Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

14/04/2011

Mudman odporny nie tylko na błoto

Nowy G-Shock z serii MUDMAN odporny jest na wstrząsy, kurz, brud i błoto. Bogaty jest w funcje, które działają na energię słoneczną – TOUGH SOLAR. Zegarek sprawdzi się więc podczas ekstremalnych rajdów po gorącej pustyni lub bagiennej dżungli.

CASIO od czasu wydania pierwszego modelu G-Shock w 1983 roku, cały czas udoskonala swoje czasomierze pod względem funkcji oraz konstrukcji odpornej, już nie tylko na wstrząsy, ale także zabrudzenia z kurzu czy nawet błota. Poprzednia generacja modelu MUDMAN testowana była przez ambasadora marki G-Shock – Bartka Ogłazę – najlepszego polskiego zawodnika Freestyle Motocross (FMX). Była też jednym z kilku zegarków na świecie dopuszczonych przez NASA do lotów kosmicznych.

Przyciski nowego modelu G-Shock MUDMAN G-9300 zatopione są pod obudową, przez co nie ma szczelin miedzy nimi, a więc kurz czy błoto nie dostaną się do wewnątrz koperty. Jest to zegarek stworzony do pracy w trudnych warunkach, takich jak pustynie czy błotniste dżungle. Został zaprojektowany tak, aby był niezawodny, a funkcje pomocne były podczas kilku dniowych rajdów.

Przycisk na 3 godzinie służy do uaktywnienia kompasu, który pozwala użytkownikowi potwierdzić orientację w terenie. Na okrągłym wyświetlaczu LCD na godzinie 10 znajdziemy kompas graficzny. Podczas biwakowania pomiędzy etapami rajdu na pewno przyda się termometr. G-9300 może pokazać drastyczne zmiany temperatur między dniem i nocą, które występują chociażby w ekstremalnych warunkach środowiska pustyni.

Na godzinie 9 znajdziemy wskaźnik, który wyświetla fazy księżyca. Pozwala on określić w której fazie znajduje się aktualnie księżyc, czy jest to nów, pierwsza lub ostatnia kwadra, czy pełnia dająca najwięcej światła.

G-9300 oferuje także 1/100-sekundowy stoper, który działa do 1000 godzin – jest to niezbędna funkcja przydatna podczas wyścigów. W testach MUDMAN G-9300 osiąga wysoki poziom niezawodności, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Model dostępny będzie pod koniec czerwca br. Przewidywana cena: 699 zł.


Kto ma najszybszy internet mobilny w Polsce?

Portal RFBenchmark na podstawie prawie 23000 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w lutym 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego oferowanego przez polskie sieci komórkowe. T-Mobile wciąż zajmuje pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych. Na fotelu lidera ten operator utrzymuje się od początku 2018 roku. […]

Zaawansowana, kolorowa stacja pogody

Stacja meteorologiczna Hama „Color Edge” to gadżet, który przyda się zarówno w domu jak i w biurze. Dwuczęściowy zestaw składający się ze stacji bazowej i bezprzewodowego czujnika zewnętrznego wyświetla prognozę pogody, dostarcza informacji na temat ciśnienia, temperatury i wilgotności powietrza oraz wskazuje godzinę, datę i dzień tygodnia. Aby mieć pewność, że urządzenie działa poprawnie i […]

Najczęściej atakują firmy przez e-mail

Skrzynki mailowe to najsłabsze ogniwo w bezpieczeństwie firm. Według nowego raportu F-Secure, ponad jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa dotyczy poczty elektronicznej – w postaci phishingu (16% ogółu cyberzagrożeń), jak również złośliwego oprogramowania przesyłanego w załącznikach maili (18%). Najczęstszym pojedynczym źródłem ataków (21% przypadków) było wykorzystanie przez hakerów luk w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania w firmowej […]

Techcity na Facebooku