Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/05/2011

Panasonic: II generacja superwytrzymałego Toughbooka

W czerwcu na polski rynek trafi druga generacja najbardziej wytrzymałego komputera marki Toughbook: CF-31. Dzięki udoskonalonym parametrom technicznym, urządzenie zapewnia wysoką efektywność pracy. Z kolei jego wytrzymała i solidna konstrukcja umożliwia pracę w trudnych warunkach atmosferycznych i odporność na upadki, wstrząsy czy zalanie. Druga generacja CF-31 dostępna jest w dwóch wersjach: Podstawowej i Zaawansowanej.

Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o pracownikach terenowych, którzy korzystają z aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej. Wersja Zaawansowana została wyposażona w drugą generację procesora Intel Core i5-2540M i dwa układy graficzne: wydajny AMD Radeon HD 6750M i zintegrowany Intel HD 3000 działające naprzemiennie. Kiedy potrzebna jest zwiększona wydajność, komputer uruchamia pierwszy z nich, kiedy użytkownikowi zależy z kolei na oszczędności energii notebook przełącza się na energooszczędny układ zintegrowany. Wersja Podstawowa używa równie wydajnego procesora Intel Core i5-2520M vPro i grafiki Intel HD 3000.


CF-31 wyposażono w tryb ukrycia, który sprawia, że staje się on niezmiernie cichy – wyłącza się chłodzenie, podświetlenie, kontrolki, głośniki oraz podzespoły odpowiadające za komunikację (3G, W-LAN i Bluetooth). W celu zapewnienia pracownikom dostępu do usług sieciowych druga generacja Toughbooka CF-31 została wyposażona w moduł łączności bezprzewodowej zapewniający pracę z prędkością 21Mbps i – opcjonalnie – technologię Wake On Wireless. Dzięki niej urządzenie będzie mogło zostać uruchomione zdalnie.

CF-31 ma także specjalny przełącznik pozwalający włączać i wyłączać połączenia bezprzewodowe. Ponadto notebook został wyposażony w drugi port LAN, wejście firewire, modem, cztery złącza USB, wejście HDMI oraz – opcjonalnie – czytnik Smart Card, czytnik linii papilarnych, moduł GPS i kamerę internetową.


Notebook przeznaczony do pracy w terenie musi wyróżniać się długą pracą na baterii. Toughbook CF-31 działa nieprzerwanie do 13,5 godziny pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 i może zostać wyposażony w dodatkową baterię, która przedłuży jego pracę o kolejne 6,5 godziny.

Dla pracowników terenowych możliwość pracy w ostrym świetle słonecznym jest kwestią kluczową. Technologia Polaryzacji Kołowej zapewnia dobrą widoczność i minimalizuje refleksy słoneczne. Ponadto ekran dotykowy o przekątnej 13,1 cala jest zabezpieczony przed upadkiem i wstrząsami.  Odbudowa drugiej generacji Toughbooka CF-31 wykonana  jest ze stopu magnezu, ma powłokę odporną na zarysowania i wytrzymuje nacisk do 100kg. Notebook został zabezpieczony przed upadkiem z wysokości 180 cm, wilgocią, wibracjami, wstrząsami, a także wysoką i niską temperaturą. Dysk twardy umieszczony  jest w obudowie, która zabezpiecza go przed upadkami, a piankowe wypełnienia uszczelnią całą konstrukcję.

Aby zapewnić obecnym użytkownikom możliwość korzystania z istniejących produktów, CF-31 jest kompatybilny z dodatkowym wyposażeniem modeli CF-30 i CF-29 wliczając w to: uchwyty, osłony na ekran, stacje dokujące czy baterie.

CF-31 będzie dostępny w Polsce od czerwca 2011 roku w cenie od 18 000 PLN netto. Każdy Toughbook objęty jest 3-letnią gwarancją. Serwis zapewnia naprawę w ciągu 96 godzin i 5-letnią gwarancję dostępności części zamiennych.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku