Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/09/2010

Dalmierz Nikon LASER 1000A S – bliżej celu

Nikon wprowadza do sprzedaży dalmierz Laser 1000A S. Nowy model wyróżnia się zaawansowanymi rozwiązaniami umożliwiającymi precyzyjny pomiar odległości w zróżnicowanym terenie oraz doskonałą optyką pozwalającą na obserwację nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych. Dalmierz Laser 1000A S przeznaczony jest przede wszystkim dla miłośników gry w golfa oraz myśliwych.

Laser 1000A S pozwala na wykonanie precyzyjnego pomiaru odległości w zakresie od 10 do 915 m. Urządzenie umożliwia wyznaczenie odległości rzeczywistej uwzględniającej ukształtowanie terenu, odległości zredukowanej do poziomu oraz tak zwanej odległości skorygowanej, czyli odległości zredukowanej do poziomu powiększonej lub pomniejszonej o różnicę wysokości.

Model Laser 1000A S oferuje dwa tryby pomiaru odległości: z priorytetem odległości pierwszego planu lub priorytetem odległości planu drugiego. W pierwszym przypadku dalmierz podaje odległość do najbliższego obiektu znajdującego się w polu pomiaru. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w czasie gry w golfa, umożliwiając dokładne określenie odległości do chorągiewki widocznej na tle dalej położonych obiektów, a tym samym wykonanie precyzyjnego uderzenia. Drugi tryb pozwala na wyznaczenie odległości do najdalej położonego obiektu, co może okazać się bardzo przydatne w przypadku polowania na zwierzynę w gęstym lesie.

Aby zwiększyć wygodę użytkowników, wszystkie parametry odczytu podawane są na wewnętrznym wyświetlaczu. Układ celowniczy typu Active Brightness Control dodatkowo ułatwia obserwację celu o każdej porze dnia. W warunkach słabego oświetlenia automatycznie uruchamiane jest bowiem podświetlenie panelu pomarańczowymi diodami LED, dzięki czemu dane są łatwe do odczytania.
Układ celowniczy typu Active Brightness Control

Dalmierz Laser 1000S A wyposażono również w zaawansowany układ optyczny gwarantujący jasny, wyrazisty obraz oraz szerokie pole widzenia. Ergonomiczna, gumowana obudowa sprawia, że urządzenie wygodnie leży w dłoni, a dzięki niewielkiej wadzie i kompaktowym rozmiarom dalmierz Laser 1000A S z łatwością zmieści się w kieszeni spodni lub kurtki.

Nikon Laser 1000A S dostępny będzie w sprzedaży od listopada 2010 r. Cena dalmierza w cenniku Nikona wyniesie ok 1800 zł.


Komentarze

  1. rojroj napisał(a):

    Wszyscy myśliwi są psychiczni! Do golfistów nic nie mam ;)

Rowerzyści na start

Licznik Edge 520 Plus marki Garmin został przede wszystkim wzbogacony o zaawansowane funkcje nawigacyjne. Urządzenie ma teraz wgraną fabrycznie mapę Garmin Cycle Map i zapewnia szczegółowe wskazówki w czasie jazdy. Najnowszy licznik GPS nie tylko prowadzi po zaplanowanej wcześniej trasie, ale pomaga też wrócić na nią, jeżeli przypadkiem ominie się zakręt, np. podczas szybszego zjazdu. […]

Z jakich mediów społecznościowych korzystają liderzy?

97 procent polskich menedżerów używa serwisu LinkedIn. Jedna piąta jest na Facebooku i GoldenLine. Korzystanie z sieci społecznościowych pomaga im w poszerzaniu swoich wpływów. Social media kreują cyfrowych przywódców – tak wynika z badań Akademii Leona Koźmińskiego. Wyniki badań przeprowadzonych wśród ponad 200 polskich menedżerów i dyrektorów pokazują, że prawie każdy polski lider ma profil […]

Apsik! na alergię

Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa. Z pomocą przychodzi m.in. kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka […]

Techcity na Facebooku