Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

12/04/2011

SAPPHIRE odświeża HD 5850 i HD 5830 w edycjach Xtreme

Seria kart graficznych HD 5800 obsługująca  zaawansowane możliwości DirectX 11 oraz wyświetlanie na kilku ekranach w trybie Eyefinity powraca w nowej edycji Xtreme.

Karty tej edycji posiadają standardowe taktowanie procesora graficznego i pamięci – w przypadku HD 5850 Xtreme wynosi ono 725MHz/1000MHz, natomiast dla HD 5830 Xtreme jest to 800MHz/1000MHz. Obie karty zostały  wyposażone w wydajny i cichy system chłodzenia, a możliwość programowego zwiększania napięcia pozwala na ich znaczne podkręcenie.


Dzięki autorskiemu programowi TriXX możliwe jest zwiększenie taktowania rdzenia graficznego oraz pamięci, podniesienie napięcia na rdzeniu graficznym bez konieczności modyfikowania BIOS-u karty graficznej oraz monitorowanie parametrów karty (temperatur, taktowań i napięć).

Seria SAPPHIRE HD 5800 zawiera wbudowany dekoder UVD (Unified Video Decoder), który odciąża procesor i umożliwia płynne dekodowanie formatu Blu-ray, treści HD – zarówno dla kodeków VC-1, jak i H.264 – a także plików Mpeg. Dekoder UVD zawarty w kartach SAPPHIRE HD 5800 jest w stanie jednocześnie dekodować dwa strumienie HD o rozdzielczości 1080p. Wyjście HDMI jest w wersji HDMI 1.3a oraz obsługuje formaty Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio.

Karty SAPPHIRE HD 5800 Xtreme obsługują tryb Eyefinity. Umożliwia on pojedynczemu procesorowi graficznemu wyświetlanie obrazu na kilku monitorach jednocześnie lub połączenie ich w jeden wspólny ekran.

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 5850 Xtreme wynosi 459 zł brutto, a karty SAPPHIRE 5830 Xtreme to 379 zł brutto.


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku