Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/09/2010

Dalmierz Nikon LASER 1000A S – bliżej celu

Nikon wprowadza do sprzedaży dalmierz Laser 1000A S. Nowy model wyróżnia się zaawansowanymi rozwiązaniami umożliwiającymi precyzyjny pomiar odległości w zróżnicowanym terenie oraz doskonałą optyką pozwalającą na obserwację nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych. Dalmierz Laser 1000A S przeznaczony jest przede wszystkim dla miłośników gry w golfa oraz myśliwych.

Laser 1000A S pozwala na wykonanie precyzyjnego pomiaru odległości w zakresie od 10 do 915 m. Urządzenie umożliwia wyznaczenie odległości rzeczywistej uwzględniającej ukształtowanie terenu, odległości zredukowanej do poziomu oraz tak zwanej odległości skorygowanej, czyli odległości zredukowanej do poziomu powiększonej lub pomniejszonej o różnicę wysokości.

Model Laser 1000A S oferuje dwa tryby pomiaru odległości: z priorytetem odległości pierwszego planu lub priorytetem odległości planu drugiego. W pierwszym przypadku dalmierz podaje odległość do najbliższego obiektu znajdującego się w polu pomiaru. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w czasie gry w golfa, umożliwiając dokładne określenie odległości do chorągiewki widocznej na tle dalej położonych obiektów, a tym samym wykonanie precyzyjnego uderzenia. Drugi tryb pozwala na wyznaczenie odległości do najdalej położonego obiektu, co może okazać się bardzo przydatne w przypadku polowania na zwierzynę w gęstym lesie.

Aby zwiększyć wygodę użytkowników, wszystkie parametry odczytu podawane są na wewnętrznym wyświetlaczu. Układ celowniczy typu Active Brightness Control dodatkowo ułatwia obserwację celu o każdej porze dnia. W warunkach słabego oświetlenia automatycznie uruchamiane jest bowiem podświetlenie panelu pomarańczowymi diodami LED, dzięki czemu dane są łatwe do odczytania.
Układ celowniczy typu Active Brightness Control

Dalmierz Laser 1000S A wyposażono również w zaawansowany układ optyczny gwarantujący jasny, wyrazisty obraz oraz szerokie pole widzenia. Ergonomiczna, gumowana obudowa sprawia, że urządzenie wygodnie leży w dłoni, a dzięki niewielkiej wadzie i kompaktowym rozmiarom dalmierz Laser 1000A S z łatwością zmieści się w kieszeni spodni lub kurtki.

Nikon Laser 1000A S dostępny będzie w sprzedaży od listopada 2010 r. Cena dalmierza w cenniku Nikona wyniesie ok 1800 zł.


Komentarze

  1. rojroj napisał(a):

    Wszyscy myśliwi są psychiczni! Do golfistów nic nie mam ;)

Zaawansowana opaska fitness

GOCLEVER Smart Band MAX FIT to zaawansowana opaska fitness, oferująca funkcje pomiaru parametrów ciała, takich jak: rytm serca (puls), ciśnienie krwi (ciśnieniomierz) oraz wysycenie krwi tlenem (oksymetr). Opaska na bieżąco mierzy spalone kalorie, przebyty dystans i liczbę kroków, co pozwala mądrze zarządzać planem ćwiczeń i aktywności fizycznej. Dodatkowo funkcja analizy snu pomaga dobrać najlepsze warunki […]

PKO BP wystartował z kantorem online

PKO Bank Polski udostępnił w serwisie transakcyjnym usługę kantoru online. Klienci mogą wymieniać waluty w czasie rzeczywistym, a rozliczenie transakcji następuje natychmiast, co oznacza bardzo szybki dostęp do środków. W ramach kantoru klienci indywidualni mają możliwość zawierania transakcji dla 28 par walutowych. Usługa jest dostępna w dni robocze, w godzinach od 7.00 do 23.00. Umożliwia […]

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Techcity na Facebooku