Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/10/2010

Garmin chirp – dla entuzjastów geocachingu

Garmin zaprezentowała produkt o nazwie chirp. Jest to unikalny nadajnik bezprzewodowy, zaprojektowany specjalnie z myślą o miłośnikach geocachingu. Chirp jest niedrogi, wytrzymały i wodoodporny. Może komunikować się bezprzewodowo z kompatybilnymi przenośnymi urządzeniami Garmin, dzięki czemu zabawa w geocaching staje się bardziej interaktywna i atrakcyjna. Urządzenie docenią zarówno twórcy, jak i poszukujący skrytek. Chirp zapisuje wskazówki, przesyła współrzędne, zlicza odwiedzających i potwierdza, że skrzynka jest w pobliżu.

Geocaching to zaawansowana technologicznie wersja zabawy w chowanego. Uczestnicy w różnym wieku przemierzają teren w poszukiwaniu ukrytych skarbów i przygody. Interaktywne funkcje nadajnika chirp otwierają mnóstwo nowych, pomysłowych sposobów na ukrycie skrzynki. Doświadczeni gracze wykorzystają niezliczone opcje do tworzenia jeszcze bardziej wyrafinowanych skrzynek, zaś początkujący docenią te funkcje chirpa, które pomagają łatwiej zlokalizować ukryte skarby. Chirp jest prosty w obsłudze i chroniony hasłem. Może być programowany przy użyciu dowolnego, kompatybilnego urządzenia bezprzewodowego Garmin, przechowując wskazówki pomocne w geocachingu i inne informacje. Gdy gracze znajdą się w pobliżu skrzynki, zostaną powiadomieni, że jest ona w ich zasięgu. Będą też mogli skorzystać ze wskazówek wczytanych do nadajnika. Gdy użytkownik wróci do skrzynki, którą ukrył, chirp poinformuje go, ilu gości odwiedziło to miejsce.

Chirp jest też niesamowicie pomocny w zakładaniu i utrzymywaniu skrzynek typu multicache. We współpracy z kompatybilnym urządzeniem przenośnym Garmin (takim jak Oregon, Dakota lub najnowszym GPSMAP), chirp automatycznie przesyła współrzędne programu, dzięki czemu inni poszukiwacze mogą zlokalizować każdy etap skrzynki multicache. Jeżeli natomiast użytkownik właśnie wyrusza na poszukiwanie takiej skrzynki, chirp pozwala wczytać współrzędne. Dzięki temu nie trzeba ręcznie wprowadzać wielu zestawów skomplikowanych współrzędnych – wystarczy jeden dotyk i można ruszać do następnego etapu.

Urządzenie jest zaprojektowane i przetestowane przez miłośników geocachingu – bez trudu znosi wymogi zabawy w terenie. Ochrona hasłem gwarantuje, że tylko właściciel może zaprogramować swój nadajnik. Łatwy w wymianie akumulator starcza nawet na rok pracy, co czyni urządzenie jeszcze bardziej przyjaznym w obsłudze. Jego wymiary to 3,3×2,3 cm, zaś waga wynosi mniej niż 30 gram. Dzięki temu chirp z łatwością zmieści się w ulubionych skrzynkach użytkownika – tych już istniejących bądź dopiero planowanych.

Pomocne wskazówki przekazywane przez nadajnik chirp to sposób na geocaching bez użycia papieru. W ten sposób zabawa jest bardziej przyjazna dla środowiska oraz przebiega sprawniej, ponieważ informacje o skrzynce można pobrać do urządzenia i bezpośrednio na nim wyświetlić. Kompatybilne modele Garmin przechowują i wyświetlają takie szczegóły, jak lokalizacja, teren, trudność, wskazówki i opis – nie ma już konieczności zabierania ze sobą wydruków.


Kto ma najszybszy internet mobilny w Polsce?

Portal RFBenchmark na podstawie prawie 23000 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w lutym 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego oferowanego przez polskie sieci komórkowe. T-Mobile wciąż zajmuje pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych. Na fotelu lidera ten operator utrzymuje się od początku 2018 roku. […]

Zaawansowana, kolorowa stacja pogody

Stacja meteorologiczna Hama „Color Edge” to gadżet, który przyda się zarówno w domu jak i w biurze. Dwuczęściowy zestaw składający się ze stacji bazowej i bezprzewodowego czujnika zewnętrznego wyświetla prognozę pogody, dostarcza informacji na temat ciśnienia, temperatury i wilgotności powietrza oraz wskazuje godzinę, datę i dzień tygodnia. Aby mieć pewność, że urządzenie działa poprawnie i […]

Najczęściej atakują firmy przez e-mail

Skrzynki mailowe to najsłabsze ogniwo w bezpieczeństwie firm. Według nowego raportu F-Secure, ponad jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa dotyczy poczty elektronicznej – w postaci phishingu (16% ogółu cyberzagrożeń), jak również złośliwego oprogramowania przesyłanego w załącznikach maili (18%). Najczęstszym pojedynczym źródłem ataków (21% przypadków) było wykorzystanie przez hakerów luk w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania w firmowej […]

Techcity na Facebooku