Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

10/09/2010

Motorola MILESTONE 2 – jeszcze więcej możliwości

Motorola ogłosiła premierę nowego modelu telefonu MILESTONE 2 z MOTOBLUR. Działające w oparciu o platformę Android 2.2 urządzenie ma być szybsze, posiadać bardziej pojemną pamięć, mieścić więcej wiadomości oraz posiadać jeszcze większe możliwości personalizacji w porównaniu do wielokrotnie nagradzanego MILESTONE. Dodatkowo zainstalowana w telefonie przeglądarka stron www obsługuje technologię Adobe Flash Player 10.1.

MILESTONE 2 wyposażony został w procesor 1GHz, dzięki któremu smartfon działa jeszcze szybciej i bardziej płynnie, nawet podczas korzystania z wielu aplikacji jednocześnie, czy oglądaniu  wielu stron przeglądarki WWW w tym samym czasie. Dzięki ulepszonej, większej klawiaturze QWERTY pisanie e-maili i wiadomości sms stało się o wiele prostsze. MILESTONE 2 może posłużyć jako bezprzewodowy punkt dostępowy do sieci 3G, do którego można podłączyć aż do pięciu urządzeń komunikujących się za pomocą sieci Wi-Fi, tak więc w dowolnym miejscu możesz łączyć się z internetem, pracować oraz korzystać z multimediów.

Dzięki rozwiązaniu MOTOBLUR, MILESTONE 2 jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze i zarządzaniu aplikacjami, pocztą e-mail, serwisami społecznościowymi, zapewnia szybki dostęp do potrzebnych aktualizacji i szerokiej gamy widgetów.

Innowacją w MILESTONE 2 jest możliwość nagrywania i odtwarzania filmów wideo w jakości 720p. Adobe Flash Player 10.1 zapewnia mobilnym użytkownikom wysoką jakość obrazu podczas oglądania multimedialnych dodatków stron, włączając w to: filmy oraz gry. Wszystkie pliki można udostępniać w urządzeniach zgodnych ze standardem DLNA. Dodatkowo w telefon wbudowano odtwarzacz muzyczny wyposażony w zaawansowane funkcje ułatwiające zarządzanie multimediami. Odtwarzacz przypisuje teksty i wykonawców do poszczególnych utworów oraz umożliwia ich wyszukiwanie, pobieranie i  udostępnianie.  Użytkownicy mają do swojej dyspozycji 8 GB pamięci wewnętrznej i 8 GB kartę microSD, którą można wymienić na kartę o pojemności nawet do 32 GB.

MILESTONE 2 pozwala wygodnie korzystać z serwisów Google, min: Google Search, Google Maps, Gmail oraz YouTube.  Najnowsze smartfona Motorola można też dopasować do swoich potrzeb dzięki dostępowi do Android Market i 70.000 aplikacji.

Telefon dostępny jest w zestawie wraz ze słuchawkami oraz 8-gigabajtową kartą micro SD. Oprócz tego użytkownicy mogą pobrać darmowe, dedykowane zarządzaniu plikami muzycznymi, oprogramowanie Motorola Media Link. Dzięki tej aplikacji przenoszenie muzyki i innych multimediów z komputera do telefonu  jest jeszcze łatwiejsze niż dotychczas.

Jeszcze większy komfort użytkowania gwarantują akcesoria stworzone specjalnie MILESTONE 2
•    Dedykowany uchwyt samochodowy
Po umieszczeniu telefonu w dedykowanym uchwycie samochodowym MILESTONE 2, że automatycznie przejdzie w tryb „Samochód”. Dzięki temu kierowca w swoim pojeździe ma szybki dostęp do ulubionych aplikacji, a także do muzyki, radia internetowego, aplikacji mobilnych Google Maps™ z nawigacją ™ oraz wielu innych. Wtyczka do ładowania telefonu, w którą został wyposażony MILESTONE zapewnia szybkie podłączenie ładowarki samochodowej.
•    Stylowa multimedialna stacja dokująca do telefonu MILESTONE 2.
W momencie podłączenia do stacji telefon automatycznie przechodzi w tryb wyświetlenia pulpitu, na którym znajduje się zegarek oraz pozostałe ulubione aplikacje multimedialne, takich jak pokaz slajdów. Tryb Pulpitu każdy użytkownik może  spersonalizować zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i potrzebami, tak aby podczas ładowania telefonu mieć dostęp do wszystkich potrzebnych aplikacji.

MILESTONE 2 wyposażony został w:

•    1Ghz procesor ze wsparciem dla standardu 802.11n
•    3G punkt dostępowy – z możliwością podłączenia do 5 urządzeń Wi-Fi
•    Najnowszą wersję MOTOBLUR
•    Adobe Flash Player 10.1
•    Zoom z możliwością regulacji Multi-Touch
•    Nagrywanie i odtwarzanie filmów w 720p HD
•    5MP aparat z lampą błyskową LED
•    Do 40GB pamięci
•    3.5mm wejście słuchawkowe
•    Współpraca z serwerami Exchange
•    Ulepszony wygląd, przestronna klawiatura QWERTY (większe i wygodniejsze klawisze)
•    Łączność: DLNA / WiFi / Bluetooth 2.1

Dodatkowe funkcje i aplikacje:

•    Pełny pakiet aplikacji Google: Google Search, Google Maps, Gmail, YouTube, and Google Talk
•    Dostęp do kontaktów skrzynki mailowej
•    Navigacja: GPS, Google Maps, E-Compass
•    Email: IMAP/POP3, Gmail, Yahoo Mail, Corporate Sync, Push Email
•    Przeglądarka dokumentów Office
•    Dostęp do: Google Talk
•    Kalendarz

Telefon dostępny będzie w Europie w czwartym kwartale 2010 roku.


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku