Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

24/07/2011

TRANSCEND: Multiczytnik kart na USB 3.0

TRANSCEND zapowiada wprowadzenie czytnika kart pamięci RDF8. Wykorzystanie interfejsu USB 3.0 oraz wsparcie dla najnowszych typów kart pamięci w RDF8, zapewni możliwość czerpania korzyści z najbardziej zaawansowanych technologii transferu danych w urządzeniach mobilnych.

Prezentowane urządzenie będzie posiadać w sumie 4 sloty: jeden slot na karty CompactFlash w standardzie UDMA6/UDMA7, jeden  na karty SD w tym SDHC/SDXC z klasą szybkości UHS-I, kolejny na karty MicroSD i M2 oraz slot na karty typu Memory Stick PRO, DUO, a także  XC mogące osiągnąć aż do 2TB pojemności. Zastosowanie  interfejsu USB 3.0 pozwoli na nawet dziesięciokrotnie szybsze przenoszenie danych, niż w przypadku standardu USB 2.0, niemniej także  z nim czytnik RDF8 będzie kompatybilny.

Czytnik RDF8 dedykowany został  użytkownikom operujących plikami o dużych pojemnościach, jak na przykład wysokiej jakości zdjęcia czy filmy. Dzięki zawarciu zaawansowanej technologii w kompaktowej obudowie, urządzenie dobrze się nada zarówno do użytku domowego jaki i profesjonalnego. TRANSCEND udostępnia do swoich produktów oprogramowanie RecoverX, które pozwala na łatwe przywrócenie przypadkowo usuniętych plików.


Czytnik RDF8 będzie dostępny od sierpnia 2011 r., a jego sugerowana cena detaliczna w PLN wyniesie przybliżoną równowartość 24$. Produkt objęty zostanie 2-letnią gwarancją producenta.


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku