Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/11/2010

Duplikator płyt CD/DVD Epson DiscProducer PP–100

Veracomp wprowadził do oferty duplikator płyt Epson DiscProducer PP–100. Urządzenie charakteryzuje się wysoką wydajnością (nagrywanie do 10 tys. płyt rocznie) i jest dedykowane na użytek przede wszystkim firm, zakładów fotograficznych, poligraficznych, uczelni i szkół, a także szpitali.

Epson DiscProducer PP-100 jest duplikatorem o kompaktowych rozmiarach, oferującym nagrywanie i zadruk płyt CD oraz DVD. Wyposażony jest w dwie nagrywarki DVD, podajnik na 100 płyt, a także sześć pojemnych kartridżów ze wskaźnikiem niskiego poziomu atramentu. Opcja nagrywania seryjnego pozwala na zapis i zadruk za jednym razem nawet do 100 płyt, a ramię AcuGrip minimalizuje ryzyko pobrania dwóch płyt jednocześnie. W przypadku nośników CD, prędkość nagrywania wynosi do 30 płyt na godzinę, natomiast w odniesieniu do DVD jest to maksymalnie 15 płyt na godzinę. Imponująco przedstawia się również wydajność – w skali roku duplikator Epsona może nagrać do 10 tys. płyt.

DiscProducer PP-100 oferuje drukowanie na nośnikach CD i DVD z maksymalną rozdzielczością 1440 x 1440 dpi, ale – by przyspieszyć ten proces – można wybrać opcję z mniejszą rozdzielczością: 1440 x 720 dpi. Zastosowana 6-kolorowa technologia Micro Piezo daje w efekcie intensywne i realistyczne kolory nadruków na płytach. Dzięki temu, że każdy kolor ma osobny kartridż, bez problemu można wymienić tylko ten pojemnik, który jest pusty. Jeden zestaw pojemników z atramentami wystarczy na zadrukowanie ponad tysiąca płyt.

Rozmiary duplikatora to: 377 x 465 x 348 mm (szerokość x głębokość x wysokość), waga wynosi ok. 24 kg. Urządzenie objęte jest 12-miesięczną gwarancją, a jego cena SRP netto to 11 786 zł.


Kto ma najszybszy internet mobilny w Polsce?

Portal RFBenchmark na podstawie prawie 23000 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w lutym 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego oferowanego przez polskie sieci komórkowe. T-Mobile wciąż zajmuje pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych. Na fotelu lidera ten operator utrzymuje się od początku 2018 roku. […]

Zaawansowana, kolorowa stacja pogody

Stacja meteorologiczna Hama „Color Edge” to gadżet, który przyda się zarówno w domu jak i w biurze. Dwuczęściowy zestaw składający się ze stacji bazowej i bezprzewodowego czujnika zewnętrznego wyświetla prognozę pogody, dostarcza informacji na temat ciśnienia, temperatury i wilgotności powietrza oraz wskazuje godzinę, datę i dzień tygodnia. Aby mieć pewność, że urządzenie działa poprawnie i […]

Najczęściej atakują firmy przez e-mail

Skrzynki mailowe to najsłabsze ogniwo w bezpieczeństwie firm. Według nowego raportu F-Secure, ponad jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa dotyczy poczty elektronicznej – w postaci phishingu (16% ogółu cyberzagrożeń), jak również złośliwego oprogramowania przesyłanego w załącznikach maili (18%). Najczęstszym pojedynczym źródłem ataków (21% przypadków) było wykorzystanie przez hakerów luk w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania w firmowej […]

Techcity na Facebooku