Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

12/04/2011

SAPPHIRE odświeża HD 5850 i HD 5830 w edycjach Xtreme

Seria kart graficznych HD 5800 obsługująca  zaawansowane możliwości DirectX 11 oraz wyświetlanie na kilku ekranach w trybie Eyefinity powraca w nowej edycji Xtreme.

Karty tej edycji posiadają standardowe taktowanie procesora graficznego i pamięci – w przypadku HD 5850 Xtreme wynosi ono 725MHz/1000MHz, natomiast dla HD 5830 Xtreme jest to 800MHz/1000MHz. Obie karty zostały  wyposażone w wydajny i cichy system chłodzenia, a możliwość programowego zwiększania napięcia pozwala na ich znaczne podkręcenie.


Dzięki autorskiemu programowi TriXX możliwe jest zwiększenie taktowania rdzenia graficznego oraz pamięci, podniesienie napięcia na rdzeniu graficznym bez konieczności modyfikowania BIOS-u karty graficznej oraz monitorowanie parametrów karty (temperatur, taktowań i napięć).

Seria SAPPHIRE HD 5800 zawiera wbudowany dekoder UVD (Unified Video Decoder), który odciąża procesor i umożliwia płynne dekodowanie formatu Blu-ray, treści HD – zarówno dla kodeków VC-1, jak i H.264 – a także plików Mpeg. Dekoder UVD zawarty w kartach SAPPHIRE HD 5800 jest w stanie jednocześnie dekodować dwa strumienie HD o rozdzielczości 1080p. Wyjście HDMI jest w wersji HDMI 1.3a oraz obsługuje formaty Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio.

Karty SAPPHIRE HD 5800 Xtreme obsługują tryb Eyefinity. Umożliwia on pojedynczemu procesorowi graficznemu wyświetlanie obrazu na kilku monitorach jednocześnie lub połączenie ich w jeden wspólny ekran.

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 5850 Xtreme wynosi 459 zł brutto, a karty SAPPHIRE 5830 Xtreme to 379 zł brutto.


Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku