Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

31/03/2011

WD: My Book Live – zwiększona pojemność dysku do 3 TB

Popularny sieciowy dysk WD My Book Live jest teraz dostępny także w wersji o pojemności 3 TB. My Book Live pozwala użytkownikom łatwo i bezpiecznie przechowywać, zarządzać, dzielić się oraz przesyłać strumieniowo cyfrowe dane zarówno w domu, jak i  poza nim. Dysk ten umożliwia dostęp do  zapisanych na nim plików z dowolnego miejsca na świecie, gdziekolwiek można podłączyć komputer do Internetu.

Dysk sieciowy My Book Live 3 TB (dostępny również w wersjach 1 i 2 TB) zapewnia szybkość transferu do 100 MB/s, czyli trzykrotnie większą niż tradycyjne dyski z USB 2.0 oraz co najmniej 2 razy szybszą niż inne dyski sieciowe tej klasy.

Wbudowany serwer multimediów umożliwia strumieniowe przesyłanie plików zgromadzonych na dowolnym komputerze w domowej (albo biurowej) sieci na duży ekran telewizora z dowolnego urządzenia zgodnego ze standardem DLNA, takiego jak odtwarzacz multimedialny WD TV Live HD, odtwarzacz Blu-ray Disc lub konsola do gier Xbox 360 albo PlayStation 3.

Użytkownicy mogą także odtwarzać zapisaną na dysku muzykę i wideo w  iTunes, a także oglądać zdjęcia na urządzeniach  iPhone, iPod touch,  iPad oraz telefonach z Androidem  (dzięki aplikacji WD Photos).

Użytkownicy tworzą obecnie olbrzymie biblioteki ze zdjęciami i filmami HD. Potrzebują więc dysków o dużej pojemności, do których będą mieli łatwy dostęp i które zabezpieczą zapisaną tam cyfrową zawartość. Chcą też mieć możliwość przesłania strumieniowo nie tylko  tych zdjęć i filmów na duży ekran telewizora ale także muzyki do zestawów stereofonicznych aby móc korzystać bez ograniczeń ze swojej olbrzymiej kolekcji.

Domowy dysk sieciowy My Book Live jest objęty 3-letnią gwarancją  i będzie go można kupić już w maju.
Sugerowana cena za wersję 3 TB wynosi 1099 PLN.


Komentarze

  1. Brutton napisał(a):

    Super! Tylko cena dysków :(

Rowerzyści na start

Licznik Edge 520 Plus marki Garmin został przede wszystkim wzbogacony o zaawansowane funkcje nawigacyjne. Urządzenie ma teraz wgraną fabrycznie mapę Garmin Cycle Map i zapewnia szczegółowe wskazówki w czasie jazdy. Najnowszy licznik GPS nie tylko prowadzi po zaplanowanej wcześniej trasie, ale pomaga też wrócić na nią, jeżeli przypadkiem ominie się zakręt, np. podczas szybszego zjazdu. […]

Z jakich mediów społecznościowych korzystają liderzy?

97 procent polskich menedżerów używa serwisu LinkedIn. Jedna piąta jest na Facebooku i GoldenLine. Korzystanie z sieci społecznościowych pomaga im w poszerzaniu swoich wpływów. Social media kreują cyfrowych przywódców – tak wynika z badań Akademii Leona Koźmińskiego. Wyniki badań przeprowadzonych wśród ponad 200 polskich menedżerów i dyrektorów pokazują, że prawie każdy polski lider ma profil […]

Apsik! na alergię

Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa. Z pomocą przychodzi m.in. kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka […]

Techcity na Facebooku