Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

14/04/2011

Mudman odporny nie tylko na błoto

Nowy G-Shock z serii MUDMAN odporny jest na wstrząsy, kurz, brud i błoto. Bogaty jest w funcje, które działają na energię słoneczną – TOUGH SOLAR. Zegarek sprawdzi się więc podczas ekstremalnych rajdów po gorącej pustyni lub bagiennej dżungli.

CASIO od czasu wydania pierwszego modelu G-Shock w 1983 roku, cały czas udoskonala swoje czasomierze pod względem funkcji oraz konstrukcji odpornej, już nie tylko na wstrząsy, ale także zabrudzenia z kurzu czy nawet błota. Poprzednia generacja modelu MUDMAN testowana była przez ambasadora marki G-Shock – Bartka Ogłazę – najlepszego polskiego zawodnika Freestyle Motocross (FMX). Była też jednym z kilku zegarków na świecie dopuszczonych przez NASA do lotów kosmicznych.

Przyciski nowego modelu G-Shock MUDMAN G-9300 zatopione są pod obudową, przez co nie ma szczelin miedzy nimi, a więc kurz czy błoto nie dostaną się do wewnątrz koperty. Jest to zegarek stworzony do pracy w trudnych warunkach, takich jak pustynie czy błotniste dżungle. Został zaprojektowany tak, aby był niezawodny, a funkcje pomocne były podczas kilku dniowych rajdów.

Przycisk na 3 godzinie służy do uaktywnienia kompasu, który pozwala użytkownikowi potwierdzić orientację w terenie. Na okrągłym wyświetlaczu LCD na godzinie 10 znajdziemy kompas graficzny. Podczas biwakowania pomiędzy etapami rajdu na pewno przyda się termometr. G-9300 może pokazać drastyczne zmiany temperatur między dniem i nocą, które występują chociażby w ekstremalnych warunkach środowiska pustyni.

Na godzinie 9 znajdziemy wskaźnik, który wyświetla fazy księżyca. Pozwala on określić w której fazie znajduje się aktualnie księżyc, czy jest to nów, pierwsza lub ostatnia kwadra, czy pełnia dająca najwięcej światła.

G-9300 oferuje także 1/100-sekundowy stoper, który działa do 1000 godzin – jest to niezbędna funkcja przydatna podczas wyścigów. W testach MUDMAN G-9300 osiąga wysoki poziom niezawodności, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Model dostępny będzie pod koniec czerwca br. Przewidywana cena: 699 zł.


Zaawansowana opaska fitness

GOCLEVER Smart Band MAX FIT to zaawansowana opaska fitness, oferująca funkcje pomiaru parametrów ciała, takich jak: rytm serca (puls), ciśnienie krwi (ciśnieniomierz) oraz wysycenie krwi tlenem (oksymetr). Opaska na bieżąco mierzy spalone kalorie, przebyty dystans i liczbę kroków, co pozwala mądrze zarządzać planem ćwiczeń i aktywności fizycznej. Dodatkowo funkcja analizy snu pomaga dobrać najlepsze warunki […]

PKO BP wystartował z kantorem online

PKO Bank Polski udostępnił w serwisie transakcyjnym usługę kantoru online. Klienci mogą wymieniać waluty w czasie rzeczywistym, a rozliczenie transakcji następuje natychmiast, co oznacza bardzo szybki dostęp do środków. W ramach kantoru klienci indywidualni mają możliwość zawierania transakcji dla 28 par walutowych. Usługa jest dostępna w dni robocze, w godzinach od 7.00 do 23.00. Umożliwia […]

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Techcity na Facebooku