Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/09/2010

Twardziele lubią WD

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka, czas pomyśleć o jakimś prezencie. Ale co kupić? Z kobietą jest prościej, wiadomo przecież, że jej najlepszym przyjacielem są diamenty… Ale co jemu może sprawić przyjemność? Podobno twardziele lubią WD.

A jak WD to tylko czarna seria Caviarów lub VelociRaptory. Dyski z obu tych serii to jedne z najwydajniejszych 3,5-calowych napędów na rynku. WD VelociRaptor ma wbudowany mechanizm klasy Enterprise, zapewniający mu niezawodność 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przy zapewnieniu wysokiej wydajności w obudowie 2.5 cala.

Dysk dostarczany jest z 3,5 calową ramą mocująca IcePack wyposażoną w radiator ciepła – fabrycznie dostosowaną do standardowej 3.5-calowej zatoki i zapewniającą odpowiednią temperaturę podczas pracy w obudowie komputera biurkowego. Interfejs SATA 6 Gb/s oraz 32 MB pamięci podręcznej w połączeniu z prędkością obrotową 10.000 RPM mają czynić z niego najszybszy dysk w swojej klasie.

Z kolei w napędach WD Caviar Black połączono wydajną architekturę elektroniczną z solidną konstrukcją mechaniczną. To idealna pamięć masowa do komputera o silnej konfiguracji służący m.in. do obróbki filmów i edycji zdjęć, a także do maszyny dla gracza.

7200RPM prędkości obrotowej, 64MB cache, technologia podwójnego serwomechanizmu głowicy, interfejs SATA 3 Gb/s (dostępne także w wersji STA 6 Gb/s) oraz zintegrowany podwójny procesor sprawiają, że WD Caviar Black to najlepsze możliwe połączenie pojemności, wydajności i niezawodności.

Dyski WD VelociRaptor są dostępne w cenach odpowiednio:

950 zł za 450 GB

1050 zł za wersję 600GB.

Dyski WD Caviar Black są oferowane w pojemnościach od 500GB aż do 2 TB w cenach od 200 zł do 600 zł.

Wszystkie objęte są 5-letnią gwarancją.


Rowerzyści na start

Licznik Edge 520 Plus marki Garmin został przede wszystkim wzbogacony o zaawansowane funkcje nawigacyjne. Urządzenie ma teraz wgraną fabrycznie mapę Garmin Cycle Map i zapewnia szczegółowe wskazówki w czasie jazdy. Najnowszy licznik GPS nie tylko prowadzi po zaplanowanej wcześniej trasie, ale pomaga też wrócić na nią, jeżeli przypadkiem ominie się zakręt, np. podczas szybszego zjazdu. […]

Z jakich mediów społecznościowych korzystają liderzy?

97 procent polskich menedżerów używa serwisu LinkedIn. Jedna piąta jest na Facebooku i GoldenLine. Korzystanie z sieci społecznościowych pomaga im w poszerzaniu swoich wpływów. Social media kreują cyfrowych przywódców – tak wynika z badań Akademii Leona Koźmińskiego. Wyniki badań przeprowadzonych wśród ponad 200 polskich menedżerów i dyrektorów pokazują, że prawie każdy polski lider ma profil […]

Apsik! na alergię

Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa. Z pomocą przychodzi m.in. kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka […]

Techcity na Facebooku