Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/05/2011

JetFlash 200 – nowe pamięci z serii Security

TRANSCEND przedstawił nowe pamięci z serii Security – JetFlash 200. Pendrive’y JetFlash 200 zapewniają pełną ochronę danych dzięki sprzętowemu szyfrowaniu AES z 256-bitowym kluczem, spełniającym standardy FIPS. Pozwala to na maksymalne zabezpieczenie przechowywanych danych przed niepowołanym dostępem lub kradzieżą.

Dodatkowo, bezpieczeństwo danych wzmacnia dołączone oprogramowanie JetFlash SecureDrive, umożliwiające ochronę poufnych danych poprzez tworzenie chronionych hasłem obszarów  dysku.

Pamięci JetFlash 200 oparte są o interfejs USB 2.0 i osiągają przepustowości do 17 MB/s przy odczycie i 5 MB/s przy zapisie. JetFlash 200 dostępny jest w trzech pojemnościach 4GB, 8GB i 16GB.

Prezentowane pendrive’y są kompatybilne z darmowym oprogramowaniem JetFlash Elite od firmy TRANSCEND, pozwalającym wykorzystywać JetFlash 200 jako klucz do logowania się do kont internetowych lub czasowo zablokować komputer przed nieautoryzowanym dostępem.

Specyfikacja:

Sugerowane ceny detaliczne JetFlash 200: 4GB – 65 zł brutto8GB – 99 zł brutto, 16GB – 178 zł brutto. Pendrive’y z serii JetFlash 200 firmy TRANSCEND objęte są dożywotnią gwarancją producenta.


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku