Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/09/2010

Jesienne grzybobranie z BLOW GPS43Ybt

Jesienią, w okresie największego wysypu grzybów, wielu pasjonatów zabiera koszyk i udaje się do lasu.  Warto jednak zadbać o bezpieczną podróż oraz uniknięcie kluczenia po leśnych bezdrożach zabierając ze sobą podręczną nawigację GPS.  Uniwersalna nawigacja BLOW GPS43Ybt to propozycja zarówno dla grzybiarzy jak i wszystkich osób ceniących spokój na leśnej polanie.   

Zostawienie samochodu w lesie, w którym brak punktów orientacyjnych sprawia, że trudno jest odnaleźć auto, nawet jeśli wydaje nam się, że znamy okolice. BLOW GPS43Ybt, dzięki wbudowanym funkcjom zaznaczania ostatniej pozycji i zapamiętywania przebytej trasy, w prosty sposób pozwala powrócić do punktu wyjścia, możliwie najkrótszą drogą. Użyteczna wtedy staje się opcja wyboru drogi „na przełaj”. Niezwykle dokładne mapy oprogramowania AutoMapa 6.6, z których korzysta nawigacja umożliwiają wyznaczenie optymalnej trasy z wykorzystaniem dróg gruntowych a nawet leśnych ścieżek. 42-kanałowy odbiornik GPS SiRF STAR 3i+ umożliwia odbiór sygnału z satelitów nawet w gęstym lesie, a wysoka rozdzielczość ekranu o wielkości 4,3 cala zapewnia szczegółowy obraz terenu. Dodatkowym atutem urządzenia są jego niewielkie wymiary (119 x 80 x 13 mm). GPS z powodzeniem mieści się w kieszeni, a wyposażony w firmowe etui będzie chroniony przed zanieczyszczeniem lub uszkodzeniem.

BLOW GPS43Ybt zapewnia także komfortowy i optymalny dojazd na łono natury. Osoby korzystające z nawigacji ze stałym mobilnym dostępem do Internetu mogą w pełni monitorować bieżącą sytuację na drodze podczas jazdy. Dzięki systemowi AutoMapa Traffic, trasy w AutoMapie wyznaczane są z uwzględnieniem danych statystycznych o ruchu i aktualnej sytuacji na trasie. Dane, spływające do serwera AutoMapa Traffic, tworzą szczegółowy obraz sytuacji na drogach, zapewniając użytkownikom AutoMapy omijanie korków na drodze. Program oferuje także funkcje ‘Wypadek’ z możliwością wysłania alarmowego SMS na numer ICE pozycji alarmującego i wybrania ‘Jedź po pomoc’ oraz zestaw informacji ‘Niezbędnik kierowcy’ opracowany wspólnie z Gazetą Wyborczą.

Ponadto, BLOW GPS43Ybt  zapewni relaks, gdy nogi odmówią już posłuszeństwa. Urządzenie jest także pokaźną biblioteką multimediów, zgromadzonych na kartach pamięci, w postaci muzyki, zdjęć i filmów.

BLOW GPS43Ybt – Dane techniczne:

•    Wyświetlacz dotykowy LCD 4,3 cali, 480 x 272 piksele
•    System operacyjny Windows CE 5.0 NET
•    Procesor MTK MT3351 ARM1176JZ-S  468 MHz
•    Wbudowany odbiornik GPS SiRFStar 3i+ (42 kanały )
•    Pamięć wewnętrzna SD RAM 64 MB
•    Gniazdo pamięci microSD
•    Złącze mini USB 2.0 Full Speed z możliwością ładowania baterii przez USB
•    Wejście Video-IN
•    Wbudowany transmiter FM umożliwiający przesyłanie dźwięku do radia samochodowego
•    Bluetooth 2.0
•    System głośnomówiący z możliwością wyświetlania książki telefonicznej i historii połączeń z telefonu
•    Dodatkowe narzędzia: przeglądarka internetowa, czytnik e-booków, kalkulator, gry Możliwość definiowana ścieżki GPS
•    Obsługiwane formaty wideo: WMV9, MPEG4, DivX 5.0, 4.0, 3.11, XVid, MPEG2, AVI,
•    Obsługiwane formaty zdjęć: JPEG, GIF, PNG, BMP
•    Obsługiwane pliki audio: MP3, WAV i WMA
•    Wymiary 119 x 80 x 13 mm

Nawigacja BLOW GPS43Ybt dostępna jest odpowiednio w cenie:
– BLOW GPS43Ybt bez mapy – 438 zł brutto,
– BLOW GPS43Ybt z AutoMapą Polska XL – 538 zł brutto,
Firmowe etui BLOW do GPS43Ybt dostępne jest w cenie – 39 zł brutto.


Zaawansowana opaska fitness

GOCLEVER Smart Band MAX FIT to zaawansowana opaska fitness, oferująca funkcje pomiaru parametrów ciała, takich jak: rytm serca (puls), ciśnienie krwi (ciśnieniomierz) oraz wysycenie krwi tlenem (oksymetr). Opaska na bieżąco mierzy spalone kalorie, przebyty dystans i liczbę kroków, co pozwala mądrze zarządzać planem ćwiczeń i aktywności fizycznej. Dodatkowo funkcja analizy snu pomaga dobrać najlepsze warunki […]

PKO BP wystartował z kantorem online

PKO Bank Polski udostępnił w serwisie transakcyjnym usługę kantoru online. Klienci mogą wymieniać waluty w czasie rzeczywistym, a rozliczenie transakcji następuje natychmiast, co oznacza bardzo szybki dostęp do środków. W ramach kantoru klienci indywidualni mają możliwość zawierania transakcji dla 28 par walutowych. Usługa jest dostępna w dni robocze, w godzinach od 7.00 do 23.00. Umożliwia […]

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Techcity na Facebooku