Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/10/2010

Nowe dyski zewnętrzne Iomega

Iomega zaprezentowała nowe dyski zewnętrzne Iomega External USB 3.0 SSD Flash Drives. Dyski wykorzystują ultraszybkie interfejsy USB 3.0 i wbudowane mechanizmy szyfrowania danych, jak również zabezpieczenia przez utratą danych. Urządzenia przeznaczone są dla osób, które wymagają od zewnętrznych dysków najwyższej wydajności, bezpieczeństwa i niewielkich wymiarów.

Nowe, zewnętrzne dyski Iomega SSD Flash, formatu 1,8 cala, z interfejsem USB 3.0 wykorzystują sprawdzone technologie firmy EMC. Dyski o pojemności 64GB, 128GB oraz 256GB będą dostępne na rynku w listopadzie 2010r.

Gładka, metalowa obudowa chroniąca układy pamięci nie tylko dobrze wygląda, ale również chroni urządzenie w razie upadku z wysokości do 3 m. Nowe dyski SSD wykorzystują 256-bitowe sprzętowe mechanizmy szyfrowania, wbudowane oprogramowanie antywirusowe i archiwizacyjne. Dyski chronione są trzyletnią gwarancją.

„Czas to pieniądz, jak mówi przysłowie, a nasze przenośne dyski SSD wysokiej wydajności są tego najlepszym przykładem.” – powiedział Jonathan Huberman, president Iomega Corporation. „Nowe, zewnętrzne dyski USB 3.0 SSD Flash charakteryzują się niewielkimi wymiarami i wytrzymałą obudową. Pozwalają uzyskiwać znacznie lepsze szybkości transferu danych, niż jakiekolwiek dyski wykorzystujące obracające się talerze. Wytrzymałe obudowy, sprzętowe szyfrowanie danych i zestaw dołączonego oprogramowania Iomega Protection Suite pozwalają chronić dane użytkowników czyniąc z dysków Iomega SSD Flash Drives naturalny wybór dla użytkowników oczekujących najwyższej klasy wydajności i bezpieczeństwa.”
Dyski Iomega USB 3.0 External SSD Flash Drive są pamięciami masowymi wykorzystującymi układy typu flash i nie posiadają ruchomych części, dzięki czemu są znacznie bardziej odporne od standardowych dysków i szybsze. Doskonale nadają się do obsługi filmów HD, zdjęć, grafiki i muzyki. Profesjonalni fotograficy, edytorzy wideo, graficy i muzycy, którzy zawsze cierpią z powodu braku czasu, z pewnością docenią zalety dysków SSD.

Dyski Iomega External SSD Flash Drive z superszybkim interfejsem USB 3.0 charakteryzują się prędkością transferu dziesięciokrotnie szybszą niż USB 2.0. Nowe dyski SSD firmy Iomega dodatkowo działają dwa razy szybciej niż standardowe dyski twarde o prędkości 7200 obr/min z takim samym interfejsem USB 3.0.

Dyski SSD firmy Iomega nie wymagają zewnętrznego zasilania i mogą współpracować z komputerami wyposażonymi jedynie w gniazda USB 2.0. Firma Iomega oferuje opcjonalnie adaptery USB 3.0, które można wykorzystać w notebookach i komputerach stacjonarnych, aby zwiększyć prędkość transferu dla USB 3.0 – 5Gb/s.

Dołączony do dysku Iomega External SSD Flash Drive  darmowy pakiet oprogramowania Iomega Protection Suite, zawierający narzędzia do archiwizacji i ochrony antywirusowej, pomaga chronić cenne zdjęcia, filmy i inne dane.

Iomega Protection Suite zawiera:
•    v.Clone, oprogramowanie do wykonywania wirtualnej kopii komputerów PC – łącznie z systemem operacyjnym, aplikacjami, ustawieniami i plikami na dyskach Iomega. Użytkownicy mogą wykorzystywać wirtualne kopie komputerów na dowolnych innych komputerach, tak jakby pracowali na własnych PC. Po ponownym podłączeniu do komputerów, z których była wykonywana kopia, następuje proces automatycznej synchronizacji danych.
•    12-miesięczną subskrypcję oprogramowania Trend Micro Internet Security dla PC lub Trend Micro Smart Surfing dla Mac.
•    Iomega QuikProtect: oprogramowanie do archiwizacji na poziomie plików na dyski twarde i sieciowe urządzenia typu NAS (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).
•    Roxio® Retrospect® Express: oprogramowanie do archiwizacji danych, aplikacji i ustawień (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).
•    MozyHome™ Online Backup Service: internetowa usługa darmowej archiwizacji 2GB danych (nielimitowana przestrzeń na archiwum za 4,95 USD/miesiąc).  Serwis MozyHome Online pozwala odtworzyć najistotniejsze dane z dowolnego komputera z dostępem do Internetu z dowolnego miejsca na świecie.
Wszystkie programy Iomega Protection Suite mogą być pobrane przez Internet na nowe dyski eGo.

Nowe dyski Iomega External SSD Flash Drive USB 3.0 będą dostępne w listopadzie  w trzech pojemnościach: 64GB w cenie ok. 790 zł brutto, 128GB w cenie 1410 zł brutto i 256GB w cenie 2750 zł brutto.


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku