Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/11/2010

Program TriXX do podkręcania HD 6800 od SAPPHIRE

SAPPHIRE przedstawił program TriXX pozwalający podkręcać karty graficzne SAPPHIRE z serii HD 6800. SAPPHIRE TriXX, dzięki możliwości monitorowania oraz regulacji podstawowych parametrów karty graficznej, umożliwia użytkownikom osiągnięcie optymalnej wydajności na kompatybilnych kartach SAPPHIRE.

TriXX monitoruje takie parametry, jak prędkość obrotowa wentylatora oraz temperatura GPU, ale również te bardziej zaawansowane, jak obciążenie GPU, poziomy napięć oraz wydajność pamięci RAM. Użytkownicy systemów operacyjnych Windows 7 i Windows Vista mogą wykorzystać system gadżetów do ciągłego monitorowania pracy karty graficznej.

Entuzjastom podkręcania udostępniono możliwość regulacji prędkości obrotowej wentylatorów, napięcia rdzenia Vcore oraz częstotliwości taktowania. Ustawienia można zachować w czterech różnych profilach,  pomiędzy którymi można się łatwo przełączać.

TriXX umożliwia logowanie na bieżąco parametrów pracy w celu późniejszej analizy oraz zapewnia  możliwość wykonania kopii zapasowej BIOSu karty graficznej.

Najnowszą wersję programu SAPPHIRE TriXX można pobrać  z portalu społecznościowego SAPPHIRE Select Club po wcześniejszej rejestracji. Członkostwo w klubie jest darmowe i umożliwia dostęp do różnych promocji, darmowych gier oraz konkursów.

http://www.sapphiretech.com/ssc/TriXX


Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku