Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

20/09/2010

Jesienna kolekcja komputerów HP Mini

HP poinformowało o nowej ofercie w rodzinie komputerów HP Mini przeznaczonej na rynek detaliczny, biznesowy i edukacyjny.

Nowe modele, charakteryzują się cieńszą obudową, odważniejszą stylistyką i zwiększoną prostotą obsługi.
—    Zmodernizowany notebook HP Mini 210 to dobry towarzysz podróży. W przystępnej cenie użytkownicy otrzymują możliwość pracy bez potrzeby ładowania baterii do 6 godzin, bogatą paletę dostępnych kolorów oraz nową stylową obudowę.
—    HP Mini 5103 to najnowszy notebook HP przeznaczony zarówno dla studentów, jak i pracowników wymagających mobilnej maszyny do pracy. Opcjonalnie dostępny także z technologią dotykową. Notebook wyposażony jest w najnowszy procesor Intel Atom oraz obudowę wykonaną w całości z metalu, dostępną w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim lub espresso.

HP Mini 210 został opracowany dla użytkowników, którzy dużo surfują w Internecie, korzystają z poczty elektronicznej, słuchają muzyki i chcą mieć dostęp do przyjaciół, rodziny i informacji — także podczas podróży. Notebook wyposażony jest we wbudowaną kartę WLAN, kamerę internetową, mikrofon i wygodną, dużą klawiaturę wyspową (93% rozmiaru standardowej klawiatury). Na jego pokładzie znajdziemy najnowszy procesor Intel Atom N455 oraz pamięć DDR3.

Przy grubości poniżej 3 cm i wadze 1,46 kg notebook Mini 210 standardowo wyposażony jest w 6-komorowy akumulator podłączany w trybie inline, który umożliwia pracę nawet przez 10,5 godziny. Nie wystaje przy tym poza obudowę, dzięki czemu idealnie wkomponowuje się w stylistykę urządzenia.

Notebook Mini 210 dostępny jest w czterech kolorach: grafitowym, czerwonym, różowym i turkusowym. Wyświetlacz LED WSVGA HP BrightView Infinity o przekątnej 25,7 cm (10,1”) oraz dźwięk Dolby Advanced gwarantują optymalną jakość odtwarzanych filmów, muzyki i gier.

Obsługę multimediów ułatwia nowe oprogramowanie dostępne z notebookiem HP Mini 210:
—    Pakiet HP Media Suite to narzędzie, dzięki któremu w prosty sposób można organizować, przechowywać i odtwarzać multimedia, takie jak muzyka, zdjęcia i filmy.
—    Oprogramowanie Evernote przeznaczone jest do szybkiego tworzenia i wyszukiwania notatek.

Poza tym funkcja HP QuickSync ułatwia automatyczną synchronizację plików z komputerem stacjonarnym. Funkcja HP QuickWeb umożliwia użytkownikom uzyskanie dostępu do Internetu w kilka sekund, bez konieczności uruchamiania systemu Windows.

Również HP Mini 5103, przy wadze zaledwie 1,2 kg  jest idealnym towarzyszem dla ludzi mobilnych. HP Mini 5103 obsługuje najnowsze procesory Intel Atom oraz pamięć DDR3. Notebook dostępny jest zarówno w wersji standardowej jak i w wersji obsługiwanej dotykowo. Został wyposażony w trwałą i lekką obudowę, wykonaną z anodyzowanego aluminium w kolorze szczotkowanego espresso. Opcjonalny uchwyt ułatwia transport urządzenia.

HP Mini 5103 posiada wygodną,  funkcjonalną i odporną na zalanie klawiaturę QWERTY o powierzchni równej 95% powierzchni klawiatury pełnowymiarowej i tabliczkę dotykową, zapewniającą optymalny komfort obsługi poczty elektronicznej, komunikatorów i innych aplikacji tekstowych. Opcjonalny ekran dotykowy umożliwia użytkownikom intuicyjną i szybką obsługę za pomocą ruchu palców i dotyku ekranu. Technologia ta znacznie ułatwia nawigowanie i obsługę aplikacji oraz przeglądanie witryn internetowych. HP Mini 5103 wyposażony jest w ekran LED o przekątnej 25,7 cm (10,1”), dostępny z rozdzielczościami WSVGA lub HD oraz opcjonalny pojemnościowy interfejs dotykowy.

Klienci mogą wybrać akumulator 4-komorowy, gwarantujący niższą wagę, lub opcjonalny akumulator 6-komorowy, zapewniający dłuższy czas pracy. W przypadku konfiguracji z opcjonalnym 6-komorowym akumulatorem notebook HP Mini 5103 umożliwia pracę na zasilaniu akumulatorowym nawet przez 10 godzin.

Notebook HP Mini 5103 zawiera również oprogramowanie HP DayStarter, umożliwiające użytkownikom szybsze rozpoczęcie pracy każdego dnia. Dostosowany do indywidualnych potrzeb 12-godzinny kalendarz zapewnia prosty dostęp do listy zaplanowanych spotkań i informacji o poziomie naładowania akumulatora podczas uruchamiania systemu Windows.

Aktualna cena podstawowej wersji notebooka: HP Mini 210 wynosi 1499 zł brutto, HP Mini 5103 wynosi 1699 zł brutto.


Komentarze

  1. magda napisał(a):

    gdzie takie komputery można kupic???? brdzo zależy mi na opcji różowej

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku