Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

10/09/2010

Motorola MILESTONE 2 – jeszcze więcej możliwości

Motorola ogłosiła premierę nowego modelu telefonu MILESTONE 2 z MOTOBLUR. Działające w oparciu o platformę Android 2.2 urządzenie ma być szybsze, posiadać bardziej pojemną pamięć, mieścić więcej wiadomości oraz posiadać jeszcze większe możliwości personalizacji w porównaniu do wielokrotnie nagradzanego MILESTONE. Dodatkowo zainstalowana w telefonie przeglądarka stron www obsługuje technologię Adobe Flash Player 10.1.

MILESTONE 2 wyposażony został w procesor 1GHz, dzięki któremu smartfon działa jeszcze szybciej i bardziej płynnie, nawet podczas korzystania z wielu aplikacji jednocześnie, czy oglądaniu  wielu stron przeglądarki WWW w tym samym czasie. Dzięki ulepszonej, większej klawiaturze QWERTY pisanie e-maili i wiadomości sms stało się o wiele prostsze. MILESTONE 2 może posłużyć jako bezprzewodowy punkt dostępowy do sieci 3G, do którego można podłączyć aż do pięciu urządzeń komunikujących się za pomocą sieci Wi-Fi, tak więc w dowolnym miejscu możesz łączyć się z internetem, pracować oraz korzystać z multimediów.

Dzięki rozwiązaniu MOTOBLUR, MILESTONE 2 jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze i zarządzaniu aplikacjami, pocztą e-mail, serwisami społecznościowymi, zapewnia szybki dostęp do potrzebnych aktualizacji i szerokiej gamy widgetów.

Innowacją w MILESTONE 2 jest możliwość nagrywania i odtwarzania filmów wideo w jakości 720p. Adobe Flash Player 10.1 zapewnia mobilnym użytkownikom wysoką jakość obrazu podczas oglądania multimedialnych dodatków stron, włączając w to: filmy oraz gry. Wszystkie pliki można udostępniać w urządzeniach zgodnych ze standardem DLNA. Dodatkowo w telefon wbudowano odtwarzacz muzyczny wyposażony w zaawansowane funkcje ułatwiające zarządzanie multimediami. Odtwarzacz przypisuje teksty i wykonawców do poszczególnych utworów oraz umożliwia ich wyszukiwanie, pobieranie i  udostępnianie.  Użytkownicy mają do swojej dyspozycji 8 GB pamięci wewnętrznej i 8 GB kartę microSD, którą można wymienić na kartę o pojemności nawet do 32 GB.

MILESTONE 2 pozwala wygodnie korzystać z serwisów Google, min: Google Search, Google Maps, Gmail oraz YouTube.  Najnowsze smartfona Motorola można też dopasować do swoich potrzeb dzięki dostępowi do Android Market i 70.000 aplikacji.

Telefon dostępny jest w zestawie wraz ze słuchawkami oraz 8-gigabajtową kartą micro SD. Oprócz tego użytkownicy mogą pobrać darmowe, dedykowane zarządzaniu plikami muzycznymi, oprogramowanie Motorola Media Link. Dzięki tej aplikacji przenoszenie muzyki i innych multimediów z komputera do telefonu  jest jeszcze łatwiejsze niż dotychczas.

Jeszcze większy komfort użytkowania gwarantują akcesoria stworzone specjalnie MILESTONE 2
•    Dedykowany uchwyt samochodowy
Po umieszczeniu telefonu w dedykowanym uchwycie samochodowym MILESTONE 2, że automatycznie przejdzie w tryb „Samochód”. Dzięki temu kierowca w swoim pojeździe ma szybki dostęp do ulubionych aplikacji, a także do muzyki, radia internetowego, aplikacji mobilnych Google Maps™ z nawigacją ™ oraz wielu innych. Wtyczka do ładowania telefonu, w którą został wyposażony MILESTONE zapewnia szybkie podłączenie ładowarki samochodowej.
•    Stylowa multimedialna stacja dokująca do telefonu MILESTONE 2.
W momencie podłączenia do stacji telefon automatycznie przechodzi w tryb wyświetlenia pulpitu, na którym znajduje się zegarek oraz pozostałe ulubione aplikacje multimedialne, takich jak pokaz slajdów. Tryb Pulpitu każdy użytkownik może  spersonalizować zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i potrzebami, tak aby podczas ładowania telefonu mieć dostęp do wszystkich potrzebnych aplikacji.

MILESTONE 2 wyposażony został w:

•    1Ghz procesor ze wsparciem dla standardu 802.11n
•    3G punkt dostępowy – z możliwością podłączenia do 5 urządzeń Wi-Fi
•    Najnowszą wersję MOTOBLUR
•    Adobe Flash Player 10.1
•    Zoom z możliwością regulacji Multi-Touch
•    Nagrywanie i odtwarzanie filmów w 720p HD
•    5MP aparat z lampą błyskową LED
•    Do 40GB pamięci
•    3.5mm wejście słuchawkowe
•    Współpraca z serwerami Exchange
•    Ulepszony wygląd, przestronna klawiatura QWERTY (większe i wygodniejsze klawisze)
•    Łączność: DLNA / WiFi / Bluetooth 2.1

Dodatkowe funkcje i aplikacje:

•    Pełny pakiet aplikacji Google: Google Search, Google Maps, Gmail, YouTube, and Google Talk
•    Dostęp do kontaktów skrzynki mailowej
•    Navigacja: GPS, Google Maps, E-Compass
•    Email: IMAP/POP3, Gmail, Yahoo Mail, Corporate Sync, Push Email
•    Przeglądarka dokumentów Office
•    Dostęp do: Google Talk
•    Kalendarz

Telefon dostępny będzie w Europie w czwartym kwartale 2010 roku.


Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku