Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/10/2010

Garmin chirp – dla entuzjastów geocachingu

Garmin zaprezentowała produkt o nazwie chirp. Jest to unikalny nadajnik bezprzewodowy, zaprojektowany specjalnie z myślą o miłośnikach geocachingu. Chirp jest niedrogi, wytrzymały i wodoodporny. Może komunikować się bezprzewodowo z kompatybilnymi przenośnymi urządzeniami Garmin, dzięki czemu zabawa w geocaching staje się bardziej interaktywna i atrakcyjna. Urządzenie docenią zarówno twórcy, jak i poszukujący skrytek. Chirp zapisuje wskazówki, przesyła współrzędne, zlicza odwiedzających i potwierdza, że skrzynka jest w pobliżu.

Geocaching to zaawansowana technologicznie wersja zabawy w chowanego. Uczestnicy w różnym wieku przemierzają teren w poszukiwaniu ukrytych skarbów i przygody. Interaktywne funkcje nadajnika chirp otwierają mnóstwo nowych, pomysłowych sposobów na ukrycie skrzynki. Doświadczeni gracze wykorzystają niezliczone opcje do tworzenia jeszcze bardziej wyrafinowanych skrzynek, zaś początkujący docenią te funkcje chirpa, które pomagają łatwiej zlokalizować ukryte skarby. Chirp jest prosty w obsłudze i chroniony hasłem. Może być programowany przy użyciu dowolnego, kompatybilnego urządzenia bezprzewodowego Garmin, przechowując wskazówki pomocne w geocachingu i inne informacje. Gdy gracze znajdą się w pobliżu skrzynki, zostaną powiadomieni, że jest ona w ich zasięgu. Będą też mogli skorzystać ze wskazówek wczytanych do nadajnika. Gdy użytkownik wróci do skrzynki, którą ukrył, chirp poinformuje go, ilu gości odwiedziło to miejsce.

Chirp jest też niesamowicie pomocny w zakładaniu i utrzymywaniu skrzynek typu multicache. We współpracy z kompatybilnym urządzeniem przenośnym Garmin (takim jak Oregon, Dakota lub najnowszym GPSMAP), chirp automatycznie przesyła współrzędne programu, dzięki czemu inni poszukiwacze mogą zlokalizować każdy etap skrzynki multicache. Jeżeli natomiast użytkownik właśnie wyrusza na poszukiwanie takiej skrzynki, chirp pozwala wczytać współrzędne. Dzięki temu nie trzeba ręcznie wprowadzać wielu zestawów skomplikowanych współrzędnych – wystarczy jeden dotyk i można ruszać do następnego etapu.

Urządzenie jest zaprojektowane i przetestowane przez miłośników geocachingu – bez trudu znosi wymogi zabawy w terenie. Ochrona hasłem gwarantuje, że tylko właściciel może zaprogramować swój nadajnik. Łatwy w wymianie akumulator starcza nawet na rok pracy, co czyni urządzenie jeszcze bardziej przyjaznym w obsłudze. Jego wymiary to 3,3×2,3 cm, zaś waga wynosi mniej niż 30 gram. Dzięki temu chirp z łatwością zmieści się w ulubionych skrzynkach użytkownika – tych już istniejących bądź dopiero planowanych.

Pomocne wskazówki przekazywane przez nadajnik chirp to sposób na geocaching bez użycia papieru. W ten sposób zabawa jest bardziej przyjazna dla środowiska oraz przebiega sprawniej, ponieważ informacje o skrzynce można pobrać do urządzenia i bezpośrednio na nim wyświetlić. Kompatybilne modele Garmin przechowują i wyświetlają takie szczegóły, jak lokalizacja, teren, trudność, wskazówki i opis – nie ma już konieczności zabierania ze sobą wydruków.


Zaawansowana opaska fitness

GOCLEVER Smart Band MAX FIT to zaawansowana opaska fitness, oferująca funkcje pomiaru parametrów ciała, takich jak: rytm serca (puls), ciśnienie krwi (ciśnieniomierz) oraz wysycenie krwi tlenem (oksymetr). Opaska na bieżąco mierzy spalone kalorie, przebyty dystans i liczbę kroków, co pozwala mądrze zarządzać planem ćwiczeń i aktywności fizycznej. Dodatkowo funkcja analizy snu pomaga dobrać najlepsze warunki […]

PKO BP wystartował z kantorem online

PKO Bank Polski udostępnił w serwisie transakcyjnym usługę kantoru online. Klienci mogą wymieniać waluty w czasie rzeczywistym, a rozliczenie transakcji następuje natychmiast, co oznacza bardzo szybki dostęp do środków. W ramach kantoru klienci indywidualni mają możliwość zawierania transakcji dla 28 par walutowych. Usługa jest dostępna w dni robocze, w godzinach od 7.00 do 23.00. Umożliwia […]

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Techcity na Facebooku