Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

13/10/2010

My Book Live – szybszy dostęp do danych

Dysk do sieci domowych My Book Live pozwala użytkownikom łatwo i bezpiecznie zarządzać, dzielić się oraz przesyłać strumieniowo cyfrowe dane w domu lub poza nim.

WD przedstawił dysk do sieci domowej  My Book Live. Urządzenie ma dać użytkownikom najszybszy spośród dysków sieciowych (w segmencie konsumenckim) dostęp do danych, jego atutem jest również łatwa konfiguracja, umożliwiająca szybkie stworzenie scentralizowanego, domowego archiwum danych.

Nowe dyski oferują szybki i bezpieczny sposób na uporządkowanie i przechowywanie w jednym miejscu swoich zasobów multimedialnych –  filmów, muzyki i zdjęć – zapewniając jednocześnie wygodny dostęp do wszelkich plików z urządzeń multimedialnych połączonych w domową sieć.


WD wykorzystał najnowsze procesory, aby  zapewnić szybkość transferu do 100 MB/s, czyli trzykrotnie większą niż tradycyjne dyski z USB 2.0 oraz co najmniej 2 razy szybszą niż inne dyski sieciowe tej klasy.

Dysk My Book Live z wbudowanym serwerem multimediów to szybkie i proste rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą oglądać filmy, zdjęcia czy słuchać muzyki z komputera PC lub Mac włączonego do domowej sieci, a także przesłać strumieniowo pliki na telewizor z dowolnego urządzenia zgodnego ze standardem DLNA, takiego jak odtwarzacz multimedialny WD TV Live HD, odtwarzacz Blu-ray Disc lub konsola do gier Xbox 360 albo PlayStation 3.

Użytkownicy mogą odtwarzać zapisaną na dysku muzykę i video w  iTunes, a także oglądać zdjęcia na urządzeniach  iPhone, iPod touch oraz iPad  (dzięki aplikacji WD Photos).  Mogą także bezpiecznie korzystać oraz dzielić się wszystkimi plikami zgromadzonymi na MyBook Live z dowolnego komputera PC lub Mac  podłączonego do Internetu, korzystając z darmowej usługi zdalnego dostępu oferowanego przez WD.

Cechy dysku do sieci domowych My Book Live:
– Prosta konfiguracja – gotowe w kilka minut;
– Strumieniowe przesyłanie plików video z wbudowanego serwera DLNA;
– Program do automatycznej archiwizacji WD SmartWare™ dla Windows;
– Zgodność z Apple® Time Machine® ;
– Technologia Gigabit Ethernet  dla większej szybkości niż dyski z portem USB 2.0;
– 3-letnia gwarancja.

Dysk My Book Live będzie oferowany w 2 pojemnościach: 1TB oraz 2 TB i jest kompatybilny z Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X Leopard i Snow Leopard oraz z urządzeniami z certyfikatami DLNA/UPnP. Będzie dostępny w grudniu tego roku  w cenach 719 PLN za 1 TB oraz 949 PLN za pojemność  2 TB. My Book Live objęty jest 3-letnią gwarancją producenta.


Zaawansowana opaska fitness

GOCLEVER Smart Band MAX FIT to zaawansowana opaska fitness, oferująca funkcje pomiaru parametrów ciała, takich jak: rytm serca (puls), ciśnienie krwi (ciśnieniomierz) oraz wysycenie krwi tlenem (oksymetr). Opaska na bieżąco mierzy spalone kalorie, przebyty dystans i liczbę kroków, co pozwala mądrze zarządzać planem ćwiczeń i aktywności fizycznej. Dodatkowo funkcja analizy snu pomaga dobrać najlepsze warunki […]

PKO BP wystartował z kantorem online

PKO Bank Polski udostępnił w serwisie transakcyjnym usługę kantoru online. Klienci mogą wymieniać waluty w czasie rzeczywistym, a rozliczenie transakcji następuje natychmiast, co oznacza bardzo szybki dostęp do środków. W ramach kantoru klienci indywidualni mają możliwość zawierania transakcji dla 28 par walutowych. Usługa jest dostępna w dni robocze, w godzinach od 7.00 do 23.00. Umożliwia […]

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Techcity na Facebooku