka Arc Touch została tak zaprojektowana, aby bez problemu mieścić się w torbie czy torebce – jej grubość w najszerszym miejscu po złożeniu wynosi zaledwie 15 milimetrów. Zastosowanie dotykowego scrolla, precyzja działania oraz niebanalny wygląd czynią z niej idealną myszkę nawet dla najbardziej wybrednych użytkowników”.  – powiedział Marcin Gutkiewicz, Platform Business Manager w polskim oddziale Microsoft.

Arc Touch Mouse wykorzystuje optyczną technologię BlueTrack, która pozwala na wygodną i precyzyjną pracę praktycznie na każdej powierzchni. Nadajnik myszy (typu Snap-in) jest tak mały, że można pozostawić go w porcie USB w czasie przewożenia komputera bez ryzyka wyłamania. Nadajnik można także schować pod myszkę, gdzie znajduje się magnes ułatwiający przenoszenie. Myszkę Arc Touch cechuje też wyjątkowa mobilność. Wystarczy jeden ruch ręki, aby ją złożyć, zaś ponowne rozłożenie i nadanie jej kształtu łuku powoduje włączenie zasilania. Dwie baterie AAA dołączone do zestawu pozwalają na około pół roku pracy.

Myszka Arc Touch współpracuje z systemami operacyjnymi Microsoft Windows 7, Windows Vista, Windows XP oraz Mac OS X v.10.4–10.6.

Arc Touch Mouse będzie dostępna w Polsce w październiku w szacunkowej cenie detalicznej 249 zł i objęta jest 3-letnią gwarancją.


Komentarze

 1. Placzente napisał(a):

  Wygląda świetnie, to na prawdę Microsoft?

 2. Dżony napisał(a):

  Rzeczywiście to MS :-) Ale jak patrzyłem to MS ma więcej fajnych myszek :-)
  Jakieś kolorowe, albo Arc Mouse, czyli poprzednik tego cudeńka :-)

 3. gut napisał(a):

  Design to jedno a funkcjonalność drugie – w tym wypadku obawiam się że nie idzie w parze.

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku