Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

13/10/2010

My Book Live – szybszy dostęp do danych

Dysk do sieci domowych My Book Live pozwala użytkownikom łatwo i bezpiecznie zarządzać, dzielić się oraz przesyłać strumieniowo cyfrowe dane w domu lub poza nim.

WD przedstawił dysk do sieci domowej  My Book Live. Urządzenie ma dać użytkownikom najszybszy spośród dysków sieciowych (w segmencie konsumenckim) dostęp do danych, jego atutem jest również łatwa konfiguracja, umożliwiająca szybkie stworzenie scentralizowanego, domowego archiwum danych.

Nowe dyski oferują szybki i bezpieczny sposób na uporządkowanie i przechowywanie w jednym miejscu swoich zasobów multimedialnych –  filmów, muzyki i zdjęć – zapewniając jednocześnie wygodny dostęp do wszelkich plików z urządzeń multimedialnych połączonych w domową sieć.


WD wykorzystał najnowsze procesory, aby  zapewnić szybkość transferu do 100 MB/s, czyli trzykrotnie większą niż tradycyjne dyski z USB 2.0 oraz co najmniej 2 razy szybszą niż inne dyski sieciowe tej klasy.

Dysk My Book Live z wbudowanym serwerem multimediów to szybkie i proste rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą oglądać filmy, zdjęcia czy słuchać muzyki z komputera PC lub Mac włączonego do domowej sieci, a także przesłać strumieniowo pliki na telewizor z dowolnego urządzenia zgodnego ze standardem DLNA, takiego jak odtwarzacz multimedialny WD TV Live HD, odtwarzacz Blu-ray Disc lub konsola do gier Xbox 360 albo PlayStation 3.

Użytkownicy mogą odtwarzać zapisaną na dysku muzykę i video w  iTunes, a także oglądać zdjęcia na urządzeniach  iPhone, iPod touch oraz iPad  (dzięki aplikacji WD Photos).  Mogą także bezpiecznie korzystać oraz dzielić się wszystkimi plikami zgromadzonymi na MyBook Live z dowolnego komputera PC lub Mac  podłączonego do Internetu, korzystając z darmowej usługi zdalnego dostępu oferowanego przez WD.

Cechy dysku do sieci domowych My Book Live:
– Prosta konfiguracja – gotowe w kilka minut;
– Strumieniowe przesyłanie plików video z wbudowanego serwera DLNA;
– Program do automatycznej archiwizacji WD SmartWare™ dla Windows;
– Zgodność z Apple® Time Machine® ;
– Technologia Gigabit Ethernet  dla większej szybkości niż dyski z portem USB 2.0;
– 3-letnia gwarancja.

Dysk My Book Live będzie oferowany w 2 pojemnościach: 1TB oraz 2 TB i jest kompatybilny z Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X Leopard i Snow Leopard oraz z urządzeniami z certyfikatami DLNA/UPnP. Będzie dostępny w grudniu tego roku  w cenach 719 PLN za 1 TB oraz 949 PLN za pojemność  2 TB. My Book Live objęty jest 3-letnią gwarancją producenta.


Rowerzyści na start

Licznik Edge 520 Plus marki Garmin został przede wszystkim wzbogacony o zaawansowane funkcje nawigacyjne. Urządzenie ma teraz wgraną fabrycznie mapę Garmin Cycle Map i zapewnia szczegółowe wskazówki w czasie jazdy. Najnowszy licznik GPS nie tylko prowadzi po zaplanowanej wcześniej trasie, ale pomaga też wrócić na nią, jeżeli przypadkiem ominie się zakręt, np. podczas szybszego zjazdu. […]

Z jakich mediów społecznościowych korzystają liderzy?

97 procent polskich menedżerów używa serwisu LinkedIn. Jedna piąta jest na Facebooku i GoldenLine. Korzystanie z sieci społecznościowych pomaga im w poszerzaniu swoich wpływów. Social media kreują cyfrowych przywódców – tak wynika z badań Akademii Leona Koźmińskiego. Wyniki badań przeprowadzonych wśród ponad 200 polskich menedżerów i dyrektorów pokazują, że prawie każdy polski lider ma profil […]

Apsik! na alergię

Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa. Z pomocą przychodzi m.in. kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka […]

Techcity na Facebooku