Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/11/2010

Program TriXX do podkręcania HD 6800 od SAPPHIRE

SAPPHIRE przedstawił program TriXX pozwalający podkręcać karty graficzne SAPPHIRE z serii HD 6800. SAPPHIRE TriXX, dzięki możliwości monitorowania oraz regulacji podstawowych parametrów karty graficznej, umożliwia użytkownikom osiągnięcie optymalnej wydajności na kompatybilnych kartach SAPPHIRE.

TriXX monitoruje takie parametry, jak prędkość obrotowa wentylatora oraz temperatura GPU, ale również te bardziej zaawansowane, jak obciążenie GPU, poziomy napięć oraz wydajność pamięci RAM. Użytkownicy systemów operacyjnych Windows 7 i Windows Vista mogą wykorzystać system gadżetów do ciągłego monitorowania pracy karty graficznej.

Entuzjastom podkręcania udostępniono możliwość regulacji prędkości obrotowej wentylatorów, napięcia rdzenia Vcore oraz częstotliwości taktowania. Ustawienia można zachować w czterech różnych profilach,  pomiędzy którymi można się łatwo przełączać.

TriXX umożliwia logowanie na bieżąco parametrów pracy w celu późniejszej analizy oraz zapewnia  możliwość wykonania kopii zapasowej BIOSu karty graficznej.

Najnowszą wersję programu SAPPHIRE TriXX można pobrać  z portalu społecznościowego SAPPHIRE Select Club po wcześniejszej rejestracji. Członkostwo w klubie jest darmowe i umożliwia dostęp do różnych promocji, darmowych gier oraz konkursów.

http://www.sapphiretech.com/ssc/TriXX


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku