Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

24/11/2010

IdeaCentre A310 i A700 – nowe komputery typu all-in-one od Lenovo

Lenovo wprowadza na polski rynek dwa nowe komputery typu all-in-one. Nowe eleganckie i funkcjonalne produkty IdeaCentre A310 i A700 mają zadowolić każdego użytkownika.

Wytworna, asymetryczna konstrukcja i bogate wnętrze Lenovo IdeaCentre A310 czynią z niego odpowiedni sprzęt dla wymagających użytkowników. Doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz i zadowoli swym wyglądem każdego estetę.

Komputer ma zaledwie 18,5 mm głębokości. Wyposażono go w panel LED o rozdzielczości Full HD i przekątnej 21,5 – cala. Komponenty urządzenia znajdują się w jego podstawie, a nie za ekranem – jak to zwykle bywa w przypadku komputerów typu All-in-One.

IdeaCentre A310 oparty jest na platformie iCore i posiada certyfikat Lenovo Enhanced Experience, który gwarantuje łatwe w obsłudze narzędzia do konserwacji systemu, zaawansowane możliwości multimedialne oraz optymalizację uruchamiania i zamykania systemu. Użytkownikom oczekującym od komputera przede wszystkim rozrywki, oferuje ciekawe aplikacje wideo, chociażby oprogramowanie CamSuite do dokładnego śledzenia twarzy i efektów graficznych przy użyciu wbudowanej kamerki internetowej.

Sprzęt dysponuje także oprogramowaniem Lenovo Rescue System, które pozwala na szybkie i łatwe odzyskiwanie utraconych danych.

Elegancki, stylowy i funkcjonalny. Lenovo IdeaCentre A700 to ultrapłaski komputer typu All-in-One, który zadowoli użytkowników ceniących sobie wydajność komputerów stacjonarnych, ale także z łatwością posłuży za domowe centrum rozrywki.

Wyposażony jest w 23-calowy ekran panoramiczny Full HD, procesor Intel Core i7 z technologią Intel Turbo Boost, a także łącze HDMI dzięki czemu możesz podłączyć do niego telewizor czy konsolę do gier. Lenovo zadbało również o głośniki – znajdziemy tu sprzęt JBL z technologią Dolby Home Theater, a także grafikę – DirectX 11.

Całość zamknięta jest w zaokrąglonej, aluminiowej obudowie, która dzięki swojej funkcjonalnej konstrukcji łatwo wpasuje się w dowolne miejsce mieszkania. I co najważniejsze – komputer jest pozbawiony wszelkich kabli. Zarówno klawiatura jak i mysz są bezprzewodowe. IdeaCenter A700 w najgrubszym miejscu ma 6,5 cm. Ciekawostką jest wyjątkowa mysz „3 w 1”. Poza tym, że działa jak standardowa mysz (na powierzchni biurka), może służyć też jako wskaźnik (z powietrza) bądź kontroler gier sterowanych ruchowo.

Zarówno Lenovo IdeaCentre A310 jak i IdeaCentre A700 są już dostępne w sprzedaży. Ceny: IdeaCenter A700 od 4399 PLN , IdeaCentre A310 Cena: od 3299 PLN.


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku