Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

10/11/2010

BenQ BL2400PT – 24” matryca VA, obrót ekranu do pionu

Firma BenQ zaprezentowała najnowszy model monitora z serii BL – BL2400PT LED o przekątnej obrazu 24” Wide. Monitor przeznaczony jest dla odbiorców biznesowych oraz wymagających użytkowników domowych.

Matryca VA zapewnia lepszą jakość obrazu i szersze pole widzenia – 178o w pionie i poziomie. Monitor ma szeroki zakres regulacji położenia matrycy: 130 mm regulacji wysokości nóżki, 45o pochylenia prawo/lewo, 5/20o pochylenia przód/tył oraz ustawienie ekranu w pionie (obrót o 90o). Monitor ma jasność 250 cd/m2 oraz kontrast 3000:1 (dynamiczny kontrast 20 mln:1 DCR), czas reakcji matrycy 8 ms GTG).

BenQ BL2400PT posiada zestaw niezbędnych portów dla każdego typu zastosowania: D-Sub, DVI-D, DisplayPort, Line-In oraz gniazdo słuchawkowe. Co więcej, wbudowane głośniki o mocy 2x1W dają z kolei perfekcyjny dźwięk stereofoniczny.

Projektując serię monitorów „BL”, firma BenQ dołożyła starań, aby zapewniały najwyższe parametry obrazu, ale także były ergonomiczne, bezpieczne dla zdrowia oraz ekologiczne. Dla pracowników biurowych praca przy komputerach jest istotną częścią dnia. Długotrwałe korzystanie z komputera w źle zaprojektowanych stanowiskach pracy prowadzić do dolegliwości tj. pieczenie oczu, sztywności karku, ramion i pleców, a w dalszej perspektywie czasowej do pojawienia się wielu schorzeń. Warunki te, mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, jak również znacznie obniżają jakość, produktywność i efektywność pracy.

Elastyczny system regulacji ustawienia położenia matrycy pozwala na dopasowanie wysokości, pochylenia oraz obrotu ekranu. Szeroki zakres regulacji obejmuje 45o pochylenia prawo/lewo, 5/20o pochylenia przód/tył oraz ustawienie ekranu w pionie (obrót o 90o). Specjalnie zaprojektowany przez BenQ – ultra-elastyczny system regulacji wysokości
(HAS) oferuje duży – 130 mm – zakres regulacji monitora dzięki, któremu zapewnia on wygodę jak również przystosowanie do indywidualnych potrzeb pracownika.

Zbyt jasny lub ciemny obraz monitora męczy oczy. Wbudowany w monitor czujnik zmęczenia oczu, automatycznie wykrywa natężenie oświetlenia zewnętrznego i ustawia optymalną jasność monitora , co skutecznie zmniejsza zmęczenie oczu. Dodatkowo, BL 2400PT, posiada panel typu Anti-Glare (bez odblaskowy) i matową ramkę ekranu – pozwala to do minimum zmniejszyć rozpraszanie odbić światła.

Korzystając z komputera, człowiek mruga oczami około 5-10 razy rzadziej na minutę, niż jest to konieczne dla prawidłowego nawilżenia gałki ocznej. Powoduje to jej suchości i szybsze zmęczenie wzroku. System przypominający, w który wyposażono modele serii BL, przypominają pracownikom biurowym o koniecznej przerwie w stałych odstępach czasowych 20, 40, 60 i 100 minut. System stworzono w oparciu o zalecany przez ekspertów System „20/20/20”, pozwala on odpocząć i odzyskać koncentrację – na każde 20 minut, spójrz na punkt oddalony 20 metrów i mrugnij oczami 20 razy.

BenQ GL2030M posiada podświetlenie LED, dzięki czemu jest o 14,3% bardziej energooszczędny, niż tradycyjne modele CCFL, W trybie Eco, oszczędność energii może nawet osiągnąć 39,3% w stosunku do modeli tradycyjnych. Podświetlenie LED jest także znane ze swoich bardzo trwałych i stabilnych parametrów jasności oraz doskonałej prezentacji kolorów – co oznacza dłuższy okres eksploatacji użytkowej dla rozwiązań biznesowych.

Przeciętnie, pracownik biurowy spędza około 20% czasu pracy z dala od swojego komputera – często bez jego wyłączenia. Wbudowany czujnik automatycznie przełącza monitor w tryb Eko, gdy użytkownik z niego nie korzysta, jak również pozwala na powrót do normalnego trybu pracy.

Monitory BenQ BL2400PT w 100% nadają się do recyklingu. Model ten jest także w pełni kompatybilny z systemem Microsoft Windows 7.

BenQ BL2400PT jest już dostępny na polskim rynku w sugerowanej cenie detalicznej 959 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy.


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku