Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/10/2010

ASUS K52JC – szybki laptop z nowatorskim touchpadem

W ofercie sieci sklepów Vobis Digital pojawił się nowy komputer przenośny firmy Asus – model K52JC. Urządzenie wyposażone jest w wydajny procesor Intel Core i3, 15,6-calowy ekran oraz technologię Palm Proof, dzięki której komputer potrafi wykryć (i zignorować) przypadkowe dotknięcie touchpada.
„Sercem” Asusa K52JC jest procesor Intel Core i3 370M (taktowany zegarem 2,4 GHz). Konfigurację uzupełniają 4 GB pamięci RAM, ekran 15,6″ o rozdzielczości 1366 x 768, karta graficzna Nvidia GeForce GT310M (z 1024 MB pamięci RAM) oraz dysk twardy o pojemności 320 GB. Całość zamknięta jest w eleganckiej, niskoprofilowej obudowie.


Urządzenie zaprojektowano z myślą zarówno o użytkownikach biznesowych, jak i domowych (nastawionych raczej na zastosowania multimedialne). Wszyscy z pewnością docenią dużą, wygodną klawiaturę typu chicklet (zwaną również „wyspową”) oraz ergonomiczną i odporną na zabrudzenia podpórkę pod nadgarstki.


Bardzo interesującym rozwiązaniem jest również technologia Palm Proof, dzięki której w Asusie K52JC nie występuje pewien uciążliwy problem, doskonale znany użytkownikom wielu innych notebooków. Chodzi o przypadkowe przesuwanie kursora, do którego dochodzi, gdy użytkownik przypadkiem dotknie touchpadu wnętrzem dłoni (np. podczas pisania). Technologia Palm Proof pozwala komputerowi na określenie, czy touchpad został dotknięty palcem czy inną częścią dłoni (w tym drugim przypadku ruch jest ignorowany).


Użytkownicy docenią też z pewnością wysoką jakość obrazu wyświetlanego na panoramicznym ekranie, głośniki Altec Lansing z technologią SRS Premium Sound oraz zastosowanie w urządzeniu złącza HDMI, dzięki któremu komputer można wygodnie podłączyć do telewizora HD.

Asus K52JC  z preinstalowanym systemem Microsoft Windows 7 Home Premium – w sieci sklepów Vobis notebook kosztuje 2 699 zł.


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku