Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/11/2010

Acer prezentuje urządzenia mobilne i odpowiedź na iTunes

Firma Acer zaprezentowała swe najnowsze urządzenia mobilne: 7- i 10,1-calowe tablety oraz 4,8-calową hybrydę tabletu i smartfona. Zapowiedziała również uruchomienie platformy Alive, porównywanej do iTunes firmy Apple.

Nowe tablety Acera wspierać mają sieć 3G oraz Wi-Fi. Większe urządzenie wyposażone zostało w dwie kamery, w tym 5-megapikselową tylną. Oba produkty mają ekran o rozdzielczości 1280×800. W sprzedaży pojawią się w kwietniu przyszłego roku.

Niespełna 5-calowa hybryda tabletu i smartfona to przede wszystkim ekran o rozdzielczości 1024×480, 8-megapikselowa kamera z diodową lampą oraz 1 Ghz procesor Snapdragon. Telefon wyposażony będzie również w żyroskop i akcelerometr oraz łącze HDMI. Całość zamknięta zostanie w metalową obudowę. Na półkach sklepowych pojawi się również w kwietniu.

Mobilne urządzenia firmy Acer pracować będą na systemie Android, choć nie wiadomo czy będzie to wersja 2.3 (Gingerbread) czy może już kolejna (Honeycomb).

Zapowiedzi sprzętowe nie były jednak jedynymi nowościami ze stajni Acera. Firma zapowiedziała również udostępnienie platformy Alice, która ma być odpowiedzią na sukces iTunes firmy Apple.

Alive ma być czymś więcej niż tradycyjnym sklepem, zapowiada Acer. Dawać będzie możliwość słuchania muzyki, oglądania filmów i produkcji telewizyjnych, czytania e-booków, grania w gry oraz pobierania aplikacji. Użytkownicy będą mogli zapisać się do specjalnie przygotowanych kanałów np. reprezentujących ich ulubiony gatunek filmowy.

Część treści dostępnej w Alive będzie darmowa, część płatna (na zasadzie jednorazowej opłaty lub abonamentu). Wśród partnerów, którzy już teraz współpracują przy tym projekcie Acer wymienił muzyczny serwis 7 Digital, dostawcę gier Casual Games, dystrybutora magazynów Zinio oraz platformy dystrybucji aplikacji Adobe InMarket oraz Intel AppUp.

Alive pojawi się w grudniu w Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech. W kolejnych krajach zadebiutować ma w 2011 roku.

Źródło: e-biznes.pl


Tagi:

Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku