Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/11/2010

Acer prezentuje urządzenia mobilne i odpowiedź na iTunes

Firma Acer zaprezentowała swe najnowsze urządzenia mobilne: 7- i 10,1-calowe tablety oraz 4,8-calową hybrydę tabletu i smartfona. Zapowiedziała również uruchomienie platformy Alive, porównywanej do iTunes firmy Apple.

Nowe tablety Acera wspierać mają sieć 3G oraz Wi-Fi. Większe urządzenie wyposażone zostało w dwie kamery, w tym 5-megapikselową tylną. Oba produkty mają ekran o rozdzielczości 1280×800. W sprzedaży pojawią się w kwietniu przyszłego roku.

Niespełna 5-calowa hybryda tabletu i smartfona to przede wszystkim ekran o rozdzielczości 1024×480, 8-megapikselowa kamera z diodową lampą oraz 1 Ghz procesor Snapdragon. Telefon wyposażony będzie również w żyroskop i akcelerometr oraz łącze HDMI. Całość zamknięta zostanie w metalową obudowę. Na półkach sklepowych pojawi się również w kwietniu.

Mobilne urządzenia firmy Acer pracować będą na systemie Android, choć nie wiadomo czy będzie to wersja 2.3 (Gingerbread) czy może już kolejna (Honeycomb).

Zapowiedzi sprzętowe nie były jednak jedynymi nowościami ze stajni Acera. Firma zapowiedziała również udostępnienie platformy Alice, która ma być odpowiedzią na sukces iTunes firmy Apple.

Alive ma być czymś więcej niż tradycyjnym sklepem, zapowiada Acer. Dawać będzie możliwość słuchania muzyki, oglądania filmów i produkcji telewizyjnych, czytania e-booków, grania w gry oraz pobierania aplikacji. Użytkownicy będą mogli zapisać się do specjalnie przygotowanych kanałów np. reprezentujących ich ulubiony gatunek filmowy.

Część treści dostępnej w Alive będzie darmowa, część płatna (na zasadzie jednorazowej opłaty lub abonamentu). Wśród partnerów, którzy już teraz współpracują przy tym projekcie Acer wymienił muzyczny serwis 7 Digital, dostawcę gier Casual Games, dystrybutora magazynów Zinio oraz platformy dystrybucji aplikacji Adobe InMarket oraz Intel AppUp.

Alive pojawi się w grudniu w Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech. W kolejnych krajach zadebiutować ma w 2011 roku.

Źródło: e-biznes.pl


Tagi:

Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku