Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

18/04/2011

Nowości MODECOM – zwiększ możliwości Twojego notebooka

MODECOM zaprezentował 4 nowe akcesoria komputerowe: czytnik kart pamięci CR-NANO, czytnik kart SIM CR-202, hub USB HUB-UFO4 oraz kamerę internetową SATURN. Urządzenia charakteryzują się niewielkimi rozmiarami oraz wagą, a zastosowane w nich rozwiązania dobrze sprawdzą się w trakcie mobilnej pracy z notebookami lub netbookami, znacząco zwiększając ich możliwości.

MODECOM CR-NANO jest nowoczesnym czytnikiem kart pamięci micro SD oraz micro SDHC. Dzięki swym mikroskopijnym wymiarom można go podłączyć na stałe np. do laptopa i mieć pewność, że w trakcie transportu nie nastąpi jego przypadkowe uszkodzenie lub wypięcie z portu. Wsparcie standardu USB 2.0 zapewnia wysokie transfery danych. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania i jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i czerwonej.

Czytnik MODECOM CR-202 zapewnia obsługę kart SIM oraz najbardziej popularnych kart pamięci (m.in. SD, SDHC, mini SD, MMC, M2, Compact Flash). Dane zapisane na podłączonych nośnikach można swobodnie kopiować pomiędzy nimi, a dzięki wsparciu technologii Plug&Play możliwa jest ich szybka wymiana, bez konieczności sprzętowego lub programowego rozłączania urządzenia-bazy. Na uwagę zasługuje chowana wtyczka USB oraz specjalne oprogramowanie, dzięki któremu możliwa jest intuicyjna obsługa kart SIM. Pozwala ono m.in. na kopiowanie i archiwizowanie kontaktów oraz sms-ów, sprawdzenie historii rozmów telefonicznych, a także ustawianie opcji zabezpieczeń.

MODECOM HUB-UFO4 jest czteroportowym, pasywnym hubem USB zgodnym ze standardem 2.0, który umożliwia podłączenie różnego rodzaju peryferiów (m.in. klawiatury, myszy, odtwarzacza MP3, drukarki, pendrive’a). Małe wymiary urządzenia oraz specjalnie zaprojektowana obudowa, wraz z systemem mocowania kabla doskonale sprawdzą się w przypadku podróży z laptopem lub netbookiem, fabrycznie wyposażonym w małą ilość złączy USB. Instalacja HUB-UFO4 nie wymaga sterowników, a o jego pracy informuje niewielka dioda.

Kamera internetowa MODECOM SATURN wyróżnia się dobrymi parametrami pracy oraz nowoczesnym wyglądem, dzięki któremu będzie dobrze pasowała do nowoczesnego notebooka lub monitora LCD. Do budowy urządzenia wykorzystano czułą matrycę, która pozwala zapisywać zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości 1280×1024 pikseli (HD Ready).

Funkcja automatycznej kontroli ekspozycji dba o optymalny dobór parametrów obrazu oraz natężenia światła. Wbudowany mikrofon ułatwia prowadzenie rozmów z wykorzystaniem komunikatorów internetowych. Na uwagę zasługuje zastosowanie metalowych części korpusu kamery, które podkreślają jej ponadprzeciętne możliwości.

Sugerowana cena MODECOM CR-NANO –  10,99 PLN
Sugerowana cena MODECOM CR-202 – 39,90 PLN
Sugerowana cena MODECOM HUB-UFO4 – 29,99 PLN
Sugerowana cena MODECOM SATURN – 85,99 PLN


Rowerzyści na start

Licznik Edge 520 Plus marki Garmin został przede wszystkim wzbogacony o zaawansowane funkcje nawigacyjne. Urządzenie ma teraz wgraną fabrycznie mapę Garmin Cycle Map i zapewnia szczegółowe wskazówki w czasie jazdy. Najnowszy licznik GPS nie tylko prowadzi po zaplanowanej wcześniej trasie, ale pomaga też wrócić na nią, jeżeli przypadkiem ominie się zakręt, np. podczas szybszego zjazdu. […]

Z jakich mediów społecznościowych korzystają liderzy?

97 procent polskich menedżerów używa serwisu LinkedIn. Jedna piąta jest na Facebooku i GoldenLine. Korzystanie z sieci społecznościowych pomaga im w poszerzaniu swoich wpływów. Social media kreują cyfrowych przywódców – tak wynika z badań Akademii Leona Koźmińskiego. Wyniki badań przeprowadzonych wśród ponad 200 polskich menedżerów i dyrektorów pokazują, że prawie każdy polski lider ma profil […]

Apsik! na alergię

Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa. Z pomocą przychodzi m.in. kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka […]

Techcity na Facebooku