Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/04/2011

Transcend: microSDHC Class 10 – małe ale sprawne

TRANSCEND wprowadziła do oferty nowe, szybkie karty microSDHC Class 10. Są one niewielkich rozmiarów, a wyróżnia je szybkość transferu oraz oferowane pojemności – od 4GB do 16GB.

Mierzące zaledwie 11mm x 15mm x 1mm, karty microSDHC Class 10 firmy TRANSCEND mają wielkość jednej dziesiątej karty SDHC. Mimo tak kompaktowych rozmiarów zachowują szybkość działania  właściwą dla Class 10 i oferują maksymalny transfer 20 MB/s na urządzeniach obsługujących standard SD 3.0.


Nowe karty microSDHC zostały zaprojektowane specjalnie do zaawansowanych urządzeń mobilnych, takich jak smartfony, aparaty cyfrowe oraz tablety. Oferując wysoką wydajność działania umożliwiają wykonywanie zdjęć seryjnych oraz płynne nagrywanie filmów w rozdzielczości HD.

Karta microSDHC o pojemności 16GB mieści do 6552 zdjęć (format JPEG, rozdzielczość 5 megapikseli), ponad 88 godzin wideo standardowej jakości (MPEG-4, 384 Kb/s) lub 240 minut wideo HD (AVCHD, 9 Mb/s). Nowe karty microSDHC dostępne są ze specjalnym adapterem, który pozwala na rozszerzenie gamy obsługiwanych urządzeń również o te, które posiadają slot SDHC, jak np. kamery cyfrowe.

Karty microSDHC Class 10 dostępne są w pojemnościach : 4GB, 8GB i 16GB i objęte są dożywotnią gwarancją producenta.

Cena: 8GB (TS8GUSDHC10)- 60 zł brutto, 16GB (TS16GUSDHC10) – 171 zł brutto. Sugerowana cena detaliczna 4GB (TS4GUSDHC10) nie została jeszcze podana.


Tagi:

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku