Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/10/2010

Nawigacja dla kierowcy, kino dla pasażera

W ofercie Mio pojawił się specjalny uchwyt do montażu nawigacji Mio na zagłówku fotela samochodowego. Umożliwi pasażerom podróżującym na tylnych fotelach komfortowe korzystanie z multimedialnych funkcji nawigacji Mio.

Nowy gadżet powstał przede wszystkim z myślą o małych pasażerach. Dzięki niemu na tylnych siedzeniach samochodu można wygodnie oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzyki – także przez samochodowy system audio (dzięki wbudowanemu nadajnikowi FM). Wystarczy wgrać ulubione bajki najmłodszych do nawigacji wyposażonej w funkcję odtwarzania wideo, np. siedmiocalowego Mio Moov S760. Uchwyt pozwala stabilnie zamontować urządzenie, co chroni sprzęt zarówno przed przypadkowym uszkodzeniem jak i zbytnią dociekliwością dzieci.

Dzięki zastosowanemu oprogramowaniu, nawigacje z rozbudowanymi funkcjami multimedialnymi odtwarzają nie tylko filmy, ale także muzykę i zdjęcia. Nowe akcesorium będzie więc wygodnym rozwiązaniem także dla tych, którzy chcą jeszcze w podróży obejrzeć wykonane zdjęcia na większym ekranie. Ponadto wybrane modele (np. Mio Moov S600 i S605) wyposażone są w wejście AV, dzięki czemu można podłączyć do nich zewnętrzny odtwarzacz audio i DVD.

Uchwyt Mio można łatwo zamontować na zagłówku fotela dowolnego samochodu osobowego. Gadżet jest już dostępny w internetowym sklepie Mio (http://eu.mio.com/pl_PL/dodatkowe-akcesoria.htm). Cena uchwytu wynosi 24,99 EUR.


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku