Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/09/2010

Zaawansowane wzmacniacze samochodowe BLOW

BLOW wprowadza do sprzedaży serię wzmacniaczy samochodowych serii BLOW ZR (250A/350A/450A). Wzmacniacze mają charakteryzować się wysoką jakością wykonania i niezawodnością. Urządzenia umożliwiają ciągłą regulację tonów niskich, dzięki czemu zapewniają dokładne zestrojenie z wykorzystywanym zestawem car audio.

Wszystkie modele serii  BLOW ZR wykorzystują system szybkiej redukcji szumów i umożliwiają jednoczesną obsługę subwoofera i głośników zewnętrznych. Zaawansowany system zabezpieczeń chroni sprzęt przed przegrzaniem, przeciążeniem lub zwarciem, zaś funkcja włączania ze zwłoką chroni głośniki przed uszkodzeniem. Obudowa wyposażona jest w pozłacane złącza RCA i wyprowadzenia. Wzmacniacze pracują w zakresie częstotliwości 20-20000 hz, a stosunek sygnału do szumu wynosi 90 db.

BLOW ZR250A  w standardzie działa jako wzmacniacz stereo (dwukanałowy) o mocy 2×50 W lub 2×90 W, w zależności od rezystancji wyjścia. Wzmacniacz zbudowany jest na układach scalonych MOSFET, co umożliwia podłączenie wzmacniacza w trybie jednokanałowym (mono),  uzyskując tym samym moc150W. Można podłączyć do niego dużej mocy kolumny lub głośnik niskotonowy. Odpowiednie dobrane ustawienia przełącznika FILTR eliminują konieczność stosowania zwrotnic.

BLOW ZR350A wzmacniacz zawiera dwa standardowe kanały o mocy 2×50 W lub 2x 90W i dodatkowo oddzielny kanał do podłączenia głośnika niskotonowego o mocy 150W lub 260 W, w zależności od rezystancji. Wzmacniacz można również mostkować uzyskując konfigurację jednego kanału do podłączenia głośnika niskotonowego (subwoofera) oraz jednego kanału pracującego w pełnym zakresie. Do kanału mostkowanego można podłączyć głośnik lub kolumnę o mocy 100W dla 4Ohm lub 160-180 W dla 2 Ohm, a nawet subwoofer wyposażony w zwrotnicę. Kanał przeznaczony do głośnika niskotonowego posiada filtr dolnoprzepustowy. W trybie filtracji nie wymagana jest zwrotnica subwoofera.

BLOW ZR450A, wzmacniacz zawiera cztery niezależne kanały z możliwością ustawiania filtrów górno- i dolno- przepustowych dla pary kanałów o mocy 4×50 W lub 4x 90W. Sąsiednie skrajne pary kanałów można podłączać w schemacie mostek, co podnosi moc wzmacniacza dla mostkowanych kanałów. W takim trybie wzmacniacz dysponuje dwoma niezależnymi kanałami stereo o mocy 2×150 W.

BLOW ZR to najwyższej jakości sprzęt spełniający oczekiwania wymagających użytkowników. Seria  ZR dostępna jest na rynku polskim od września 2010 r., odpowiednio w cenie:
–    BLOW ZR 250A – 220 PLN brutto
–    BLOW ZR 350A – 281 PLN brutto
–    BLOW ZR 450A – 289 PLN brutto.
Urządzenia objęte są 2 letnią gwarancją.


Kto ma najszybszy internet mobilny w Polsce?

Portal RFBenchmark na podstawie prawie 23000 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w lutym 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego oferowanego przez polskie sieci komórkowe. T-Mobile wciąż zajmuje pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych. Na fotelu lidera ten operator utrzymuje się od początku 2018 roku. […]

Zaawansowana, kolorowa stacja pogody

Stacja meteorologiczna Hama „Color Edge” to gadżet, który przyda się zarówno w domu jak i w biurze. Dwuczęściowy zestaw składający się ze stacji bazowej i bezprzewodowego czujnika zewnętrznego wyświetla prognozę pogody, dostarcza informacji na temat ciśnienia, temperatury i wilgotności powietrza oraz wskazuje godzinę, datę i dzień tygodnia. Aby mieć pewność, że urządzenie działa poprawnie i […]

Najczęściej atakują firmy przez e-mail

Skrzynki mailowe to najsłabsze ogniwo w bezpieczeństwie firm. Według nowego raportu F-Secure, ponad jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa dotyczy poczty elektronicznej – w postaci phishingu (16% ogółu cyberzagrożeń), jak również złośliwego oprogramowania przesyłanego w załącznikach maili (18%). Najczęstszym pojedynczym źródłem ataków (21% przypadków) było wykorzystanie przez hakerów luk w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania w firmowej […]

Techcity na Facebooku