Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

13/09/2010

Nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce GTS 450

Firma NVIDIA zaprezentowała dziś najnowszy procesor graficzny oparty na architekturze Fermi: NVIDIA GeForce GTS 450, który ma zapewnić najlepszy stosunek wydajności do ceny w swojej kategorii cenowej.

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez platformę Steam, stanowiącego jedną z najlepszych metod badania rodzaju sprzętu używanego przez graczy w komputerach PC, 56 procent  graczy uruchamia gry w średnich rozdzielczościach, tj. w 1600×1050 i 1280×1024. Procesor graficzny GTS 450 został zaprojektowany z myślą o grach uruchamianych w tych właśnie rozdzielczościach i osiąga w nich wysoką wydajność, nawet przy włączonym antyaliasingu 4x.

W grach i aplikacjach wykorzystujących teselację —główną cechę technologii DX11 — procesor graficzny GTS 450 ma być szybszy o 65 procent od najbliższego konkurencyjnego produktu . Jest on również szybszy o ponad 30%  w grach nowej generacji, wykorzystujących technologię DX9 i DX10, w tym m.in. w najnowszym kasowym tytule platformy PC: grze StarCraft II. Wydajność układu GTS 450 czyni z niego idealny produkt do gry w najgorętsze tytuły tego roku, takie jak Civilization V czy Hawx2 (oba tytuły obsługują teselację), bądź Dead Rising 2.

Połączenie obsługi technologii 3D Vision firmy NVIDIA z doskonałą mocą przetwarzania grafiki i przepustowością wideo GeForce GTS 450 sprawia, że nowy produkt jest idealny do grania w gry lub oglądania filmów na płytach Blu-Ray w wysokiej rozdzielczości, połączonej z niesamowitymi efektami stereoskopowego trójwymiaru. Dzięki technologii NVIDIA SLI, najlepiej skalującej się platformy dla wielu procesorów graficznych, gracze mogą niemal dwukrotnie zwiększyć wydajność swoich maszyn, gdy ich budżet umożliwi dodanie drugiej karty GTS 450 do komputera.

Procesory graficzne GTS 450 są dostępne już dziś; można je nabyć u wiodących producentów kart graficznych, w tym ASL, ASUS, Colorful, ECS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, Jetway, KFA2, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle, Zotac i innych.  Sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 530 zł.


Apsik! na alergię

Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa. Z pomocą przychodzi m.in. kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka […]

Aplikacja dla miejskich rowerzystów

Z myślą o potrzebach ludzi aktywnych, korzystających na co dzień z systemów rowerów miejskich w całej Polsce, powstała aplikacja mobilna „Rower Miejski!”.  Wyświetla ona mapę okolicznych stacji rowerowych, informując również o ilości dostępnych rowerów w każdej z nich. Użytkownik może znaleźć najbliższy punkt, w którym dostępne są rowery dostępne do wypożyczenia. Oprócz prezentacji aktualnych danych – aplikacja daje również możliwość przeglądania ich […]

Fotele dla fanów Battlefield i Call of Duty

Sukces foteli gamingowych zachęcił Genesis do eksperymentowania z serią Nitro. Już wkrótce gracze będą mogli zasiąść na fotelu wojennych barwach rodem z najlepszych shooterów w klimatach II WW. Producent coraz poważniej myśli o postawieniu na personalizację produktów. Na pierwszy ogień idzie wygląd fotela. Pierwsze eksperymenty zostały już zrobione: niektórzy współpracujący z marką influencerzy otrzymali krzesła […]

Techcity na Facebooku