Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

29/09/2010

CEOL marki Denon – wolność brzmienia

W ramach obchodów 100-lecia Denon, zaprezentował dziś kolejny nowy produkt: Sieciowy System Muzyczny DENON CEOL. Integruje on, w kompaktowej obudowie, brzmieniowe rozwiązania inżynieryjne wysokiej jakości zaczerpnięte z komponentów hi-fi Denon, oraz posiada uznany, prosty projekt obwodów „simple & straight” zapewniający minimalną długość drogi pokonywanej przez sygnał, a tym samym optymalizujący jakość dźwięku.

Nowy system CEOL, wyposażony w sieciowy odbiornik z odtwarzaczem CD RCD-N7 oraz zestaw kolumn SC-N7 błyszczy nieograniczonymi możliwościami obsługi mediów, m. in. takich jak radio internetowe, streaming muzyki z sieci, obsługa urządzeń iPod/iPhone, pamięci i dysków USB i wielu innych.

RCD-N7 jest kompaktowym odbiornikiem sieciowym z odtwarzaczem CD pozwalającym użytkownikowi na umieszczenie urządzeń iPod lub iPhone w dedykowanym doku na górze obudowy i czerpanie radości z cyfrowego dźwięku o wysokiej jakości oraz słuchania ponad 15.000 internetowych stacji radiowych z całego świata. Szybkie, szerokopasmowe połączenie z Internetem nawiązywane jest za pośrednictwem kabla Ethernet lub bezprzewodowo (Wi-Fi), co pozwala na doświadczanie muzyki w każdym miejscu Twojego domu.

Ponieważ RCD-N7 obsługuje WPS, podłączenie go do sieci bezprzewodowej Wi-Fi jest bardzo proste. Dzięki temu możesz od razu cieszyć się takimi korzyściami, jak odtwarzanie muzyki z plików na komputerze PC lub bezpośrednio z twardych dysków sieciowych DLNA z brzmieniem, którego oczekuje się od produktów marki Denon. Oczywiście system ten posiada radio FM/AM, odtwarza płyty CD i pliki muzyczne z pamięci i dysków USB lub innych mediów przenośnych.

Pomimo kompaktowych rozmiarów RCD-N7 generuje dużą moc wyjściową (65 W + 65 W), wypełniając przestrzeń odsłuchową pięknym, otaczającym dźwiękiem. System ten posiada również filtr optymalizujący, który zapewnia doskonałe dostosowanie charakterystyki znajdujących się w zestawie kolumn SC-N7.


Denon dba o przyjazne dla środowiska specyfikacje wszystkich linii produktowych, a więc pobór mocy w trybie oczekiwania wynosi poniżej 0,4W, co eliminuje niepotrzebne zużycie prądu.

Odbiornik sieciowy z CD RDC-N7:
•    2×65 W, wysoka moc wyjściowa (4 Ohm, 1kHz)
•    Wzmacniacz wysokiej jakości zapewniający moc i dynamikę dźwięku
•    3-liniowy wyświetlacz OELD (elektroluminescencyjny ze szkłem organicznym) o wysokim kontraście i szerokim kącie patrzenia
•    Łączność bezprzewodowa (Wi-Fi) ze standardem ochrony WPS (Wi-Fi Protected Setup)
•    Format FLAC 96-bit/192-kHz
•    Odtwarzanie różnorodnych źródeł muzycznych:
o    Pliki muzyczne znajdujące się w sieciowym urządzeniu magazynującym, takim jak komputer PC lub dysk NAS
o    Odtwarzanie plików z pamięci i dysków USB, CD, CD-R /CD-RW (WMA lub MP3)
o    Radio FM/AM
o    Przednie wejście mini-jack przeznaczone dla wszelkiego rodzaju urządzeń przenośnych (sygnał analogowy)
o    Cyfrowe wejście optyczne
o    Cyfrowe sterowanie odtwarzaniem z urządzeń iPod/iPhone (wbudowany dok do iPoda).
o    Radio internetowe poprzez kabel Ethernet lub łącze bezprzewodowe
o    Obsługa serwisów online Last.fm i Napster (dostępne w niektórych krajach)

Kolumny SC-N7:
•    Przetwornik średnio/niskotonowy o średnicy 12 cm
•    Zbalansowana kopułka wysokotonowa o średnicy 12 cm
•    Obudowa z płyty MDF

CEOL w białej wersji będzie dostępny od końca października. Odbiornik RCD-N7 i kolumny SC-N7 będą również sprzedawane oddzielnie.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku