Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

06/05/2011

Sony Ericsson: smartfony Xperia mini nowej generacji

Sony Ericsson przedstawił najnowsze telefony z rodziny Xperia: nowy smartfon Xperia mini i Xperia mini pro. Opracowano je inspirując się pierwszą serią telefonów X10 mini. Nowe smartfony wypełnione są po brzegi funkcjami, wyposażone w procesor 1 GHz Qualcomm Snapdragon i działają na najnowszej platformie Google Android – Gingerbread 2.3.Wykorzystują też technologię przetwarzania obrazu i wyświetlania – “Reality Display” z Mobile BRAVIA Engine, jak również umożliwiają nagrywanie filmów w HD (720p).

Telefony te oferują użytkownikom pełne multimedialne doświadczenie mobilnej rozrywki. Modele Xperia mini i Xperia mini pro zapewniają dostęp do ponad 150 tys. aplikacji z Android Market. Ponadto, mają odporny na zarysowania, szklany ekran dotykowy o przekątnej 3″ z wieloma aktywnymi polami. Udoskonalony interfejs użytkownika pozwala na wyświetlanie do 16 aplikacji na stronie głównej ekranu. Funkcja Facebook inside Xperia, niedawno wprowadzona dla rodziny telefonów Xperia, zapewnia integrację z serwisem społecznościowym.

Telefon Xperia mini pro wprowadza do kompaktowego smartfona zoptymalizowaną wysuwaną klawiaturę z inteligentnymi funkcjami, która po raz pierwszy pojawiła się w telefonie Xperia X10 mini pro. Dyskretna, a jednocześnie szybka funkcja „Type & Send” eliminuje potrzebę otwierania specjalnej aplikacji dla każdego rodzaju wiadomości, a funkcja „Smart Keyboard” podsuwa propozycje związane z wysyłaniem wiadomości, kiedy tylko użytkownik wysunie klawiaturę. Telefon Xperia mini pro posiada także zainstalowany pakiet Office Suite i oprogramowanie antywirusowe McAfee, pozwalając odbiorcom na bezpieczne i natychmiastowe zarządzanie dokumentami i pocztą elektroniczną, nawet kiedy pozostają w ruchu.

Sony Ericsson przedstawił także nową, zintegrowaną funkcję Facebook inside Xperia, w którą będą wyposażone nowe smartfony Xperia mini i Xperia mini pro, a wkrótce także pozostałe telefony z serii Xperia. Funkcja integruje połączenia z serwisem społecznościowym w telefonie, sprawiając, że portal Facebook jest natychmiast dostępny z najczęściej używanych obszarów telefonu, takich jak galeria zdjęć, odtwarzacz muzyczny, książka telefoniczna i kalendarz. Z uwagi na to, że ludzie, chcąc natychmiast skontaktować się z innymi, coraz częściej korzystają ze smartfona, Sony Ericsson umożliwia teraz łatwiejsze niż dotychczas obsługiwanie funkcji „Lubię to”, „Udostępnij” oraz zostawianie komentarzy przy pomocy aplikacji Facebook inside Xperia.

Sony Ericsson Xperia mini – Kluczowe funkcje:
•    Najmniejszy smartfon działający na platformie Android z nagrywaniem video HD na świecie
•    “Reality Display” z Mobile BRAVIA Engine
•    Możliwość umieszczenia do 16 aplikacji w rogach ekranu głównego
•    Ponad 150.000 aplikacji na Android Market
•    Funkcja “Facebook inside”.

Sony Ericsson Xperia mini pro – Kluczowe funkcje:
•    Ergonomiczna klawiatura i inteligentne funkcje do szybkiego pisania wiadomości
•    Video HD oraz “Reality Display” z Mobile BRAVIA Engine
•    Będziesz mógł umieścić do 16 aplikacji w rogach ekranu głównego
•    Ponad 150.000 aplikacji na Android Market

Modele Sony Ericsson Xperia mini pro oraz Xperia mini z HD będą dostępne, od trzeciego kwartału na wybranych rynkach.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku