Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

31/03/2011

WD: My Book Live – zwiększona pojemność dysku do 3 TB

Popularny sieciowy dysk WD My Book Live jest teraz dostępny także w wersji o pojemności 3 TB. My Book Live pozwala użytkownikom łatwo i bezpiecznie przechowywać, zarządzać, dzielić się oraz przesyłać strumieniowo cyfrowe dane zarówno w domu, jak i  poza nim. Dysk ten umożliwia dostęp do  zapisanych na nim plików z dowolnego miejsca na świecie, gdziekolwiek można podłączyć komputer do Internetu.

Dysk sieciowy My Book Live 3 TB (dostępny również w wersjach 1 i 2 TB) zapewnia szybkość transferu do 100 MB/s, czyli trzykrotnie większą niż tradycyjne dyski z USB 2.0 oraz co najmniej 2 razy szybszą niż inne dyski sieciowe tej klasy.

Wbudowany serwer multimediów umożliwia strumieniowe przesyłanie plików zgromadzonych na dowolnym komputerze w domowej (albo biurowej) sieci na duży ekran telewizora z dowolnego urządzenia zgodnego ze standardem DLNA, takiego jak odtwarzacz multimedialny WD TV Live HD, odtwarzacz Blu-ray Disc lub konsola do gier Xbox 360 albo PlayStation 3.

Użytkownicy mogą także odtwarzać zapisaną na dysku muzykę i wideo w  iTunes, a także oglądać zdjęcia na urządzeniach  iPhone, iPod touch,  iPad oraz telefonach z Androidem  (dzięki aplikacji WD Photos).

Użytkownicy tworzą obecnie olbrzymie biblioteki ze zdjęciami i filmami HD. Potrzebują więc dysków o dużej pojemności, do których będą mieli łatwy dostęp i które zabezpieczą zapisaną tam cyfrową zawartość. Chcą też mieć możliwość przesłania strumieniowo nie tylko  tych zdjęć i filmów na duży ekran telewizora ale także muzyki do zestawów stereofonicznych aby móc korzystać bez ograniczeń ze swojej olbrzymiej kolekcji.

Domowy dysk sieciowy My Book Live jest objęty 3-letnią gwarancją  i będzie go można kupić już w maju.
Sugerowana cena za wersję 3 TB wynosi 1099 PLN.


Komentarze

  1. Brutton napisał(a):

    Super! Tylko cena dysków :(

Zaawansowana opaska fitness

GOCLEVER Smart Band MAX FIT to zaawansowana opaska fitness, oferująca funkcje pomiaru parametrów ciała, takich jak: rytm serca (puls), ciśnienie krwi (ciśnieniomierz) oraz wysycenie krwi tlenem (oksymetr). Opaska na bieżąco mierzy spalone kalorie, przebyty dystans i liczbę kroków, co pozwala mądrze zarządzać planem ćwiczeń i aktywności fizycznej. Dodatkowo funkcja analizy snu pomaga dobrać najlepsze warunki […]

PKO BP wystartował z kantorem online

PKO Bank Polski udostępnił w serwisie transakcyjnym usługę kantoru online. Klienci mogą wymieniać waluty w czasie rzeczywistym, a rozliczenie transakcji następuje natychmiast, co oznacza bardzo szybki dostęp do środków. W ramach kantoru klienci indywidualni mają możliwość zawierania transakcji dla 28 par walutowych. Usługa jest dostępna w dni robocze, w godzinach od 7.00 do 23.00. Umożliwia […]

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Techcity na Facebooku